1. Poradnia żywieniowa
  2. Pomorskie

Poradnia żywieniowa

Logo NFZ

Promedica

Promedica na mapie
  • 22 dni Poradnia żywieniowa
5.0/5
1 opinia
Aksamitna 1
Gdańsk Śródmieście
Logo NFZ

Szpital im. Mikołaja Kopernika

Szpital im. Mikołaja Kopernika na mapie
2.0/5
22 opinie
Powstańców Warszawskich 1-2
Gdańsk Siedlce
Logo NFZ

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne na mapie
  • 0 dni Poradnia żywieniowa dla dzieci
1.0/5
15 opinii
Dębinki 7
Gdańsk Aniołki
Logo NFZ

NZOZ Nutrimed Ziemia Pomorska

NZOZ Nutrimed Ziemia Pomorska na mapie
  • 13 dni Poradnia żywieniowa
brak opinii
+ dodaj opinię
al. Armii Krajowej 105/106
Malbork
Logo NFZ

Promedica

Promedica na mapie
  • 14 dni Poradnia żywieniowa
brak opinii
+ dodaj opinię
Hubalczyków 5/1
Słupsk
Na dzień 18-04-2024 w województwie pomorskim jest 5 placówek udzielających na NFZ świadczenia poradnia żywieniowa. Średni czas oczekiwania to 12 dni. Najkrócej czeka się 0 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 22 dni.

Poradnia żywieniowa na NFZ w Pomorskim - co musisz wiedzieć?

Poradnie żywieniowe w Pomorskim są nastawione na obszerny zakres świadczonych usług medycznych ze specjalnym uwzględnieniem potrzeb pacjenta i świadczą je także na podstawie Narodowego Funduszu Zdrowia. Dietetyk, który zajmuje się układaniem konkretnej diety, pomaga osobom chorym na skutek powikłań chorobowych układu pokarmowego, wypadków komunikacyjnych czy konsekwencji występowania nowotworów.

Do poradni żywieniowej przychodzą czasami pacjenci, którzy nie mają problemów z odżywianiem doustnym. Ich dieta jest natomiast daleka od poprawnej i należy wdrożyć dobraną terapię pod ścisłym dozorem dietetyka.

Coraz częstszym zjawiskiem dostrzegalnym w społeczeństwie jest niestosowny sposób odżywiania się. Niekiedy dochodzi do ciężkich powikłań w działaniu układu pokarmowego i zachodzi niezdolność do swobodnego przyjmowania wyżywienia. Dlatego poradnia żywieniowa w Pomorskim ujmuje swoją opiekuńczością osoby młode i starsze, które cierpią na poważne komplikacje w samodzielnym odżywianiu lub potrzebują przejść terapię żywieniową w celu uzupełnienia niedoborów w organizmie.

W sporej ilości wypadków zachodzi potrzeba żywienia chorego poprzez diety pozajelitowe i dojelitowe poprzez sondę lub gastrostomię. Są one stworzone w oparciu o gotowe przemysłowe kompozycje składników regeneracyjnych i witamin w najbardziej przyswajalnej formie. Leczenie takie niejednokrotnie zachodzi w realiach domowych, ale może także być prowadzone w poradni.