Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Reumatolog
  3. Kraków

Reumatolog Kraków prywatnie

Na dzień 22-09-2023 w Krakowie jest 0 lekarzy reumatologów przyjmujących prywatnie w placówkach LUX MED.

Reumatolog Kraków prywatnie - co musisz wiedzieć?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się terapią chorób związanych z układem krążenia i stawów. Lekarze z tej dziedziny zajmują się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń takich jak: artretyzm, reumatoidalne zapalenie stawów, uszkodzenie stawów, zapalenie mięśni i tkanek łącznych.

Reumatolog przyjmujący prywatnie w Krakowie zbiera wywiad i wykonuje badania fizykalne, takie jak badanie stawów i mięśni, aby zdiagnozować chorobę. Mogą także wykonać dodatkowe badania, takie jak RTG, tomografia komputerowa (CT) i rezonans magnetyczny (MRI), aby uzyskać lepsze zrozumienie stanu pacjenta.

Leczenie reumatologiczne może obejmować leki przeciwzapalne, leki przeciwbólowe, leki zmieniające przebieg choroby i fizjoterapię. W niektórych przypadkach, interwencja chirurgiczna może być konieczna. Reumatolog prywatnie może również zalecić zmiany w stylu życia, takie jak dieta i ćwiczenia fizyczne, aby pomóc pacjentowi złagodzić objawy.

Wśród dysfunkcji, z którymi radzą sobie reumatolodzy znajdują się między innymi reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie stawów, zespół Sjogrena, artropatie, zapalenie kości i szpiku, zapalenie więzadeł, spondyloartropatie, reaktywne zapalenie stawów, zapalenie stawów związane z chorobami zakaźnymi. Reumatolodzy w Krakowie pomagają swoim pacjentom leczyć bóle stawów i kości, a także dostarczają im informacji na temat możliwych sposobów zarządzania bólem.

Reumatolodzy są również dostępni w innych miastach: BydgoszczGdańskPoznańRzeszówWarszawa.

W serwisie znajdziesz również reumatologa na NFZ w Krakowie.

Reumatolog prywatnie - polecane artykuły

Najbardziej znane uzdrowiska w Polsce

Najbardziej znane uzdrowiska w Polsce
Uzdrowiska rozwijają się w miejscowościach bogatych w złoża kopalin leczniczych (wody, gazy, torfy); powstają też w miejscach o leczniczych właściwościach klimatu. W Polsce istnieje 45 uzdrowisk; w tych najbardziej znanych kuracjusze mają do dyspozycji ponad 20 sanatoriów.

Oddziały geriatryczne leczą seniorów skuteczniej

Oddziały geriatryczne leczą seniorów skuteczniej
W Polsce działa 40 oddziałów geriatrycznych dla pacjentów w podeszłym wieku. Dysponują 700 łóżkami, ale skala potrzeb jest dużo większa. Oddziały oferują specjalistyczne leczenie, nierzadko stawiające na nogi pacjentów, którym lekarze innych specjalności nie umieli pomóc.

Dlaczego boli kręgosłup?

Dlaczego boli kręgosłup?
Badania zwracają uwagę na genetyczne predyspozycje do kłopotów z kręgosłupem, ale pokazują też duże znaczenie codziennych nawyków. Medycyna ogranicza jednocześnie stosowanie leków i coraz bardziej stawia na rehabilitację, a nawet na metody alternatywne.