1. Poradnia leczenia zeza
  2. Dolnośląskie

Poradnia leczenia zeza, Wrocław

Logo NFZ

Wojewódzkie Centrum Medyczne "Dobrzyńska"

Wojewódzkie Centrum Medyczne "Dobrzyńska" na mapie
  • 103 dni Poradnia leczenia zeza
2.4/5
45 opinii
Dobrzyńska 21/23
Wrocław
Logo NFZ

Wrocławskie Centrum Okulistyczne Markuszewski Markuszewska

Wrocławskie Centrum Okulistyczne Markuszewski Markuszewska na mapie
  • 418 dni Poradnia leczenia zeza
brak opinii
+ dodaj opinię
Zakładowa 11
Wrocław

Na dzień 17-05-2022 w mieście Wrocław są 2 placówki udzielające na NFZ świadczenia poradnia leczenia zeza. Najwięcej w dzielnicach Kleczków i Przedmieście Oławskie (po 1). Średni czas oczekiwania to 261 dni. Najkrócej czeka się 103 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 418 dni.

W województwie dolnośląskim są jeszcze 4 ośrodki, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest poradnia leczenia zeza. Kolejka w nich wynosi średnio 54 dni.

Poradnia leczenia zeza z Wrocławia zajmuje się diagnostyką, profilaktyką i usuwaniem tej dysfunkcji. W wielu przypadkach poprawa jakości usytuowania gałek ocznych i widzenia jest wykonalna przez obciążanie oka pasywnego i zmuszenie go do podjęcia głębszej pracy. Przyczyną tego problemu jest niewystarczające działanie mięśni ocznych. Gałki oczne położone są wtedy pod odmiennym kątem podczas patrzenia na wprost. Może to prowadzić do powstawania zjawiska leniwego oka, co owocuje osłabieniem jego zdolności widzenia.

Zjawisko zeza powstające u dzieci i młodzieży, a również dorosłych jest zjawiskiem nierzadko doznawanym. Niezmiernie ważne jest to, że poradnie leczenia zeza we Wrocławiu z łatwością radzą sobie z tym defektem. Swoje pomoce oferują na zasadzie świadczenia Narodowego Funduszu Zdrowia w placówkach publicznych. Im wczas podejmie się działania w planie leczenia chorego, tym większe perspektywy na zupełny powrót do sprawności.

Niekiedy koniecznością jest przeprowadzenie zabiegu operacyjnego u chorego. Warto mieć świadomość, że dzieci – szczególnie do 10. roku życia – po takiej operacji mają nie tylko możność powrotu spostrzegania w 100%, ale także zyskania symetrycznego położenia gałek ocznych. Zdecydowanie poprawia to nieskomplikowane przebrnięcie przez czas dorastania i umiejętność korzystania z wielu urządzeń np. samochodu. U osób dorosłych nie jest możliwe przywrócenie pełnej zdolności narządów wzroku. Operacja ma charakter tylko korekcyjny w sensie poprawienia efektu wizualnego.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek we Wrocławiu

Ile czeka się we Wrocławiu na wizytę w ramach NFZ w poradni leczenia zeza?
Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę w poradni leczenia zeza wynosi 261 dni.

Ile jest placówek we Wrocławiu, w których jest poradnia leczenia zeza na NFZ?
Aktualnie we Wrocławiu są 2 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: poradnia leczenia zeza.

Czy w Dolnośląskim gdzieś jeszcze są poradnie leczenia zeza na NFZ?
Tak. W województwie Dolnośląskim jeszcze są 4 ośrodki, w których na NFZ udzielane jest świadczenie: poradnia leczenia zeza.