Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Endokrynolog
  3. Gdańsk

Endokrynolog Gdańsk prywatnie

Na dzień 22-02-2024 w Gdańsku jest 5 lekarzy endokrynologów przyjmujących odpłatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 4 dni. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 299 zł.

Endokrynolog Gdańsk prywatnie - co musisz wiedzieć?

Endokrynolog jest doktorem, zajmującym się różnymi zaburzeniami układu dokrewnego. Dziedzina medycyny, w której się obraca, nazywa się endokrynologią. Dotyczy ona zmian funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego. Są nimi m.in.: tarczyca, trzustka, przysadka mózgowa oraz jajniki. Lekarz na prywatnych wizytach zaczyna wstępny wywiad i obserwację, a potem podejmuje dopasowane i sprecyzowane leczenie.

Endokrynolog najpierw stwierdza czy w danym gruczole jest niedobór albo nadprodukcja hormonów. Zadaniem endokrynologa w Gdańsku jest odnalezienie przyczyny takiego stanu, jego kontrola oraz ewentualne leczenie. To bardzo skomplikowana dziedzina, więc nierzadko endokrynolodzy przyjmujący prywatnie mają inne specjalizacje. Do najczęściej leczonych przez specjalistę zmian, należą m.in. choroby: tarczycy i przytarczyc, przysadki mózgowej, trzustki, nadnerczy, gruczołów płciowych (u kobiet, jak i mężczyzn) oraz zespoły androgenne (tj. łysienie, nadmierne owłosienie itp.). W razie wymogu podjęcia dalszych badań, lekarz może wysłać potrzebującego do innego lekarza na dany zabieg.

Przed udaniem się na odpłatną wizytę do endokrynologa dobrze wpierw porozmawiać z lekarzem internistą. Powodem do tej wizyty mogą być np. nagłe zmiany masy ciała, nadmierne owłosienie lub trądzik, uderzenia gorąca, zaburzenia miesiączkowania (u kobiet), zbyt małe lub duże libido, czy skrajne problemy ze snem. W trakcie badania warto pamiętać naszą historię medyczną. Powinniśmy także wymienić choroby przewlekłe i leki przyjmowane w sposób stały.

Endokrynolodzy są również dostępni w innych miastach: BiałystokKrakówŁódźRzeszówWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również endokrynologa na NFZ w Gdańsku.

Endokrynolog prywatnie - polecane artykuły

Najpopularniejsze operacje plastyczne

Najpopularniejsze operacje plastyczne
Chirurgia plastyczna umożliwia korektę niemal całego ciała. Kobiety, które częściej niż mężczyźni poddają się takim zabiegom, najchętniej poprawiają biust, likwidują zmarszczki i powiększają usta. Wśród panów najpopularniejsze są liposukcja i lifting.

Dlaczego kobiety później niż mężczyźni zaczynają chorować na serce

Dlaczego kobiety później niż mężczyźni zaczynają chorować na serce
Dzięki działaniu żeńskich hormonów u kobiet choroby serca występują dziesięć lat później niż u mężczyzn. Ale nie oznacza to, że panie nie muszą dbać o profilaktykę.

Hemoroidy

Hemoroidy
Hemoroidy, nazywane też guzkami krwawniczymi, to żylaki odbytu, pojawiające się na zewnątrz lub w jego wnętrzu. Najczęściej znikają same po kilku tygodniach, ale mogą nawracać i utrzymywać się, mimo leczenia.