Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Dermatolog
  3. Warszawa

Dermatolog Warszawa prywatnie

Na dzień 26-04-2024 w Warszawie jest 10 specjalistów dermatologów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 3 dni. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 329-350 PLN.

Dermatolog Warszawa prywatnie - co musisz wiedzieć?

Dermatolog jest lekarzem skupiającym się w rozpoznawaniu przyczyn zmian skórnych, a następnie wprowadzaniu właściwego sposobu leczenia. Dziedzina, którą zajmuje się dermatolog, nazywa się dermatologią. Jest ona bardzo bogata, bo choć może wydawać się, że cera i dolegliwości z nią związane nie są tak skomplikowane, to często stanowi ona start do rozpoznania różnego rodzaju innych schorzeń. Ponadto, wyspecjalizowany dermatolog bada choroby włosów czy paznokci. Dermatologię dzieli się na kliniczną i doświadczalną oraz jej pobliskie: wenerologię, kosmetologię, dermatologię dziecięcą albo medycynę estetyczną.

Schorzenia, które bada ten specjalista to m.in.: bielactwo, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik i jego odmiany, nowotwory skóry albo odleżyny. Dermatolog z Warszawy charakteryzuje te problemy zdrowotne dokładnie je oglądając (ew. korzystając z pomocy dopasowanego dermatoskopu), a potem zapobiega przy asyście np. przepisania odpowiednich antybiotyków, maści i kremów. Zaleca również właściwy dla schorowanego tryb życia i aktywności lub rzeczy, mogące przystopować postęp schorzenia. W niektórych przypadkach, które wymagają bardziej rzetelnej drogi leczenia, dermatolog daje pacjentowi skierowanie na zabieg laserowy (mając do czynienia ze widocznymi przebarwieniami). Co więcej, może skierować chorego na operacyjny zabieg wyeliminowania zmiany skórnej. Taka sytuacja następuje, gdy standardowe leczenie nie wróży poprawy, a stan schorzenia pogłębia się.

Wybierając się na wizytę do dermatologa w Warszawie, wypada wcześniej przygotować. Powinniśmy opowiedzieć powód naszej wizyty, wiedzieć od kiedy występują u nas drażniące problemy, czy odczuwamy z tego powodu jakieś pokrewne dolegliwości (a jeśli tak, to jakie?) oraz podać dermatologowi naszą dotychczasową historię medyczną. Tyczy się byłych, poważnych schorzeń, tych dzisiejszych, a także leków, które przyjmujemy w sposób bieżący.

Dermatolodzy są również dostępni w innych miastach: GdańskKrakówŁódźOlsztynPoznańRzeszówSzczecinWrocław.

W serwisie znajdziesz również dermatologa na NFZ w Warszawie.

Dermatolog prywatnie - polecane artykuły

Golenie głowy pomaga w walce z wszawicą?

Golenie głowy pomaga w walce z wszawicą?
To MIT! Osoby cierpiące na wszawicę głowową są często stygmatyzowane. Piętno choroby sprawia, że za wszelką cenę i jak najszybciej chcą się jej pozbyć. W akcie desperacji często sięgają więc po niezgodne z aktualną wiedzą medyczną metody walki z chorobą, które mogą dodatkowo pogłębić problem.

Jak zimą dbać o skórę

Jak zimą dbać o skórę
Co najbardziej doskwiera skórze zimą? Mróz, niskie temperatury, wiatr oraz... słońce! Najgorsze są zmiany temperatur: wychodzimy z ogrzewanego pomieszczenia (20-25 stopni) na mróz (minus 10). Trzydzieści stopni różnicy to dla skóry bardzo dużo - zareaguje skurczem naczyń krwionośnych, który uruchomi kolejne reakcje. Jeśli do tego mamy wrażliwą cerę, jej reakcje będą szybsze i mocniejsze, może dojść do podrażnienia, a skóra będzie nienaturalnie napięta, piekąca i swędząca.

Wszawica u dzieci - wciąż aktualny problem

Wszawica u dzieci - wciąż aktualny problem
Wszawica wydaje się często reliktem przeszłości - przepełnionych przedszkoli, żłobków czy domów dziecka, gdzie pojawiały się zaniedbania higieniczne, a choroby pasożytnicze szerzyły się z łatwością. Nic bardziej mylnego. Wszawica wcale nie zniknęła z medycznego podwórka i pojawia się niemal równie często, jak przed laty. Najbardziej narażone są dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, przebywające w dużych skupiskach i korzystające ze wspólnych przedmiotów użytku osobistego. Nie zmienił się również społeczny odbiór choroby – wciąż uważana jest za schorzenie wstydliwe, choć wszawica może przydarzyć się każdemu.