Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Okulista
  3. Katowice

Okulista Katowice prywatnie

Na dzień 21-09-2023 w Katowicach jest 3 specjalistów okulistów przyjmujących prywatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest dziś. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 239 PLN. Spośród okulistów 3 przyjmuje dzieci.

Okulista Katowice prywatnie - co musisz wiedzieć?

Na prywatnej konsultacji u okulisty w Katowicach można liczyć na szeroką diagnostykę w obrębie oka. Lekarz okulista jako jedyny specjalista jest w stanie przeprowadzić rozszerzone badanie ustalające rodzaj schorzeń dotyczących wzroku lub ewentualnych wad. Dodatkowo w gabinecie można liczyć nie tylko na diagnostykę, ale również na podstawowe zabiegi operacyjne i na udzielenie pierwszej pomocy w obrębie wzroku.

Lekarz w Katowicach może przeprowadzać m.in. takie badania jak badanie ostrości wzroku, badanie dna oka, badanie obrazowe oka, USG oka, analizę ciśnienia wewnątrzgałkowego czy też badanie obrazowe. Dodatkowo zajmuje się wyciąganiem ciał obcych z oczu. Ponadto zazwyczaj w gabinecie istnieje sposobność wykonania drobnych zabiegów okulistycznych takich jak usunięcie gradówki, zmian powiekowych lub płukanie kanalików łzowych. Standardowa wizyta rozpoczyna się od badania polegającego na analizie stanu powiek, gałek ocznych i ich ruchomości. Poza tym lekarz analizuje ostrość widzenia. Do wizyty w poradni okulistycznej nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Należy tylko pamiętać, aby przed wizytą zrezygnować z makijażu oczu, gdyż może to wpłynąć na badanie przedmiotowe. Ponadto przed wejściem do gabinetu konieczne jest wyjęcie szkieł kontaktowych, o ile się ich używa.

W poradni okulistycznej działającej na zasadach komercyjnych, lekarz ustala rodzaj okularów potrzebnych do korekcji wad wzroku. U prywatnego specjalisty można otrzymać receptę na okulary lub szkła kontaktowe, a także leki dedykowane do leczenia schorzeń oczu bądź przypadłości na tle alergicznym jak np. alergiczne zapalenie spojówek. Profilaktyczne badanie wzroku pozwala zredukować ryzyko rozwinięcia się poważniejszych chorób i umożliwić skuteczną kurację.

Prywatna wizyta u okulisty LUXMED w Katowicach - często zadawane pytania

Ile płaci się za prywatną wizytę u okulisty w przychodniach LUX MED w Katowicach?

Ceny prywatnych wizyt zaczynają się od 239 złotych.

Jak długo czeka się w Katowicach na prywatną konsultację okulisty?

Najszybciej można umówić się na prywatną wizytę jeszcze dziś.

Ilu lekarzy okulistów jest dostępnych w placówkach LUX MED w Katowicach?

W Katowicach przyjmuje 3 specjalistów okulistów.

Czy do odbycia komercyjnej wizyty u lekarza okulisty w Katowicach wymagane jest skierowanie?

Nie, prywatne wizyty nie wymagają uzyskania skierowania od innego lekarza.

Czy okuliści w LUX MED przyjmują również dzieci?

Tak, w Katowicach można umówić się do 3 lekarzy dziecięcych.

Okuliści są również dostępni w innych miastach: KrakówŁódźRzeszówWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również okulistę na NFZ w Katowicach.

Okulista prywatnie - polecane artykuły

Najważniejsze organizacje lekarskie w Polsce

Najważniejsze organizacje lekarskie w Polsce
W Polsce Naczelna Izba Lekarska pełni rolę samorządu lekarskiego, do którego z mocy ustawy wszyscy lekarze i dentyści posiadający prawo wykonywania zawodu w Polsce. Istnieje także szereg towarzystw medycznych, stowarzyszeń oraz związków zawodowych skupiających środowiska lekarzy.

NFZ wydał 5 milionów złotych na leczenie martwych osób?

NFZ wydał 5 milionów złotych na leczenie martwych osób?
W zeszłym miesiącu Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport z kontroli działalności Narodowego Funduszu Zdrowia w 2013 roku. Jednym z najbardziej szokujących odkryć NIKu było wykazanie, że NFZ wydał prawie 5,5 miliona złotych na świadczenia, które nie mogły być wykonane tj. dotyczyły osób zmarłych (lub osób wykreślonych z rejestru ubezpieczonych) lub też zostały wykonane przez nieżyjących lekarzy. Ponadto Fundusz wydał ponad pół miliarda złotych na zapewnienie podstawowej opieki osobom, których ubezpieczenia zdrowotnego nie był w stanie potwierdzić.

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku
Dzięki laserowej korekcji wzroku możliwa jest jego poprawa w takim stopniu, że zbędne jest noszenie okularów czy soczewek kontaktowych. Zabieg ten jest jednak drogi - cena za jedno oko to 1500-3500 zł, w zależności od wybranej metody.