1. Nefrolog
  2. Lubelskie

Nefrolog, Lublin

Logo NFZ

SPSK Nr 4 w Lublinie

SPSK Nr 4 w Lublinie na mapie
  • 385 dni Poradnia nefrologiczna
1.4/5
14 opinii
dr. K. Jaczewskiego 8
Lublin
Logo NFZ

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie na mapie
  • 212 dni Poradnia nefrologiczna dla dzieci
1.9/5
23 opinie
prof. Antoniego Gębali 6
Lublin
Logo NFZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie na mapie
  • 232 dni Poradnia nefrologiczna
2.3/5
30 opinii
al. Kraśnicka 100
Lublin

Na dzień 29-03-2023 w Lublinie są 3 placówki udzielające na NFZ świadczenia nefrolog. Najwięcej w dzielnicy Śródmieście (2). Średni czas oczekiwania to 278 dni. Najkrócej czeka się 214 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 385 dni.

W województwie lubelskim jest jeszcze 13 ośrodków, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest nefrolog. Kolejka w nich wynosi średnio 90 dni.

Nefrolog na NFZ w Lublinie - co musisz wiedzieć?

Nerki spełniają w organizmie człowieka wyjątkowo ważną funkcję. Nefrolodzy w Lublinie, a także pozostałych miastach kraju dbają więc o to, by zapewniać funkcjonowanie tych narządów u pacjentów na jak największym poziomie. Opieka medyczna w tym zakresie ogarnia nie tylko procedury doraźne (przeszczepy, dializy), które są skoncentrowane na leczeniu jednostek chorobowych, ale ponadto stosowanie zapobiegawczych technik związanych np. z prawidłowym odżywianiem się.

Poza tym, że każdy nefrolog leczący w Lublinie koncentruje się na chorobach nerek, misternie opiekuje się również pacjentami, którzy odczuwają inne przypadłości. Chodzi o takie niedomagania, które zakresem swojego oddziaływania obejmują nerki i mają wpływ na ich funkcjonowanie. Do takich chorób kwalifikuje się: nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca. Dlatego warto wiedzieć, na jakiej podstawie można stwierdzić, że należy odwiedzić specjalistę od nerek.

Trzeba przyznać, że najczęstszym powodem wizyt u nefrologa jest pojawienie się zmian w moczu. Może chodzić o jego kolor lub niepokojące wyniki badań laboratoryjnych przeprowadzonych na próbkach moczu pacjenta. Do innych podejrzanych sygnałów zalicza się częstomocz dzienny i nocny, pieczenie i ból podczas oddawania moczu i silny zapach amoniaku w moczu. Takie cechy łatwo jest zauważyć i wtedy należy bezzwłocznie udać się do specjalisty. Nefrolog z Lublina udzieli również pomocy pacjentowi uskarżającemu się na inne objawy np. ból w okolicach żeber, opuchlizna oczu. Mogą one informować o rozwijającej się chorobie nerek.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek w Lublinie

Ile czeka się w Lublinie na wizytę w ramach NFZ u nefrologa?

Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę u nefrologa wynosi 278 dni.

Ile jest placówek w Lublinie, w których przyjmuje nefrolog na NFZ?

Aktualnie w Lublinie są 3 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia przyjmuje nefrolog.

Czy w Lubelskim gdzieś jeszcze przyjmują nefrolodzy na NFZ?

Tak. W województwie Lubelskim jeszcze jest 13 ośrodków, w których przyjmuje nefrolog na NFZ.