Na dzień 22-04-2025 w Katowicach działa 10 placówek udzielających na NFZ świadczenia gastrolog. Najwięcej w dzielnicy Ligota-Panewniki, Piotrowice-Ochojec i Śródmieście (2). Średni czas oczekiwania to 540 dni. Najkrócej czeka się 255 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 1 181 dni.
W województwie śląskim są jeszcze 34 ośrodki, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest gastrolog. Kolejka w nich wynosi średnio 628 dni.
Dodatkowo w serwisie umożliwiamy rejestrację do 3 lekarzy gastrologów przyjmujących prywatnie w Katowicach. Pierwszy dostępny termin jest dziś. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 295-319 zł.
Gastrolog na NFZ i prywatnie w Katowicach - co musisz wiedzieć?
Gastroenterolog to lekarz specjalizujący się w profilaktyce oraz leczeniu dolegliwości układu pokarmowego. Wizyta w poradni gastrologicznej w Katowicach pozwala na rozpoznanie szeregu chorób, takich jak wrzody żołądka i dwunastnicy, celiakia, zapalenie żołądka, choroba Leśniowskiego-Crohna, zespół jelita drażliwego, a także nowotwory układu pokarmowego. Wskazaniem do wizyty u gastrologa są następujące objawy: mdłości, częste wzdęcia i gazy, bóle brzucha występujące po posiłku, zgaga, biegunki lub zaparcia, uczucie pełności oraz pojawienie się krwi w stolcu. Przyczyną do niepokoju może być też nagły spadek wagi pacjenta.
Wśród badań wykonywanych w ramach NFZ w Katowicach znajdują się USG jamy brzusznej, tomografia komputerowa brzucha, rezonans magnetyczny, badania morfologiczne krwi, RTG jamy brzusznej z kontrastem, gastroskopia i kolonoskopia. Poradnie z Katowic oferują też wykonanie testu na obecność bakterii helicobacter pylori odpowiedzialnej za powstawanie różnych chorób.
Gastrolog może przeprowadzić gastroskopię w celu identyfikacji przyczyny przewlekłych problemów żołądkowych. Przed badaniem należy odpowiednio się przygotować – już kilka dni wcześniej obowiązuje ścisła dieta, a w dniu zabiegu nie powinno się spożywać żadnego posiłku osiem godzin przed jego wykonaniem. Picie oraz palenie papierosów należy z kolei skończyć najpóźniej na cztery godziny przed badaniem. Samo badanie nie sprawia bólu, choć może powodować dyskomfort. Podobnym badaniem jest kolonoskopia. Dotyczy dolnego odcinka układu pokarmowego. Na dzień przed zabiegiem należy koniecznie oczyścić okrężnicę. W tym celu przygotowuje się specjalny preparat do picia, ułatwiający pozbycie się zalegających resztek pokarmowych.
Gastrolog na NFZ - dostępność w Katowicach
Konsultacja prywatne lub na NFZ u gastrologa w Katowicach - często zadawane pytania
Ile czeka się w Katowicach na wizytę w ramach Funduszu u gastrologa?
Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę u gastrologa wynosi 540 dni.
Ile jest podmiotów w Katowicach, w których przyjmuje gastrolog na Fundusz?
Aktualnie w Katowicach jest 10 placówek, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udziela konsultacji gastrolog.
Czy w Śląskim gdzieś jeszcze przyjmują gastrolodzy na NFZ?
Tak. W województwie Śląskim jeszcze są 34 ośrodki, w których przyjmuje gastrolog na NFZ.
Ile płaci się za wizytę u gastrologa w przychodniach prywatnych w Katowicach?
Ceny prywatnych wizyt zaczynają się od 295-319 złotych.
Jak długo czeka się w Katowicach na prywatną konsultację gastrologa?
Najszybciej można umówić się na prywatną wizytę jeszcze dziś.
Ilu lekarzy gastrologów jest dostępnych w placówkach prywatnych w Katowicach?
W serwisie udostępniamy dane o 3 lekarzach gastrologach dostępnych w Katowicach.
Czy do odbycia komercyjnej wizyty u lekarza gastrologa w Katowicach wymagane jest skierowanie?
Nie, prywatne wizyty nie wymagają uzyskania skierowania od innego lekarza.
Szukasz gastroenterologa na NFZ?
Dzień dobry, W kategorii Gastrolog znajdują się informacje
o wolnych terminach na świadczenia: