Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Reumatolog
  3. Rzeszów

Reumatolog Rzeszów prywatnie

Wg. stanu na 16-06-2024 w Rzeszowie jest 3 lekarzy reumatologów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 2 dni. Ceny płatnych konsultacji zaczynają się od 289 zł.

Reumatolog Rzeszów prywatnie - co musisz wiedzieć?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się terapią chorób związanych z układem krążenia i stawów. Specjaliści z tej dziedziny zajmują się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń takich jak: artretyzm, reumatoidalne zapalenie stawów, uszkodzenie stawów, choroby tkanek łącznych.

Reumatolog przyjmujący prywatnie w Rzeszowie zbiera wywiad i wykonuje badania fizykalne, takie jak ocena stawów i mięśni, aby postawić diagnozę. Mogą także wykonać dodatkowe badania, takie jak zdjęcia rentgenowskie, skan TK i rezonans magnetyczny (MRI), aby uzyskać lepsze zrozumienie stanu pacjenta.

Leczenie reumatologiczne może obejmować leki przeciwzapalne, środki przeciwbólowe, leki modyfikujące chorobę i fizjoterapię. W niektórych przypadkach, operacja może być konieczna. Reumatolog prywatnie może również zalecić zmiany w stylu życia, takie jak odpowiednie odżywianie i ćwiczenia fizyczne, aby pomóc pacjentowi złagodzić objawy.

Wśród dysfunkcji, z którymi radzą sobie reumatolodzy znajdują się między innymi reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie stawów, choroba Sjogrena, zapalenia stawów, zapalenie kości i szpiku, zapalenie ścięgien, zapalenia stawów kręgosłupa, reaktywne zapalenie stawów, zapalenie stawów związane z chorobami zakaźnymi. Reumatolodzy w Rzeszowie pomagają swoim pacjentom zwalczać objawy chorób reumatycznych, a także dostarczają im informacji na temat skutecznych metod kontrolowania bólu.

Reumatolodzy są również dostępni w innych miastach: BydgoszczGdańskKrakówPoznańWarszawa.

W serwisie znajdziesz również reumatologa na NFZ w Rzeszowie.

Reumatolog prywatnie - polecane artykuły

Toczeń - groźna choroba autoimmunologiczna

Toczeń - groźna choroba autoimmunologiczna
Toczeń rumieniowaty układowy (TRU) - to groźna choroba zagrażająca życiu. Układ odpornościowy zamiast wspierać organizm, zaczyna go atakować, wywołuje stan zapalny i uszkadza różne narządy, np. nerki, płuca, serce czy mózg.

Czy klimat może leczyć – o kuracjach uzdrowiskowych

Czy klimat może leczyć – o kuracjach uzdrowiskowych
Wykorzystywanie naturalnych zasobów przyrody w celach leczniczych ma bardzo długą, sięgającą czasów starożytnych tradycję. Współczesne badania potwierdziły terapeutyczne działanie wód mineralnych, borowiny i klimatu.

RZS często towarzyszy depresja

RZS często towarzyszy depresja
Chorujesz na reumatoidalne zapalenie stawów? Masz bliskiego cierpiącego na tę przewlekłą chorobę? Warto wiedzieć, że w parze z RZS często idzie depresja. Można ją leczyć, podobnie jak i RZS. Dzięki właściwej terapii pacjenci mogą żyć całkiem normalnie, a nawet tańczyć w balecie Opery Narodowej.