Prawdopodobnie każdemu z nas przynajmniej raz w życiu zdarzyło się zmagać z infekcją górnych dróg oddechowych. I prawdopodobnie każdy potwierdzi, że nie jest to nic przyjemnego, a objawy mogą być naprawdę uciążliwe. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji, wspomóc i przyspieszyć rekonwalescencję? Rozwiązaniem okazuje się Sinupret na zatoki.

Sinupret — skład leku

Przede wszystkim warto tutaj wspomnieć, że do dyspozycji masz Sinupret tabletki oraz Sinupret w kroplach. Każdy z preparatu będzie więc różnił się ilością składników aktywnych na porcję produktu. Zasadniczo jednak skład obu leków pozostaje ten sam. 

Jeśli chodzi o tabletki Sinupret, to jedna drażetka zawiera: 18 mg kwiatu pierwiosnka z kielichem,18 mg ziela szczawiu,18 mg kwiatu bzu czarnego,18 mg ziela werbeny, 6 mg korzenia goryczki. Do tego substancje pomocnicze takie jak: sacharoza, glukoza, laktoza oraz sorbitol.

Natomiast jeśli chodzi o krople na zatoki Sinupret to 100 g jako substancję czynną zawiera: 29 g ekstrahowanego na etanolu (59% v/v) wyciągu z kwiatu pierwiosnka z kielichem, ziela szczawiu, kwiatu bzu czarnego, ziela werbeny i korzenia goryczki w stosunku 3:3:3:3:1. Ponadto Sinupret w kroplach zawiera także etanol 19% (v/v).

Lek Sinupret znajdziesz w Nowa Farmacja

Jak działa Sinupret?

Sinupret działa na zatoki na kilka sposobów. Po pierwsze wykazuje działanie przeciwzapalnie. Składniki leku przeciwdziałają stanom zapalnym, które są przyczyną bólu i obrzęku w zatokach. Dzięki temu lek zmniejsza obrzęk i ułatwia odpływ wydzieliny z zatok.

Po drugie Sinupret ma działanie wykrztuśne. Składniki leku pobudzają ruchy rzęsek nabłonka błony śluzowej, co ułatwia usuwanie wydzieliny z zatok. Dzięki temu pomaga pacjentom z chorymi zatokami oczyszczać drogi oddechowe z zalegającej wydzieliny i ułatwia oddychanie. Po trzecie lek wykazuje działanie przeciwbakteryjne. Jego składniki hamują rozwój bakterii, co może pomóc w zapobieganiu infekcjom bakteryjnym związanym z chorobami zatok. Sinupret więc łagodzi objawy zapalenia zatok i pomaga skutecznie z nimi walczyć.

Ponieważ Sinupret to lek ziołowy, doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie terapii zalecanej przez lekarza. Mimo wszystko pamiętaj, że przed zaczęciem stosowania jakiegokolwiek leku czy preparatu leczniczego warto skonsultować to z lekarzem lub farmaceutą. Zapoznaj się również dokładnie z ulotką zamieszczoną w opakowaniu leku.

Możesz ocenić ten artykuł: