1. Poradnia leczenia zeza
  2. Lubelskie

Poradnia leczenia zeza, Lublin

Logo NFZ

Praktyka Okulistyczna NZOZ Łoś-Dudziak, Ochyńska, Ślusarska-Skowrońska

Praktyka Okulistyczna NZOZ Łoś-Dudziak, Ochyńska, Ślusarska-Skowrońska na mapie
  • 105 dni Poradnia leczenia zeza
1.8/5
10 opinii
Konrada Wallenroda 2f/5
Lublin
Logo NFZ

SPZOZ Ministerstwa Spraw Wewnętrznych

SPZOZ Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na mapie
  • 0 dni Poradnia leczenia zeza
2.8/5
4 opinie
Spokojna 3
Lublin

Na dzień 20-03-2023 w Lublinie są 2 placówki udzielające na NFZ świadczenia poradnia leczenia zeza. Najwięcej w dzielnicach Rury i Śródmieście (po 1). Średni czas oczekiwania to 53 dni. Najkrócej czeka się 0 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 105 dni.

W województwie lubelskim jest jeszcze 1 ośrodek, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest poradnia leczenia zeza. Kolejka w nim wynosi 62 dni.

Poradnia leczenia zeza na NFZ w Lublinie - co musisz wiedzieć?

Poradnia leczenia zeza z Lublina zajmuje się oceną, profilaktyką i leczeniem tej dysfunkcji. W wielu przypadkach korekta jakości położenia gałek ocznych i widzenia jest możliwa przez obciążanie oka leniwego i zmuszenie go do podjęcia pełniejszej pracy. Przyczyną tego problemu jest nieodpowiednie działanie mięśni ocznych. Gałki oczne ustawione są wtedy pod odmiennym kątem podczas patrzenia na wprost. Może to prowadzić do powstania zjawiska leniwego oka, co owocuje zaburzeniem jego predyspozycji widzenia.

Zjawisko zeza występujące u dzieci i młodzieży, a także dorosłych jest zjawiskiem niejednokrotnie napotykanym. Bardzo ważne jest to, że poradnie leczenia zeza w Lublinie z łatwością radzą sobie z tym defektem. Swoje pomoce oferują na podstawie świadczenia Narodowego Funduszu Zdrowia w placówkach publicznych. Im wcześnie podejmie się działania w sensie leczenia pacjenta, tym większe szanse na całościowy powrót do sprawności.

Czasami koniecznością jest wykonanie zabiegu chirurgicznego u pacjenta. Warto mieć świadomość, że dzieci – szczególnie do 10. roku życia – po takiej operacji mają nie tylko możność powrotu widzenia w 100%, ale również zyskania symetrycznego usytuowania gałek ocznych. Niewątpliwie ułatwia to bezproblemowe przebrnięcie przez okres dorastania i umiejętność korzystania z wielu urządzeń np. samochodu. U osób dorosłych nie jest realne przywrócenie pełnej sprawności narządów wzroku. Operacja ma charakter tylko korekcyjny w celu poprawienia rezultatu wizualnego.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek w Lublinie

Ile czeka się w Lublinie na wizytę w ramach NFZ w poradni leczenia zeza?

Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę w poradni leczenia zeza wynosi 53 dni.

Ile jest placówek w Lublinie, w których jest poradnia leczenia zeza na NFZ?

Aktualnie w Lublinie są 2 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: poradnia leczenia zeza.

Czy w Lubelskim gdzieś jeszcze są poradnie leczenia zeza na NFZ?

Tak. W województwie Lubelskim jeszcze jest 1 ośrodek, w których na NFZ udzielane jest świadczenie: poradnia leczenia zeza.