Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Dermatolog
  3. Warszawa

Dermatolog Warszawa prywatnie

Na dzień 24-04-2024 w Warszawie jest 10 specjalistów dermatologów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest jutro. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 329-350 PLN.

Dermatolog Warszawa prywatnie - co musisz wiedzieć?

Dermatolog jest lekarzem skupiającym się w rozpoznawaniu przyczyn zmian skórnych, a następnie wprowadzaniu właściwego sposobu leczenia. Dziedzina, którą zajmuje się dermatolog, nazywa się dermatologią. Jest ona bardzo bogata, bo choć może wydawać się, że cera i dolegliwości z nią związane nie są tak skomplikowane, to często stanowi ona start do rozpoznania różnego rodzaju innych schorzeń. Ponadto, wyspecjalizowany dermatolog bada choroby włosów czy paznokci. Dermatologię dzieli się na kliniczną i doświadczalną oraz jej pobliskie: wenerologię, kosmetologię, dermatologię dziecięcą albo medycynę estetyczną.

Schorzenia, które bada ten specjalista to m.in.: bielactwo, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik i jego odmiany, nowotwory skóry albo odleżyny. Dermatolog z Warszawy charakteryzuje te problemy zdrowotne dokładnie je oglądając (ew. korzystając z pomocy dopasowanego dermatoskopu), a potem zapobiega przy asyście np. przepisania odpowiednich antybiotyków, maści i kremów. Zaleca również właściwy dla schorowanego tryb życia i aktywności lub rzeczy, mogące przystopować postęp schorzenia. W niektórych przypadkach, które wymagają bardziej rzetelnej drogi leczenia, dermatolog daje pacjentowi skierowanie na zabieg laserowy (mając do czynienia ze widocznymi przebarwieniami). Co więcej, może skierować chorego na operacyjny zabieg wyeliminowania zmiany skórnej. Taka sytuacja następuje, gdy standardowe leczenie nie wróży poprawy, a stan schorzenia pogłębia się.

Wybierając się na wizytę do dermatologa w Warszawie, wypada wcześniej przygotować. Powinniśmy opowiedzieć powód naszej wizyty, wiedzieć od kiedy występują u nas drażniące problemy, czy odczuwamy z tego powodu jakieś pokrewne dolegliwości (a jeśli tak, to jakie?) oraz podać dermatologowi naszą dotychczasową historię medyczną. Tyczy się byłych, poważnych schorzeń, tych dzisiejszych, a także leków, które przyjmujemy w sposób bieżący.

Dermatolodzy są również dostępni w innych miastach: GdańskKrakówŁódźOlsztynPoznańRzeszówSzczecinWrocław.

W serwisie znajdziesz również dermatologa na NFZ w Warszawie.

Dermatolog prywatnie - polecane artykuły

Dlaczego wstydzimy się niektórych chorób?

Dlaczego wstydzimy się niektórych chorób?
Syfilis, AIDS, grzybica narządów płciowych, choroby skóry twarzy i łuszczyca - to w opinii Polaków najbardziej wstydliwe choroby. Chorzy nawet przed najbliższymi niechętnie przyznają się do tych dolegliwości. Najbardziej wstydzimy się chorób, które dotyczą intymnych miejsc ciała – oceniają specjaliści.

Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć kompetencje lekarzy rodzinnych

Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć kompetencje lekarzy rodzinnych
Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć kompetencje lekarzy rodzinnych przez rozszerzenie katalogu badań, które mogliby zlecać pacjentom. Resort pracuje nad założeniami nowej ustawy dotyczącej podstawowej opieki zdrowotnej.

Leczenie łuszczycy może być skuteczniejsze

Leczenie łuszczycy może być skuteczniejsze
Pacjenci z łuszczycą nie tylko zmagają się z brakiem akceptacji ich choroby przez otoczenie, ale i brakiem dostępu do dermatologów oraz odpowiednich terapii.