Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Laryngolog
  3. Rzeszów

Laryngolog Rzeszów prywatnie

Wg. stanu na 22-02-2024 w Rzeszowie jest 8 lekarzy laryngologów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest dziś. Ceny płatnych konsultacji zaczynają się od 279-350 zł.

Laryngolog Rzeszów prywatnie - co musisz wiedzieć?

Laryngologia jest specjalnością medyczną zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem chorób dotyczących gardła. Laryngolodzy specjalizują się w terapii dolegliwości takich jak: bóle gardła czy zapalenie ucha środkowego. Laryngolodzy przeprowadzają badania i analizy z wykorzystaniem urządzeń medycznych takich jak endoskopy.

Laryngolog specjalizuje się w leczeniu problemów związanych z narządami głosu i oddychania, w tym chorób krtani, jamy nosowej, uszu i szyi. Często diagnozuje i leczy chrypkę, infekcję zatok, polipy nosa, zaburzenia głosu i guzy szyi. W przypadku poważniejszych chorób, takich jak rak krtani, laryngolog może współpracować z innymi specjalistami w celu zapewnienia odpowiedniej opieki.

Laryngolog prywatnie w Rzeszowie może zlecić szereg badań, aby postawić trafną diagnozę pacjenta. Mogą to być m.in. audiometria, fiberoskopowe badanie gardła, laryngoskopowe badaniestrun głosowych, czaszki. Wszystko to pozwala skutecznie zobrazować stan układu narządu oddechowego i głosowego.

Do laryngologa powinno się zgłosić, gdy pojawiają się objawy problemów z krtanią, mową, uszami oraz nosem. W przypadku bólu gardła, wysuszenia w krtani, zaburzeń mowy, stłumionego głosu oraz problemów z oddychaniem przez nos należy skonsultować się z laryngologiem. Warto pamiętać, że wiele chorób gardła i uszu może mieć poważne konsekwencje, dlatego wczesne wykrycie i leczenie jest bardzo istotne.

Laryngolodzy są również dostępni w innych miastach: BydgoszczGdańskKatowiceKrakówPoznańWarszawa.

W serwisie znajdziesz również laryngologa na NFZ w Rzeszowie.

Laryngolog prywatnie - polecane artykuły

Krzywa przegroda nosowa - jak sobie z nią poradzić

Krzywa przegroda nosowa - jak sobie z nią poradzić
U większości ludzi przegroda nosowa jest w jakimś stopniu skrzywiona. Najczęściej nie powoduje to żadnych problemów. Ale nie zawsze. Jeśli są problemy z oddychaniem, mamy poczucie zatkania w jednej części nosa, często doświadczamy krwawień z nosa, często przydarza się zapalenie zatok, lepiej udać się do laryngologa. W końcu od jakości tego, jak oddychamy, zależy praca wszystkich układów w naszym organizmie.

Alergiczny nieżyt nosa – czasem nie daje żyć

Alergiczny nieżyt nosa – czasem nie daje żyć
Alergiczny nieżyt nosa (ANN) – katar wywołany przez alergen - jest chorobą przewlekłą. Nieleczony może prowadzić do rozwoju astmy oskrzelowej. W Polsce, w zależności od regionu, choruje od 12 do 25 procent populacji.

Kataru u dzieci nie należy lekceważyć

Kataru u dzieci nie należy lekceważyć
Katar, z pozoru niegroźna dolegliwość, może prowadzić do groźnych powikłań. Wywołuje kaszel. Może być przyczyną infekcji gardła czy zapalenia oskrzeli. Najgroźniejszym powikłaniem długo utrzymującego się, źle leczonego kataru, jest zapalenie ucha.