1. Poradnia foniatryczna
  2. Łódzkie

Poradnia foniatryczna

Logo NFZ

Acs Audika

Acs Audika na mapie
  • 316 dni Poradnia foniatryczna
2.3/5
3 opinie
dr. Adama Próchnika 41
Łódź Polesie
Logo NFZ

NZOZ Caritas Archidiecezji Łódzkiej

NZOZ Caritas Archidiecezji Łódzkiej na mapie
  • 9 dni Poradnia foniatryczna
2.7/5
19 opinii
al. Marsz. Edwarda Śmigłego-Rydza 24/26
Łódź Widzew
Logo NFZ

SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 im. Norberta Barlickiego

SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 im. Norberta Barlickiego na mapie
  • 344 dni Poradnia foniatryczna
2.0/5
32 opinie
Kopcińskiego 22, Narutowicza 96, 100
Łódź Śródmieście
Logo NFZ

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy - Centrum Profilaktyczno-Lecznicze w Łodzi

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy - Centrum Profilaktyczno-Lecznicze w Łodzi na mapie
  • 511 dni Poradnia foniatryczna
2.0/5
49 opinii
Aleksandrowska 61/63
Łódź Bałuty
Na dzień 09-04-2024 w województwie łódzkim są 4 placówki udzielające na NFZ świadczenia poradnia foniatryczna. Średni czas oczekiwania to 295 dni. Najkrócej czeka się 13 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 516 dni.

Poradnia foniatryczna na NFZ w Łódzkim - co musisz wiedzieć?

Poradnia foniatryczna w Łódzkim obejmuje wiele placówek świadczących pomoc w oparciu o NFZ. Do skorzystania z nich uprawnia uzyskane skierowanie od lekarza rodzinnego lub laryngologa.

Foniatra to lekarz zajmujący się zakłóceniami narządu mowy i słuchu. Ich niepoprawne funkcjonowanie wynika z przyrodzonych zmian wewnątrz organizmu, wypadków komunikacyjnych, przypadłości neurologicznych, nowotworowych lub nieprawidłowości związanych z higieną przewodu słuchowego.

Na potrzeby oceniania problemów chorego w poradni foniatrycznej wykonywane są badania rozpoznawcze. Żeby ułatwić pracę specjaliście i uniknąć dyskomfortu należy przed wizytą zadbać o czystość osobistą. Foniatra skrupulatnie przebada gardło, krtań, język, uszy, a oraz nos. Dlatego potrzebne jest przygotowanie się ze strony fizycznej i psychicznej na ingerencję osoby trzeciej w tych właśnie czułych miejscach. W przychodni foniatrycznej robi się lekkie zabiegi i uzgadnia leczenie terapeutyczne i farmakologiczne. Przesyła się także pacjenta na inne oddziały w celu wykonania ważniejszych operacji.

Wśród najliczniejszych dolegliwości, jakie doskwierają pacjentom odwiedzającym poradnie foniatryczne z Łódzkiego, są: długotrwała chrypa, zmiany na języku, osłabienie głosu, zaburzenia słuchu, głuchota, zapalenie ucha, uczucie zatkanego ucha, jąkanie i inne defekty z wymową, uciążliwości w połykaniu. Lekarz foniatra opiekuje się również pacjentami skarżącymi się na zawroty głowy i trudności w zachowaniu równowagi.