Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Okulista
  3. Rzeszów

Okulista Rzeszów prywatnie

Wg. stanu na 22-09-2023 w Rzeszowie jest 1 lekarz okulista przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 13 dni. Ceny płatnych konsultacji zaczynają się od 259 zł.

Okulista Rzeszów prywatnie - co musisz wiedzieć?

Na odpłatnej wizycie u okulisty w Rzeszowie można liczyć na obszerną diagnostykę w obrębie oka. Lekarz okulista jako jedyny lekarz może przeprowadzić rozszerzone badanie określające formę schorzeń dotyczących wzroku a także potencjalnych wad. Dodatkowo w gabinecie można liczyć nie tylko na diagnostykę, ale również na proste operacje i na udzielenie pierwszej pomocy w obrębie wzroku.

Okulista w Rzeszowie może wykonać m.in. takiego rodzaju diagnostykę jak badanie ostrości wzroku, diagnostykę dna oka, badanie obrazowe oka, USG oka, badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego a także badanie obrazowe. Jednocześnie zajmuje się usuwaniem ciał obcych z oczu. Ponadto zazwyczaj w gabinecie istnieje sposobność przeprowadzenia drobnych zabiegów okulistycznych takiego rodzaju jak usunięcie gradówki, zmian powiekowych lub przepłukiwanie kanalików łzowych. Standardowa wizyta rozpoczyna się od badania opierającego się na analizie stanu powiek, gałek ocznych i zakresu ruchomości. Następnie lekarz bada ostrość widzenia. Do badania w poradni okulistycznej nie trzeba się wyjątkowo szykować. Należy jedynie pamiętać, żeby przed wizytą zrezygnować z makijażu oczu, ponieważ może to utrudnić badanie przedmiotowe. Ponadto przed wejściem do gabinetu konieczne jest wyjęcie szkieł kontaktowych, o ile się ich używa.

W gabinecie okulistycznym działającej na zasadach odpłatnych, lekarz wyznacza formę szkieł potrzebnych do wyrównania defektów wzroku. U prywatnego okulisty można uzyskać receptę na okulary lub szkła kontaktowe, jak również leki przeznaczone do leczenia chorób oczu albo przypadłości na tle alergicznym jak na przykład alergiczne zapalenie spojówek. Profilaktyczne badanie wzroku pozwala ograniczyć ryzyko rozwinięcia się groźniejszych dolegliwości i umożliwić efektywną kurację.

Prywatna wizyta u okulisty LUXMED w Rzeszowie - często zadawane pytania

Jak dużo kosztuje prywatna wizyta u okulisty w placówkach LUX MED w Rzeszowie?

Ceny odpłatnych wizyt zaczynają się od 259 PLN.

Ile czeka się w Rzeszowie na prywatną pomoc okulisty?

Najszybciej można zarejestrować się na odpłatną wizytę za 13 dni.

Jak wielu specjalistów okulistów jest dostępnych w placówkach Grupy LUX MED w Rzeszowie?

W Rzeszowie dostępny jest 1 lekarz okulista.

Czy do odbycia odpłatnej wizyty u specjalisty okulisty w Rzeszowie wymagane jest skierowanie?

Nie, komercyjne wizyty nie wymagają uzyskania skierowania od innego lekarza.

Okuliści są również dostępni w innych miastach: KatowiceKrakówŁódźWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również okulistę na NFZ w Rzeszowie.

Okulista prywatnie - polecane artykuły

Zasady finansowania ambulatoryjnej opieki specjalistycznej

Zasady finansowania ambulatoryjnej opieki specjalistycznej
Zasady finansowania świadczeń zdrowotnych wykonywanych w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej mają motywować lekarzy specjalistów, by zamiast kierować do szpitala, diagnozowali i leczyli pacjentów.

Profilaktyczne badania dla mężczyzn

Profilaktyczne badania dla mężczyzn
Regularne badania to podstawa profilaktyki przeciwnowotworowej. W Polsce choroby nowotworowe są przyczyną śmierdzi aż jednej trzeciej mężczyzn w wieku 45-65 lat. Dlatego panowie powinni monitorować stan swojego zdrowia.

Jaskra – nie boli, a kradnie wzrok

Jaskra – nie boli, a kradnie wzrok
Eksperci biją na alarm, bo choroby oczu coraz częściej stają się w Polsce przyczyną niepełnosprawności (z powodu całkowitej lub częściowej utraty wzroku). Niestety, według prognoz, osób niewidomych i niedowidzących będzie przybywać, m.in. w związku z postępującym starzeniem się społeczeństwa. Do najważniejszych przyczyn ślepoty należą zaćma i jaskra. Ta druga jest jednak o tyle gorsza, że spowodowana nią utrata wzroku jest nieodwracalna.