Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Reumatolog
  3. Gdańsk

Reumatolog Gdańsk prywatnie

Na dzień 29-02-2024 w Gdańsku jest 1 lekarz reumatolog przyjmujących odpłatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 4 dni. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 289 zł.

Reumatolog Gdańsk prywatnie - co musisz wiedzieć?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się terapią chorób związanych z układem ruchu i stawów. Lekarze z tej dziedziny zajmują się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń takich jak: artretyzm, reumatoidalne zapalenie stawów, uszkodzenie stawów, zapalenie mięśni i tkanek łącznych.

Reumatolog przyjmujący na płatnych wizytach w Gdańsku zbiera wywiad i wykonuje badania fizykalne, takie jak badanie stawów i mięśni, aby zdiagnozować chorobę. Mogą także wykonać dodatkowe badania, takie jak RTG, skan CT i rezonans magnetyczny (MRI), aby uzyskać lepsze zrozumienie stanu pacjenta.

Leczenie reumatologiczne może obejmować leki przeciwzapalne, leki przeciwbólowe, leki zmieniające przebieg choroby i fizjoterapię. W niektórych przypadkach, operacja może być konieczna. Reumatolog prywatnie może również zalecić zmiany w stylu życia, takie jak dieta i ćwiczenia fizyczne, aby pomóc pacjentowi złagodzić objawy.

Wśród dysfunkcji, z którymi radzą sobie reumatolodzy znajdują się między innymi reumatoidalne zapalenie stawów, ZS, zespół Sjogrena, artropatie, zapalenie kości i szpiku, zapalenie więzadeł, spondyloartropatie, RZS, zapalenie stawów związane z chorobami zakaźnymi. Reumatolodzy w Gdańsku pomagają swoim pacjentom leczyć bóle stawów i kości, a także dostarczają im informacji na temat możliwych sposobów zarządzania bólem.

Reumatolodzy są również dostępni w innych miastach: BydgoszczKrakówPoznańRzeszówWarszawa.

W serwisie znajdziesz również reumatologa na NFZ w Gdańsku.

Reumatolog prywatnie - polecane artykuły

Bolą stawy - idź do reumatologa

Bolą stawy - idź do reumatologa
Podstawowym objawem, który skłania do szukania pomocy u reumatologa , jest ból stawów. Wielu pacjentów odkłada jednak wizytę u reumatologa, czekając, aż dolegliwości "przejdą same". W rezultacie trafiają do specjalisty dopiero w momencie, gdy ból uniemożliwia im normalne funkcjonowanie. A to błąd.

Dlaczego boli kręgosłup?

Dlaczego boli kręgosłup?
Badania zwracają uwagę na genetyczne predyspozycje do kłopotów z kręgosłupem, ale pokazują też duże znaczenie codziennych nawyków. Medycyna ogranicza jednocześnie stosowanie leków i coraz bardziej stawia na rehabilitację, a nawet na metody alternatywne.

Marznące dłonie i stopy mogą być objawem choroby

Marznące dłonie i stopy mogą być objawem choroby
Marznące dłonie i stopy to często bagatelizowany problem. Jeśli dotyka nas każdej jesieni i zimy - nie powinien niepokoić. Gdy dopada nas nagle - powinniśmy skonsultować się z lekarzem, bo marznące dłonie i stopy mogą być jednym z objawów: miażdżycy, chorób reumatologicznych albo problemów z tarczycą.