Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Okulista
  3. Rzeszów

Okulista Rzeszów prywatnie

Wg. stanu na 21-03-2023 w Rzeszowie jest 3 lekarzy okulistów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 15 dni. Ceny płatnych konsultacji zaczynają się od 239 zł.

Okulista Rzeszów prywatnie - co musisz wiedzieć?

Na odpłatnej wizycie u okulisty w Rzeszowie można liczyć na obszerną diagnostykę w obrębie oka. Lekarz okulista jako jedyny lekarz może przeprowadzić rozszerzone badanie określające formę schorzeń dotyczących wzroku a także potencjalnych wad. Dodatkowo w gabinecie można liczyć nie tylko na diagnostykę, ale również na proste operacje i na udzielenie pierwszej pomocy w obrębie wzroku.

Okulista w Rzeszowie może wykonać m.in. takiego rodzaju diagnostykę jak badanie ostrości wzroku, diagnostykę dna oka, badanie obrazowe oka, USG oka, badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego a także badanie obrazowe. Jednocześnie zajmuje się usuwaniem ciał obcych z oczu. Ponadto zazwyczaj w gabinecie istnieje sposobność przeprowadzenia drobnych zabiegów okulistycznych takiego rodzaju jak usunięcie gradówki, zmian powiekowych lub przepłukiwanie kanalików łzowych. Standardowa wizyta rozpoczyna się od badania opierającego się na analizie stanu powiek, gałek ocznych i zakresu ruchomości. Następnie lekarz bada ostrość widzenia. Do badania w poradni okulistycznej nie trzeba się wyjątkowo szykować. Należy jedynie pamiętać, żeby przed wizytą zrezygnować z makijażu oczu, ponieważ może to utrudnić badanie przedmiotowe. Ponadto przed wejściem do gabinetu konieczne jest wyjęcie szkieł kontaktowych, o ile się ich używa.

W gabinecie okulistycznym działającej na zasadach odpłatnych, lekarz wyznacza formę szkieł potrzebnych do wyrównania defektów wzroku. U prywatnego okulisty można uzyskać receptę na okulary lub szkła kontaktowe, jak również leki przeznaczone do leczenia chorób oczu albo przypadłości na tle alergicznym jak na przykład alergiczne zapalenie spojówek. Profilaktyczne badanie wzroku pozwala ograniczyć ryzyko rozwinięcia się groźniejszych dolegliwości i umożliwić efektywną kurację.

Prywatna wizyta u okulisty LUXMED w Rzeszowie - często zadawane pytania

Jak dużo kosztuje prywatna wizyta u okulisty w placówkach LUX MED w Rzeszowie?

Ceny odpłatnych wizyt zaczynają się od 239 PLN.

Ile czeka się w Rzeszowie na prywatną pomoc okulisty?

Najszybciej można zarejestrować się na odpłatną wizytę za 15 dni.

Jak wielu specjalistów okulistów jest dostępnych w placówkach Grupy LUX MED w Rzeszowie?

W Rzeszowie dostępnych jest 3 lekarzy okulistów.

Czy do odbycia odpłatnej wizyty u specjalisty okulisty w Rzeszowie wymagane jest skierowanie?

Nie, komercyjne wizyty nie wymagają uzyskania skierowania od innego lekarza.

Okuliści są również dostępni w innych miastach: KatowiceKrakówŁódźWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również okulistę na NFZ w Rzeszowie.

Okulista prywatnie - polecane artykuły

Badania lekarskie dla pracowników ochrony

Badania lekarskie dla pracowników ochrony
Chronią ludzi, mienie, pracują najczęściej na zmiany - pracownicy ochrony fizycznej. Od nowego roku zawód ten został zderegulowany, co oznacza, że ochroniarze nie muszą już uzyskiwać licencji zawodowej. Niezmienny pozostał natomiast obowiązek przechodzenia badań lekarskich i psychologicznych.

Do jakiego specjalisty potrzebujesz skierowanie?

Do jakiego specjalisty potrzebujesz skierowanie?
Kiedy coś się dzieje ze zdrowiem, z coraz większym niepokojem obserwuje się kolejne symptomy. Zastanawiając się, co jest nie w porządku, powinno się udać do lekarza pierwszego kontaktu. W zależności od jego diagnozy lub poczynionych obserwacji może skierować pacjenta na badania, zastosować leczenie lub wystawić skierowanie do lekarza specjalisty.

Opieka psychologa standardem na oddziałach onkologicznych

Opieka psychologa standardem na oddziałach onkologicznych
Opieka psychologa jest obecnie standardem w oddziałach onkologicznych. Psychologa musi zatrudnić każdy oddział lub szpital onkologiczny, który ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.