Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Ginekolog
  3. Rzeszów

Ginekolog Rzeszów prywatnie

Wg. stanu na 07-12-2023 w Rzeszowie jest 10 lekarzy ginekologów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest dziś. Ceny płatnych konsultacji zaczynają się od 249 zł.

Ginekolog Rzeszów prywatnie - co musisz wiedzieć?

Ginekolog to doktor specjalizujący się w opiece zdrowotnej nad kobietami, który zajmuje się badaniem i leczeniem schorzeń układu rozrodczego oraz piersi. Jego zadaniem jest diagnozowanie chorób, prowadzenie ciąży, kontrolowanie zdrowia dziewcząt w okresie dojrzewania, antykoncepcja, planowanie ciąży oraz wykonywanie różnego rodzaju badań, takich jak cytologia, mammografia czy USG.

Do ginekologa w Rzeszowie powinno się zgłaszać w przypadku pojawienia się różnego rodzaju dolegliwości kobiecych, takich jak bóle menstruacyjne, nietypowe krwawienia z pochwy, silne bóle brzucha, pieczenie, swędzenie lub inne nieprzyjemne odczucia w okolicach intymnych, a także w przypadku niepokojących zmian w wyglądzie narządów płciowych czy kłopotów z zajściem w ciążę. Zaleca się, aby pacjentki odwiedzały lekarza regularnie, co najmniej raz w roku, bez względu na wiek czy stan zdrowia.

Badania, które może zlecić ginekolog prywatnie w Rzeszowie to badanie cytologiczne, badanie poziomu hormonów, badanie USG jamy brzusznej, badanie mammograficzne, badanie krwi na obecność infekcji, badanie pH pochwy, badanie morfologiczne, badanie grzybicy. Ważne jest, aby kobiety regularnie poddawały się badaniom, ponieważ pozwala to na wczesne wykrycie chorób oraz zapobieganie im.

Ginekolog zajmuje się leczeniem różnych chorób związanych z układem rozrodczym kobiety. Wśród nich można wymienić takie jak zakażenia dróg moczowych, zmiany w szyjce macicy, torbiele jajników czy niepłodność. W zależności od przyczyny choroby, ginekolog może zlecić różne badania oraz podać odpowiednie leczenie, które może obejmować zarówno farmakoterapię jak i interwencję chirurgiczną.

Ginekolog prywatnie może przeprowadzać różne zabiegi, w zależności od stanu pacjentki. Do najczęściej wykonywanych należą laparoskopia, krioterapia czy sterylizacja. W przypadku podejrzenia raka narządów płciowych, może również przeprowadzić ekskozję. Wszystkie zabiegi powinny być wykonywane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny, a także z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjentki.

Ginekolodzy są również dostępni w innych miastach: BiałystokGdańskGdyniaKrakówŁódźPoznańWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również ginekologa na NFZ w Rzeszowie.

Ginekolog prywatnie - polecane artykuły

Co jeść, a czego unikać w ciąży?

Co jeść, a czego unikać w ciąży?
Sposób odżywienia kobiety w ciąży istotnie wpływa na to, jak rośnie i rozwija się płód. Zarówno nadmiar jak i niedobór składników odżywczych w życiu płodowym ma znaczenie dla zdrowia już dorosłego człowieka. Wskazówki: co powinna jeść, a czego unikać kobieta w ciąży opracował Instytut Matki i Dziecka .

Specjalizacje deficytowe

Specjalizacje deficytowe
W Polsce brakuje m.in. specjalistów hematologii, geriatrii, medycyny ratunkowej, neonatologii, pediatrii, psychiatrii dzieci i młodzieży oraz stomatologii dziecięcej. Oznacza to, że rezydenci, które wybiorą te specjalizacje, otrzymają wyższe wynagrodzenie.

Autotransfuzja - gdy dawca i biorca to ta sama osoba

Autotransfuzja - gdy dawca i biorca to ta sama osoba
Autotransfuzja (transfuzja autologiczna) jest to zabieg przetaczania krwi, gdy biorcą i dawcą jest ta sama osoba. Najważniejszym jej celem jest wyeliminowanie, w miarę możliwości, przetaczania krwi alogenicznej. Jest to niezwykle istotne dla osób, które są zimmunizowane i bardzo trudno jest im dobrać krew zgodną grupowo.