Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Reumatolog
  3. Gdańsk

Reumatolog Gdańsk prywatnie

Na dzień 21-03-2023 w Gdańsku jest 3 lekarzy reumatologów przyjmujących odpłatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 8 dni. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 249 zł.

Reumatolog Gdańsk prywatnie - co musisz wiedzieć?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się terapią chorób związanych z układem ruchu i stawów. Lekarze z tej dziedziny zajmują się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń takich jak: artretyzm, reumatoidalne zapalenie stawów, uszkodzenie stawów, zapalenie mięśni i tkanek łącznych.

Reumatolog przyjmujący na płatnych wizytach w Gdańsku zbiera wywiad i wykonuje badania fizykalne, takie jak badanie stawów i mięśni, aby zdiagnozować chorobę. Mogą także wykonać dodatkowe badania, takie jak RTG, skan CT i rezonans magnetyczny (MRI), aby uzyskać lepsze zrozumienie stanu pacjenta.

Leczenie reumatologiczne może obejmować leki przeciwzapalne, leki przeciwbólowe, leki zmieniające przebieg choroby i fizjoterapię. W niektórych przypadkach, operacja może być konieczna. Reumatolog prywatnie może również zalecić zmiany w stylu życia, takie jak dieta i ćwiczenia fizyczne, aby pomóc pacjentowi złagodzić objawy.

Wśród dysfunkcji, z którymi radzą sobie reumatolodzy znajdują się między innymi reumatoidalne zapalenie stawów, ZS, zespół Sjogrena, artropatie, zapalenie kości i szpiku, zapalenie więzadeł, spondyloartropatie, RZS, zapalenie stawów związane z chorobami zakaźnymi. Reumatolodzy w Gdańsku pomagają swoim pacjentom leczyć bóle stawów i kości, a także dostarczają im informacji na temat możliwych sposobów zarządzania bólem.

Prywatna wizyta u reumatologa LUXMED w Gdańsku - często zadawane pytania

Jak dużo kosztuje prywatna wizyta u reumatologa w placówkach Grupy LUX MED w Gdańsku?

Ceny prywatnych porad zaczynają się od 249 zł.

Jak długo czeka się w Gdańsku na komercyjną wizytę u reumatologa?

Najszybciej można zarejestrować się na odpłatną konsultację za 8 dni.

Jak wielu specjalistów reumatologów jest dostępnych w przychodniach LUX MED w Gdańsku?

W Gdańsku dostępnych jest 3 lekarzy reumatologów.

Czy do odbycia komercyjnej wizyty u specjalisty reumatologa w Gdańsku potrzebne jest skierowanie?

Nie, prywatne wizyty nie wymagają uzyskania skierowania od innego lekarza.

Reumatolodzy są również dostępni w innych miastach: BydgoszczKrakówPoznańRzeszówWarszawa.

W serwisie znajdziesz również reumatologa na NFZ w Gdańsku.

Reumatolog prywatnie - polecane artykuły

Cichy złodziej kości - jak zapobiegać osteoporozie

Cichy złodziej kości - jak zapobiegać osteoporozie
Jak myślisz, że osteoporoza to choroba starszych pań, to jesteś w błędzie. Braki wapnia i ubytek tkanki kostnej mogą zagrażać każdemu. Gorzko doświadczyła tego m.in. aktorka Gwyneth Paltrow.

Bolą stawy - idź do reumatologa

Bolą stawy - idź do reumatologa
Podstawowym objawem, który skłania do szukania pomocy u reumatologa , jest ból stawów. Wielu pacjentów odkłada jednak wizytę u reumatologa, czekając, aż dolegliwości "przejdą same". W rezultacie trafiają do specjalisty dopiero w momencie, gdy ból uniemożliwia im normalne funkcjonowanie. A to błąd.

Oddziały geriatryczne leczą seniorów skuteczniej

Oddziały geriatryczne leczą seniorów skuteczniej
W Polsce działa 40 oddziałów geriatrycznych dla pacjentów w podeszłym wieku. Dysponują 700 łóżkami, ale skala potrzeb jest dużo większa. Oddziały oferują specjalistyczne leczenie, nierzadko stawiające na nogi pacjentów, którym lekarze innych specjalności nie umieli pomóc.