Współcześnie większość z nas boryka się z różnego rodzaju alergiami. Każde uczulenie może dawać objawy skórne pod postacią pokrzywki lub czerwonych, swędzących plamek. Tego rodzaju wsypka jest niezmiernie uciążliwa. W dzisiejszym artykule przedstawimy sposoby radzenia sobie z objawami alergii skórnej.

1. Odnalezienie przyczyny alergii

Bardzo ważne jest znalezienie przyczyny objawów. Najczęściej niezbędne w tym celu jest wykonanie testów alergicznych, które pozwolą odnaleźć substancję, odpowiedzialnej za wystąpienie reakcji organizmu. Niekiedy uczulenie pojawia się wskutek użycia jakiegoś kosmetyku lub zjedzenia pewnych produktów spożywczych (np. niektórych owoców), w takiej sytuacji możemy obserwować reakcję naszego organizmu na daną substancję i w konsekwencji ograniczyć używanie szkodliwej substancji. Bardzo często to kosmetyki, proszki do prania i innego rodzaju środki chemiczne powodują uczulenie i podrażnienia skóry. By im zapobiegać możemy używać hipoalergicznych i bezzapachowych środków.

Wielu z nas jest uczulonych także na pewnego rodzaju tkaniny lub roztocza. Alergeny możemy zatem spotkać, korzystając z wielu podstawowych sprzętów. Jednym z potencjalnych zagrożeń jest materac. Na potrzeby alergików wychodzi materac nawierzchniowy Hilding Electro, którego pokrowiec wykonany z Tenecelu charakteryzuje się właściwościami hipoalergicznymi. Produkt dostępny jest w sklepie internetowym: https://sennamaterace.pl/120-materace-120x190.

2. Zadbać o odpowiednią pielęgnacje

Skóra ze skłonnością do alergii wymaga specjalnej pielęgnacji. Należy pamiętać o stosowaniu kosmetyków przeznaczonych do tego typu skóry. Zawarte w nich substancje pozbawione są sztucznych barwników i aromatów, które najczęściej stanowią przyczynę alergii. Dodatkowo skórę alergiczną warto regularnie nawilżać emolientami, które mają właściwości ochraniające i regenerujące naskórek. Natłuszczają naszą skórę, dodatkowo chroniąc przed szkodliwymi substancjami zewnetrznymi.

3. Jakie ubrania odpowiednie dla alergików

Alergicy powinni nosić przede wszystkim dobrej jakości ubrania z naturalnych materiałów, takich jak len lub bawełna. Ubrania powinny być luźne i nie przylegać zbyt blisko ciała. Dodatkowo należy unikać metalowych zdobień, które miałyby bezpośredni kontakt z naszą skórą. Alergicy często uczuleni są także na nikiel – metal, który często spotykany jest w biżuterii. W takiej sytuacji warto wybierać dodatki z hipoalergicznej stali chirurgicznej, która nie powoduje swędzącej wysypki i uciążliwych krostek.

4. Sen alergika

Wybór odpowiedniej pościeli jest niezmiernie ważny dla alergików w każdym wieku. Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej antyalergicznej kołdry i poduszek, które pozwolą na sen wolny od uczuleń. Tego rodzaju pościel pozbawiona jest materiałów często odpowiedzialnych za alergie, dodatkowo struktura uniemożliwia wnikanie w nie roztoczy. Bardzo ważny jest także odpowiedni wybór materaca. Dla niemowląt doskonale sprawdzi się Hilding Kołysanka, odpowiedni już od pierwszego roku życia. Pokrowiec Lotus jest w pełni bezpieczny i hipoalergiczny. Produkt dostępny jest pod adresem: https://sennamaterace.pl/20-materace-nawierzchniowe. Materace hipoalergiczne dla starszych dzieci i dorosłych, dostępne są w ofercie sklepu: https://sennamaterace.pl/119-materace-100x190.

Możesz ocenić ten artykuł: