Zaniżone poczucie własnej męskości, poczucie wstydu, zaburzone relacje w związku, a nawet stany depresyjne – choć często wynikają z nieuzasadnionych i szkodliwych stereotypów, skutki zaburzeń erekcji bywają różne i poważne. Warto jednak mieć świadomość tego, że w wielu przypadkach z impotencją można skutecznie walczyć. Oto sprawdzone sposoby na problemy ze wzwodem.

Po pierwsze, daj sobie czas

Utarło się przekonanie, że prawdziwy mężczyzna zawsze jest gotowy do akcji. Z tego powodu wielu panów niepokoi się, gdy penis choć raz odmówi im posłuszeństwa. Tymczasem może się zdarzyć, że uzyskanie lub utrzymanie erekcji jest niemożliwe z całkowicie prozaicznych powodów, takich jak zmęczenie czy stresujący dzień w pracy.

A zatem jeżeli jesteś zmęczony, głodny lub boli Cię głowa i mimo pieszczot ze strony partnerki nie możesz osiągnąć erekcji, posłuchaj swojego organizmu. Jasne, po ciężkim dniu w pracy perspektywa stosunku bywa atrakcyjna, ale wzwód nie zależy tylko od psychiki. Do erekcji potrzeba współpracy układu hormonalnego z sercowo-naczyniowym i hormonalnym. Sporadyczny brak wzwodu jest całkiem naturalny, więc gdy nie czujesz się na siłach, po prostu daj sobie czas. I nie, nie są to zaburzenia erekcji.

Rozwiązanie doraźne, czyli tabletki na erekcję

Impotencją nazywamy zaburzenia wzwodu (brak pełnej erekcji, częściowy brak wzwodu lub niemożność utrzymania wzwodu), które występują mimo podniecenia seksualnego i utrzymują się przez dłuższy czas lub pojawiają się regularnie. Często wynikają one z niewystarczającego ukrwienia prącia. W takich sytuacjach zdarza się, że lekarz zaleca tabletki na erekcję bez recepty z syldenafilem.

Takim produktem są na przykład tabletki na erekcję ActiGra Forte, która zawierają maksymalną dostępną bez recepty dawkę syldenafilu, czyli 50 mg. Substancja ta wspomaga pośrednio rozkurcz mięśni gładkich w ciałach jamistych, tym samym zwiększając dopływ krwi do członka. Odwiedź stronę internetową ActiGra Forte, by dowiedzieć się więcej na temat tych tabletek.

Leczenie hormonalne

Zaburzenia hormonalne mogą być przyczyną problemów ze wzwodem. Czasem wynikają one z naturalnego starzenia się organizmu (wraz z postępującym wiekiem zmniejsza się poziom testosteronu), a czasem z innych schorzeń, niedoborów witamin czy składników odżywczych. W takich okolicznościach lekarz może zalecić leczenie hormonalne.

Terapia u psychologa

Pamiętaj, że zaburzenie erekcji nie zawsze musi mieć podłoże somatyczne. Zdarza się, że za impotencję odpowiadają czynniki psychologiczne – takie jak chroniczne zmęczenie, przewlekły stres, stany lękowe czy depresja. Problemy mogą się pojawiać również u osób niemających doświadczenia seksualnego oraz mających zaniżone poczucie własnej wartości. Wówczas niezbędna jest wizyta u psychologa lub seksuologa.

Inne sposoby na impotencję

Przyczyn impotencji może być znacznie więcej (na przykład choroby układu sercowo-naczyniowego), dlatego bardzo ważne jest, by w razie podejrzenia impotencji udać się do urologa, który dokonana rozpoznania przyczyny i pokieruje dalszym leczeniem. Pamiętaj też, by nie wstydzić się rozmów o problemie – zwłaszcza z osobą, z którą jesteś w związku. Wzajemne zaufanie, zrozumienie i wsparcie na pewno będą pomocne!

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Możesz ocenić ten artykuł: