1. Profilaktyka chorób układu krążenia
  2. Dolnośląskie

Profilaktyka chorób układu krążenia, Wrocław

Logo NFZ

Dokdok

Dokdok na mapie
  • Profilaktyka chorób układu krążenia
brak opinii
+ dodaj opinię
Armii Krajowej 46ad
Wrocław
Logo NFZ

Dolnośląski Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy Oddział

Dolnośląski Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy Oddział na mapie
  • Profilaktyka chorób układu krążenia
2.5/5
42 opinie
Joannitów 10/12
Wrocław
Logo NFZ

Dolnośląskie Centrum Medycyny Profilaktycznej i Bezpieczeństwa Pracy "Pro-Med"

Logo NFZ

Dolnośląskie Centrum Medycyny Profilaktycznej i Bezpieczeństwa Pracy "Pro-Med"

Logo NFZ

Dolnośląskie Centrum Medycyny Profilaktycznej i Bezpieczeństwa Pracy "Pro-Med"

Logo NFZ

Dolnośląskie Centrum Medyczne "Dolmed"

Logo NFZ

Domedica

Domedica na mapie
  • Profilaktyka chorób układu krążenia
4.3/5
6 opinii
Gepperta 13
Wrocław
Logo NFZ

Emc Instytut Medyczny

Logo NFZ

Emc Instytut Medyczny

Emc Instytut Medyczny na mapie
  • Profilaktyka chorób układu krążenia
2.9/5
24 opinie
Łowiecka 24
Wrocław
Logo NFZ

Emc Instytut Medyczny

Logo NFZ

Emc Instytut Medyczny

Logo NFZ

Fortmedica Medyczne Centrum Rodzinne

Fortmedica Medyczne Centrum Rodzinne na mapie
  • Profilaktyka chorób układu krążenia
5.0/5
1 opinia
Łubinowa 12/3
Wrocław

Profilaktyka chorób układu krążenia na NFZ we Wrocławiu - co musisz wiedzieć?

Program Profilaktyki Chorób Układu Krążenia (CHUK) to projekt utworzony z myślą o redukcji zagrożeń zdrowotnych związanych z chorobami układu krążenia, które są podstawową przyczyną śmierci w Polsce. Ten projekt skierowany jest do osób w wieku 35-65 lat, które nie cierpią na wybrane długotrwałe schorzenia, takie jak cukrzyca czy wysoki poziom cholesterolu, i które w ciągu ostatnich 5 lat nie korzystały w testach w ramach tego projektu. Misją jest obniżenie o około 20% wskaźnika zachorowań i śmiertelności z powodu chorób układu krążenia dzięki wcześniejszemu rozpoznawaniu i redukcji faktorów ryzyka.

Realizacja projektu we Wrocławiu odbywa się poprzez system ośrodków podstawowej opieki zdrowotnej, gdzie każdy osoba może przyjść bez skierowania. W ramach projektu, lekarz pierwszego kontaktu lub pielęgniarz przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny oraz kieruje na konieczne testy, takie jak badanie ciśnienia krwi i badania biochemiczne krwi. Na podstawie rezultatów, doktor ocenia ryzyko pojawienia się schodzeń sercowo-naczyniowych i w zależności od wyników, osoba może otrzymać zalecenia odnoszące się do kolejnych badań, leczenia specjalistycznego, czy też monitoringu zdrowia.

Plusy płynące z partycypacji w programie we Wrocławiu są wielowymiarowe. Uczestnicy zyskują wartościową wiedzę o faktorach ryzyka, technikach prewencji oraz zdrowej diecie. Program promuje również zdrowy tryb życia, takie jak zdrowa dieta, powstrzymywanie się od palenia i regularna aktywność fizyczna. Dzięki wcześniejszemu rozpoznaniu ludzi z podwyższonym ryzykiem, da się szybsze zastosowanie stosownych środków, co znacząco podnosi szanse na długotrwałe i zdrowe funkcjonowanie.