Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Endokrynolog
  3. Gdańsk

Endokrynolog Gdańsk prywatnie

Na dzień 28-03-2024 w Gdańsku jest 5 lekarzy endokrynologów przyjmujących odpłatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest dziś. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 319 zł.

Endokrynolog Gdańsk prywatnie - co musisz wiedzieć?

Endokrynolog jest doktorem, zajmującym się różnymi zaburzeniami układu dokrewnego. Dziedzina medycyny, w której się obraca, nazywa się endokrynologią. Dotyczy ona zmian funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego. Są nimi m.in.: tarczyca, trzustka, przysadka mózgowa oraz jajniki. Lekarz na prywatnych wizytach zaczyna wstępny wywiad i obserwację, a potem podejmuje dopasowane i sprecyzowane leczenie.

Endokrynolog najpierw stwierdza czy w danym gruczole jest niedobór albo nadprodukcja hormonów. Zadaniem endokrynologa w Gdańsku jest odnalezienie przyczyny takiego stanu, jego kontrola oraz ewentualne leczenie. To bardzo skomplikowana dziedzina, więc nierzadko endokrynolodzy przyjmujący prywatnie mają inne specjalizacje. Do najczęściej leczonych przez specjalistę zmian, należą m.in. choroby: tarczycy i przytarczyc, przysadki mózgowej, trzustki, nadnerczy, gruczołów płciowych (u kobiet, jak i mężczyzn) oraz zespoły androgenne (tj. łysienie, nadmierne owłosienie itp.). W razie wymogu podjęcia dalszych badań, lekarz może wysłać potrzebującego do innego lekarza na dany zabieg.

Przed udaniem się na odpłatną wizytę do endokrynologa dobrze wpierw porozmawiać z lekarzem internistą. Powodem do tej wizyty mogą być np. nagłe zmiany masy ciała, nadmierne owłosienie lub trądzik, uderzenia gorąca, zaburzenia miesiączkowania (u kobiet), zbyt małe lub duże libido, czy skrajne problemy ze snem. W trakcie badania warto pamiętać naszą historię medyczną. Powinniśmy także wymienić choroby przewlekłe i leki przyjmowane w sposób stały.

Endokrynolodzy są również dostępni w innych miastach: BiałystokKrakówŁódźRzeszówWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również endokrynologa na NFZ w Gdańsku.

Endokrynolog prywatnie - polecane artykuły

Do jakiego specjalisty potrzebujesz skierowanie?

Do jakiego specjalisty potrzebujesz skierowanie?
Kiedy coś się dzieje ze zdrowiem, z coraz większym niepokojem obserwuje się kolejne symptomy. Zastanawiając się, co jest nie w porządku, powinno się udać do lekarza pierwszego kontaktu. W zależności od jego diagnozy lub poczynionych obserwacji może skierować pacjenta na badania, zastosować leczenie lub wystawić skierowanie do lekarza specjalisty.

Zasady finansowania ambulatoryjnej opieki specjalistycznej

Zasady finansowania ambulatoryjnej opieki specjalistycznej
Zasady finansowania świadczeń zdrowotnych wykonywanych w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej mają motywować lekarzy specjalistów, by zamiast kierować do szpitala, diagnozowali i leczyli pacjentów.

Stwardnienie rozsiane wyklucza ciążę? To mit!

Stwardnienie rozsiane wyklucza ciążę? To mit!
Większość chorych na stwardnienie rozsiane (SM) dowiaduje się o swojej chorobie pomiędzy 20. a 40. rokiem życia, a to dla wielu czas zakładania rodzin i starania się o potomstwo. Specjaliści uspokajają - SM nie wyklucza rodzicielstwa.