Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Okulista
  3. Katowice

Okulista Katowice prywatnie

Na dzień 16-06-2024 w Katowicach jest 4 specjalistów okulistów przyjmujących prywatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 2 dni. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 279 PLN.

Okulista Katowice prywatnie - co musisz wiedzieć?

Na prywatnej konsultacji u okulisty w Katowicach można liczyć na szeroką diagnostykę w obrębie oka. Lekarz okulista jako jedyny specjalista jest w stanie przeprowadzić rozszerzone badanie ustalające rodzaj schorzeń dotyczących wzroku lub ewentualnych wad. Dodatkowo w gabinecie można liczyć nie tylko na diagnostykę, ale również na podstawowe zabiegi operacyjne i na udzielenie pierwszej pomocy w obrębie wzroku.

Lekarz w Katowicach może przeprowadzać m.in. takie badania jak badanie ostrości wzroku, badanie dna oka, badanie obrazowe oka, USG oka, analizę ciśnienia wewnątrzgałkowego czy też badanie obrazowe. Dodatkowo zajmuje się wyciąganiem ciał obcych z oczu. Ponadto zazwyczaj w gabinecie istnieje sposobność wykonania drobnych zabiegów okulistycznych takich jak usunięcie gradówki, zmian powiekowych lub płukanie kanalików łzowych. Standardowa wizyta rozpoczyna się od badania polegającego na analizie stanu powiek, gałek ocznych i ich ruchomości. Poza tym lekarz analizuje ostrość widzenia. Do wizyty w poradni okulistycznej nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Należy tylko pamiętać, aby przed wizytą zrezygnować z makijażu oczu, gdyż może to wpłynąć na badanie przedmiotowe. Ponadto przed wejściem do gabinetu konieczne jest wyjęcie szkieł kontaktowych, o ile się ich używa.

W poradni okulistycznej działającej na zasadach komercyjnych, lekarz ustala rodzaj okularów potrzebnych do korekcji wad wzroku. U prywatnego specjalisty można otrzymać receptę na okulary lub szkła kontaktowe, a także leki dedykowane do leczenia schorzeń oczu bądź przypadłości na tle alergicznym jak np. alergiczne zapalenie spojówek. Profilaktyczne badanie wzroku pozwala zredukować ryzyko rozwinięcia się poważniejszych chorób i umożliwić skuteczną kurację.

Okuliści są również dostępni w innych miastach: KrakówŁódźRzeszówWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również okulistę na NFZ w Katowicach.

Okulista prywatnie - polecane artykuły

Letnie zagrożenia wzroku

Letnie zagrożenia wzroku
Słoneczna pogoda latem niektórych cieszy, ale może też być przyczyną problemów. Szczególnie narażone są nasze oczy, które źle znoszą  zbyt intensywne narażenie na promieniowanie UV. Zobacz, co możesz zrobić, aby uniknąć kłopotów i kiedy szukać pomocy.

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku
Dzięki laserowej korekcji wzroku możliwa jest jego poprawa w takim stopniu, że zbędne jest noszenie okularów czy soczewek kontaktowych. Zabieg ten jest jednak drogi - cena za jedno oko to 1500-3500 zł, w zależności od wybranej metody.

Badania lekarskie dla pracowników ochrony

Badania lekarskie dla pracowników ochrony
Chronią ludzi, mienie, pracują najczęściej na zmiany - pracownicy ochrony fizycznej. Od nowego roku zawód ten został zderegulowany, co oznacza, że ochroniarze nie muszą już uzyskiwać licencji zawodowej. Niezmienny pozostał natomiast obowiązek przechodzenia badań lekarskich i psychologicznych.