1. Gastrolog
  2. Zachodniopomorskie

Gastrolog, Szczecin

Logo NFZ

109 Szpital Wojskowy z Przychodnią SPZOZ

109 Szpital Wojskowy z Przychodnią SPZOZ na mapie
  • 118 dni Poradnia gastroenterologiczna
2.5/5
31 opinii
Piotra Skargi 9-11
Szczecin Śródmieście
Logo NFZ

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony na mapie
  • 270 dni Poradnia gastroenterologiczna
3.0/5
10 opinii
Arkońska 4
Szczecin Zachód
Logo NFZ

SPSK Nr 1 im. prof.Tadeusza Sokołowskiego Pum

Logo NFZ

SPZOZ Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Szczecinie

SPZOZ Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Szczecinie na mapie
  • 131 dni Poradnia gastroenterologiczna
1.8/5
4 opinie
Jagiellońska 44
Szczecin Śródmieście
Logo NFZ

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy - Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy - Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie na mapie
  • 21 dni Poradnia gastroenterologiczna
2.3/5
15 opinii
Bolesława Śmiałego 33
Szczecin Śródmieście

Na dzień 11-06-2021 w Szczecinie jest 5 placówek udzielających na NFZ świadczenia gastrolog. Najwięcej w dzielnicy Śródmieście (3), pozostałe ośrodki są m.in. w dzielnicy Zachód (2) . Średni czas oczekiwania to 205 dni. Najkrócej czeka się 22 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 470 dni.

W województwie zachodniopomorskim jest jeszcze 19 ośrodków, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest gastrolog. Kolejka w nich wynosi średnio 105 dni.

Gastroenterolog to lekarz zajmujący się profilaktyką oraz leczeniem chorób związanych z układem pokarmowym. Wizyta w poradni gastrologicznej w Szczecinie pozwala na rozpoznanie szeregu chorób, takich jak wrzody żołądka i dwunastnicy, celiakia, zapalenie żołądka, choroba Leśniowskiego-Crohna, IBS, a także nowotwory układu pokarmowego. Wskazaniem do wizyty u tego specjalisty są następujące objawy: nudności, częste wzdęcia i gazy, bóle brzucha występujące po jedzeniu, odbijanie, biegunki lub zaparcia, uczucie pełności oraz pojawienie się krwi w stolcu. Przyczyną do niepokoju może być również nagły spadek wagi pacjenta.

Wśród usług świadczonych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie znajdują się USG jamy brzusznej, tomografia komputerowa brzucha, rezonans magnetyczny, badania morfologiczne krwi, RTG jamy brzusznej z kontrastem, gastroskopia i kolonoskopia. Poradnie ze Szczecina oferują też wykonanie testu na obecność bakterii helicobacter pylori odpowiedzialną za powstawanie różnych chorób.

Lekarz może przeprowadzić badanie endoskopowe górnego odcinka przewodu pokarmowego w celu identyfikacji przyczyny uporczywych problemów trawiennych. Przed badaniem należy odpowiednio się przygotować – już kilka dni wcześniej obowiązuje lekkostrawna dieta, a w dniu zabiegu nie należy jeść żadnego posiłku osiem godzin przed jego wykonaniem. Picie oraz palenie papierosów należy z kolei skończyć minimum na cztery godziny przed badaniem. Samo badanie nie sprawia bólu, choć może powodować dyskomfort. Analogicznym zabiegiem jest kolonoskopia. Dotyczy jelita grubego i cienkiego. Na dzień przed zabiegiem należy koniecznie oczyścić okrężnicę. W tym celu przygotowuje się specjalny preparat do picia, ułatwiający pozbycie się zalegających resztek pokarmowych.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek w Szczecinie

Ile czeka się w Szczecinie na wizytę w ramach NFZ u gastrologa?
Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę u gastrologa wynosi 205 dni.

Ile jest placówek w Szczecinie, w których przyjmuje gastrolog na NFZ?
Aktualnie w Szczecinie jest 5 placówek, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia przyjmuje gastrolog.

Czy w Zachodniopomorskim gdzieś jeszcze przyjmują gastrolodzy na NFZ?
Tak. W województwie Zachodniopomorskim jeszcze jest 19 ośrodków, w których przyjmuje gastrolog na NFZ.