Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Okulista
  3. Rzeszów

Okulista Rzeszów prywatnie

Wg. stanu na 25-02-2024 w Rzeszowie jest 3 lekarzy okulistów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 2 dni. Ceny płatnych konsultacji zaczynają się od 259 zł.

Okulista Rzeszów prywatnie - co musisz wiedzieć?

Na odpłatnej wizycie u okulisty w Rzeszowie można liczyć na obszerną diagnostykę w obrębie oka. Lekarz okulista jako jedyny lekarz może przeprowadzić rozszerzone badanie określające formę schorzeń dotyczących wzroku a także potencjalnych wad. Dodatkowo w gabinecie można liczyć nie tylko na diagnostykę, ale również na proste operacje i na udzielenie pierwszej pomocy w obrębie wzroku.

Okulista w Rzeszowie może wykonać m.in. takiego rodzaju diagnostykę jak badanie ostrości wzroku, diagnostykę dna oka, badanie obrazowe oka, USG oka, badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego a także badanie obrazowe. Jednocześnie zajmuje się usuwaniem ciał obcych z oczu. Ponadto zazwyczaj w gabinecie istnieje sposobność przeprowadzenia drobnych zabiegów okulistycznych takiego rodzaju jak usunięcie gradówki, zmian powiekowych lub przepłukiwanie kanalików łzowych. Standardowa wizyta rozpoczyna się od badania opierającego się na analizie stanu powiek, gałek ocznych i zakresu ruchomości. Następnie lekarz bada ostrość widzenia. Do badania w poradni okulistycznej nie trzeba się wyjątkowo szykować. Należy jedynie pamiętać, żeby przed wizytą zrezygnować z makijażu oczu, ponieważ może to utrudnić badanie przedmiotowe. Ponadto przed wejściem do gabinetu konieczne jest wyjęcie szkieł kontaktowych, o ile się ich używa.

W gabinecie okulistycznym działającej na zasadach odpłatnych, lekarz wyznacza formę szkieł potrzebnych do wyrównania defektów wzroku. U prywatnego okulisty można uzyskać receptę na okulary lub szkła kontaktowe, jak również leki przeznaczone do leczenia chorób oczu albo przypadłości na tle alergicznym jak na przykład alergiczne zapalenie spojówek. Profilaktyczne badanie wzroku pozwala ograniczyć ryzyko rozwinięcia się groźniejszych dolegliwości i umożliwić efektywną kurację.

Okuliści są również dostępni w innych miastach: KatowiceKrakówŁódźWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również okulistę na NFZ w Rzeszowie.

Okulista prywatnie - polecane artykuły

Jakie badania profilaktyczne wykonywać?

Jakie badania profilaktyczne wykonywać?
Badania profilaktyczne to temat, który nieustannie przewija się w rozmowach o zdrowiu. Pomimo zaleceń lekarzy, a nawet przesyłania zaproszeń na niektóre badania przesiewowe, wciąż zbyt mało Polaków i Polek decyduje się na ich wykonanie. Odmowa często tłumaczona jest strachem, niewiedzą lub brakiem czasu. Tymczasem tylko profilaktyka pozwala na wykrycie i rozpoznanie choroby, jeszcze zanim pojawią się objawy. Większość schorzeń zdiagnozowanych w stadium początkowym pozwala na lepsze możliwości terapii oraz poprawia rokowanie. Warto poświęcić swój czas i zadbać o własne zdrowie, właśnie wtedy, gdy nie trapią nas jeszcze żadne dolegliwości.

Jakie badania muszą przejść kandydaci na kierowców

Jakie badania muszą przejść kandydaci na kierowców
Amatorskie czy zawodowe – to nie ma znaczenia, starając się o prawo jazdy każdej kategorii, trzeba przejść badania lekarskie zakończone orzeczeniem o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami.

Jaskra – nie boli, a kradnie wzrok

Jaskra – nie boli, a kradnie wzrok
Eksperci biją na alarm, bo choroby oczu coraz częściej stają się w Polsce przyczyną niepełnosprawności (z powodu całkowitej lub częściowej utraty wzroku). Niestety, według prognoz, osób niewidomych i niedowidzących będzie przybywać, m.in. w związku z postępującym starzeniem się społeczeństwa. Do najważniejszych przyczyn ślepoty należą zaćma i jaskra. Ta druga jest jednak o tyle gorsza, że spowodowana nią utrata wzroku jest nieodwracalna.