Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Reumatolog
  3. Kraków

Reumatolog Kraków prywatnie

Na dzień 20-09-2024 w Krakowie jest 3 lekarzy reumatologów przyjmujących prywatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 5 dni. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 259-309 złotych.

Reumatolog Kraków prywatnie - co musisz wiedzieć?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się terapią chorób związanych z układem krążenia i stawów. Lekarze z tej dziedziny zajmują się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń takich jak: artretyzm, reumatoidalne zapalenie stawów, uszkodzenie stawów, zapalenie mięśni i tkanek łącznych.

Reumatolog przyjmujący prywatnie w Krakowie zbiera wywiad i wykonuje badania fizykalne, takie jak badanie stawów i mięśni, aby zdiagnozować chorobę. Mogą także wykonać dodatkowe badania, takie jak RTG, tomografia komputerowa (TK) i rezonans magnetyczny (MRI), aby uzyskać lepsze zrozumienie stanu pacjenta.

Leczenie reumatologiczne może obejmować leki przeciwzapalne, leki przeciwbólowe, leki zmieniające przebieg choroby i fizjoterapię. W niektórych przypadkach, interwencja chirurgiczna może być konieczna. Reumatolog prywatnie może również zalecić zmiany w stylu życia, takie jak dieta i ćwiczenia fizyczne, aby pomóc pacjentowi złagodzić objawy.

Wśród dysfunkcji, z którymi radzą sobie reumatolodzy znajdują się między innymi reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie stawów, zespół Sjogrena, artropatie, zapalenie kości i szpiku, zapalenie więzadeł, spondyloartropatie, reaktywne zapalenie stawów, zapalenie stawów związane z chorobami zakaźnymi. Reumatolodzy w Krakowie pomagają swoim pacjentom leczyć bóle stawów i kości, a także dostarczają im informacji na temat możliwych sposobów zarządzania bólem.

Reumatolodzy są również dostępni w innych miastach: BydgoszczGdańskPoznańRzeszówWarszawa.

W serwisie znajdziesz również reumatologa na NFZ w Krakowie.

Reumatolog prywatnie - polecane artykuły

Dlaczego boli kręgosłup?

Dlaczego boli kręgosłup?
Badania zwracają uwagę na genetyczne predyspozycje do kłopotów z kręgosłupem, ale pokazują też duże znaczenie codziennych nawyków. Medycyna ogranicza jednocześnie stosowanie leków i coraz bardziej stawia na rehabilitację, a nawet na metody alternatywne.

Jak zmniejszyć ryzyko reumatoidalnego zapalenia stawów?

Jak zmniejszyć ryzyko reumatoidalnego zapalenia stawów?
Choroba najczęściej ujawnia się między 30. a 50. rokiem życia, kobiety chorują trzy razy częściej niż mężczyźni. To najczęściej rozpoznawana choroba zapalna stawów. Ryzyko wzrasta u palaczy oraz osób, u których w rodzinie ktoś już chorował. W Polsce choruje na RZS ok. 400 tys. osób.

Zespół cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka
Zespół cieśni nadgarstka (ZCN) objawia się bólem, mrowieniem w nadgarstku i palcach. Chorzy mają trudności z zaciśnięciem pięści, skarżą się na osłabienie chwytu. Może być wynikiem uprawianego sportu (tenis, badminton) lub wykonywanej pracy (szycie, praca przy komputerze).