1. Oddział dzienny psychiatryczny (ogólny)
  2. Lubelskie

Oddział dzienny psychiatryczny (ogólny), Lublin

Logo NFZ

Lubelskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego

Lubelskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego na mapie
  • 2 dni Oddział dzienny psychiatryczny (ogólny)
1.0/5
1 opinia
Furmańska 2
Lublin
Logo NFZ

NZOZ Centrum Medyczne Przyjaźni

NZOZ Centrum Medyczne Przyjaźni na mapie
  • 0 dni Oddział dzienny psychiatryczny (ogólny)
2.1/5
7 opinii
Przyjaźni 13
Lublin
Logo NFZ

SPSK Nr 1 w Lublinie

SPSK Nr 1 w Lublinie na mapie
  • 1 dzień Oddział dzienny psychiatryczny (ogólny)
brak opinii
+ dodaj opinię
Głuska 1
Lublin
Logo NFZ

Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego SPZOZ w Lublinie

Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego SPZOZ w Lublinie na mapie
  • 8 dni Oddział dzienny psychiatryczny (ogólny)
1.7/5
23 opinie
Abramowicka 2
Lublin

Na dzień 30-03-2023 w Lublinie są 4 placówki udzielające na NFZ świadczenia oddział dzienny psychiatryczny (ogólny). Najwięcej w dzielnicy Dziesiąta (2), pozostałe ośrodki są m.in. w dzielnicach Stare Miasto (1) i Tatary (1). Średni czas oczekiwania to 3 dni. Najkrócej czeka się 0 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 8 dni.

W województwie lubelskim jest jeszcze 11 ośrodków, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest oddział dzienny psychiatryczny (ogólny). Kolejka w nich wynosi średnio 13 dni.

Oddział dzienny psychiatryczny (ogólny) na NFZ w Lublinie - co musisz wiedzieć?

W oddziale psychiatrycznym dziennym świadczona jest pomoc osobom, które cierpią z czynnika zaburzeń emocjonalnych np. stanów lękowych lub depresyjnych, trudności w utrzymywaniu stabilnych relacji z rodziną i bliskimi, a także osoby uwarunkowane od substancji psychoaktywnych. Bezspornie chory musi oddać zgodę na działanie terapeutyczne i egzekwować regulaminu placówki. Na rozmowę kwalifikującą można zgłaszać się w którymkolwiek momencie. Lekarze specjaliści pozostają do dyspozycji chorych i udzielają pomocy przez pełny rok.

Szczególnie duży nacisk na ogólne poczucie zdrowia ma poziom psychiczny pacjenta. Dlatego bardzo odpowiednim zjawiskiem jest szukanie specjalistycznej usługi, którą proponuje oddział dzienny psychiatryczny (ogólny) w Lublinie. Placówki, które podejmują się leczenia osób z zaburzeniami psychicznymi i emocjonalnymi, wykonują to na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Podstawą do zakwalifikowania danej osoby do leczenia jest przeprowadzenie rozmowy z zainteresowanym przez psychiatrę. Określa on dane zaburzenia i stopień ich zaawansowania. W ten sposób pacjent zostaje przyjęty na oddział i dochodzi do grupy terapeutycznej. Najczęściej liczą one kilka albo kilkanaście osób. Kuracja, jaką świadczą oddziały dzienne psychiatryczne (ogólne) z Lublina ogarnia leczenie wieloosobowe trwające do 12. tygodni. Realizuje się ona pod kierownictwem psychoterapeuty, a wielkość zajęć dobierana jest indywidualnie do konieczności.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek w Lublinie

Ile czeka się w Lublinie na wizytę w ramach NFZ na oddziale dziennym psychiatryczny (ogólny)?

Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę na oddziale dziennym psychiatryczny (ogólny) wynosi 3 dni.

Ile jest placówek w Lublinie, w których jest oddział dzienny psychiatryczny (ogólny) na NFZ?

Aktualnie w Lublinie są 4 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: oddział dzienny psychiatryczny (ogólny).

Czy w Lubelskim gdzieś jeszcze są oddziały dzienne psychiatryczne (ogólny) na NFZ?

Tak. W województwie Lubelskim jeszcze jest 11 ośrodków, w których na NFZ udzielane jest świadczenie: oddział dzienny psychiatryczny (ogólny).