1. Ośrodek terapii hiperbarycznej
  2. Dolnośląskie

Ośrodek terapii hiperbarycznej, Wrocław

Logo NFZ

NZOZ "Creator"

NZOZ "Creator" na mapie
  • 74 dni Terapia hiperbaryczna
brak opinii
+ dodaj opinię
Borowska 213
Wrocław

Na dzień 27-05-2024 w mieście Wrocław jest 1 placówka udzielająca na NFZ świadczenia ośrodek terapii hiperbarycznej.

Ośrodek terapii hiperbarycznej na NFZ we Wrocławiu - co musisz wiedzieć?

Czynnikami, które kwalifikują osobę do skorzystania z usług, jakie oferuje ośrodek terapii hiperbarycznej we Wrocławiu, jest przede wszystkim skażenie czadem. Podczas zabiegu pobudza się wymianę gazową i poprawia wyrzucenie z układu trujących związków tlenku węgla. Dodatkowymi wskazaniami do takiej terapii są choroby neurologiczne, autoimmunologiczne, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, anemia, cukrzyca, otyłość, migreny i opornie gojące się rany na całym ciele. Sposób ten ma również właściwości kosmetyczne ze względu na wyraźną poprawę postaci skóry.

Rehabilitacje z użyciem tlenu umożliwiają aktualnie ośrodki terapii hiperbarycznej we Wrocławiu. Ich zadaniem jest poddawanie chorego wpływowi tego związku chemicznego w specjalnie zaprojektowanej do tego zamysłu komorze. Obecnie we Wrocławiu działają ośrodki świadczące usługi na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dzięki temu pacjenci nie muszą ponosić sporych wydatków związanych z taką rehabilitacją.

Jakikolwiek ośrodek terapii hiperbarycznej z Wrocławia stosuje tlen podawany choremu pod odpowiednim ciśnieniem. Zazwyczaj jest to 3 krotność ciśnienia atmosferycznego. Pod wpływem tak podanego tlenu dochodzi do płynnego wzrostu saturacji. Wynikiem zabiegu jest korekta funkcjonowania, renowacji i tworzenia się komórek w organizmie. Bardzo ważne jest to, że poprawę w działaniu odkrywa się także w miejscach, które nie potrzebują tlenu. Jednorazowy cykl przebiega zazwyczaj około godziny, a w tym okresie chorzy dotleniają się podawanym przez maseczkę tlenem.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek we Wrocławiu

Ile czeka się we Wrocławiu na wizytę w ramach NFZ w ośrodku terapii hiperbarycznej?

Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę w ośrodku terapii hiperbarycznej wynosi 74 dni.

Ile jest placówek we Wrocławiu, w których jest ośrodek terapii hiperbarycznej na NFZ?

Aktualnie we Wrocławiu jest 1 placówka, w której w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: ośrodek terapii hiperbarycznej.

Czy w Dolnośląskim gdzieś jeszcze znajdują się ośrodki terapii hiperbarycznej na NFZ?

Nie. Wszystkie ośrodki w województwie znajdują się .