Wiele osób marzy o egzotycznych wakacjach, jednak kiedy już rezerwują taki wyjazd, często nie wiedzą, co powinni ze sobą zabrać. Warto się zastanowić, jakie rzeczy będą nam potrzebne na miejscu i jakie niespodziewane sytuacje mogą się tam wydarzyć. Poza ubraniami, butami czy kosmetykami wiele osób pakuje również apteczkę. Ze względu na to, że podczas egzotycznych wakacji może dopaść nas tzw. zemsta faraona, przydatne mogą okazać się na przykład tabletki na biegunkę. Co jeszcze zabrać ze sobą na taki wyjazd? Podpowiadamy.

Jak spakować apteczkę na egzotyczne wakacje?

Wybierając się na egzotyczne wakacje, warto zabrać ze sobą dobrze wyposażoną apteczkę, zwłaszcza jeżeli wybieramy się w miejsce, gdzie nie do końca wiemy, jak wygląda sytuacja z dostępnością leków. W apteczce powinny znaleźć się środki opatrunkowe, takie jak bandaże i plastry na otarcia. Przydać się mogą również leki przeciwbólowe, maść z antybiotykiem, krem na ukąszenia komarów, a także preparat do odkażania ran. Warto zabrać ze sobą także tabletki na biegunkę ze względu na to, że inna flora bakteryjna znajdująca się na miejscu może wywołać u nas pewne problemy żołądkowe.

Czy wybierając się na egzotyczne wakacje, warto wziąć tabletki na biegunkę?

Osoby, które do tej pory nigdy nie podróżowały do egzotycznych krajów, powinny dowiedzieć się więcej o tym, czym jest zemsta faraona, nazywana również biegunką podróżnych czy Zemstą Montezumy. Jest to popularna dolegliwość, która dotyka od 30 do nawet 70% podróżujących, zwłaszcza do Egiptu i innych krajów Afryki Północnej. Objawia się silnymi skurczami brzucha, a także biegunką. Dlatego wybierając się na egzotyczne wakacje, warto się odpowiednio zabezpieczyć i zabrać ze sobą tabletki na biegunkę.

Jakie kosmetyki zabrać ze sobą na egzotyczne wakacje?

Pakując kosmetyczkę na egzotyczne wakacje, powinniśmy umieścić w niej przede wszystkim kremy z wysokim filtrem UV. Najlepiej postawić na oddzielne produkty przeznaczone do twarzy i ciała. Niezwykle przydatne w takich regionach mogą okazać się również różnego rodzaju spraye i preparaty odstraszające owady. Warto zabrać ze sobą też mokre chusteczki, żel antybakteryjny, a także niezbędne środki higieniczne, takie jak szampon do włosów, żel pod prysznic, szczoteczka i pasta oraz ewentualnie kolorowe kosmetyki.

Przed wyjazdem warto sprawdzić, jaka ma być na miejscu pogoda, aby jak najlepiej dopasować pakowane ubrania. Jeżeli wybieramy się na egzotyczne wakacje latem, kiedy temperatury w takich miejscach przekraczają 40 stopni, nie zapomnijmy o okryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych. Stawiajmy również na ubrania wykonane z naturalnych materiałów, w których nie będziemy się tak pocić, jak na przykład w poliestrowych modelach.

Możesz ocenić ten artykuł: