Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Endokrynolog
  3. Gdańsk

Endokrynolog Gdańsk prywatnie

Na dzień 18-06-2024 w Gdańsku jest 3 lekarzy endokrynologów przyjmujących odpłatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest jutro. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 319 zł.

Endokrynolog Gdańsk prywatnie - co musisz wiedzieć?

Endokrynolog jest doktorem, zajmującym się różnymi zaburzeniami układu dokrewnego. Dziedzina medycyny, w której się obraca, nazywa się endokrynologią. Dotyczy ona zmian funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego. Są nimi m.in.: tarczyca, trzustka, przysadka mózgowa oraz jajniki. Lekarz na prywatnych wizytach zaczyna wstępny wywiad i obserwację, a potem podejmuje dopasowane i sprecyzowane leczenie.

Endokrynolog najpierw stwierdza czy w danym gruczole jest niedobór albo nadprodukcja hormonów. Zadaniem endokrynologa w Gdańsku jest odnalezienie przyczyny takiego stanu, jego kontrola oraz ewentualne leczenie. To bardzo skomplikowana dziedzina, więc nierzadko endokrynolodzy przyjmujący prywatnie mają inne specjalizacje. Do najczęściej leczonych przez specjalistę zmian, należą m.in. choroby: tarczycy i przytarczyc, przysadki mózgowej, trzustki, nadnerczy, gruczołów płciowych (u kobiet, jak i mężczyzn) oraz zespoły androgenne (tj. łysienie, nadmierne owłosienie itp.). W razie wymogu podjęcia dalszych badań, lekarz może wysłać potrzebującego do innego lekarza na dany zabieg.

Przed udaniem się na odpłatną wizytę do endokrynologa dobrze wpierw porozmawiać z lekarzem internistą. Powodem do tej wizyty mogą być np. nagłe zmiany masy ciała, nadmierne owłosienie lub trądzik, uderzenia gorąca, zaburzenia miesiączkowania (u kobiet), zbyt małe lub duże libido, czy skrajne problemy ze snem. W trakcie badania warto pamiętać naszą historię medyczną. Powinniśmy także wymienić choroby przewlekłe i leki przyjmowane w sposób stały.

Endokrynolodzy są również dostępni w innych miastach: BiałystokKrakówŁódźRzeszówWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również endokrynologa na NFZ w Gdańsku.

Endokrynolog prywatnie - polecane artykuły

Choroby tarczycy – 10 faktów, które warto znać

Choroby tarczycy – 10 faktów, które warto znać
U co piątej osoby w Polsce występują zaburzenia czynności tarczycy – szacują eksperci i jednocześnie podkreślają, że blisko połowa z tych osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Dowiedz się, dlaczego tak się dzieje i jak można zapobiegać chorobom tego narządu.

Jak sprawdzić możliwość zajścia w ciążę

Jak sprawdzić możliwość zajścia w ciążę
Kobiety decydują się na pierwszą ciążę coraz później. Po 35. roku życia szanse na macierzyństwo mogą się istotnie zmniejszyć, warto zatem sprawdzić swój potencjał rozrodczy, zwłaszcza wtedy, gdy wiadomo, że matka czy siostra wcześnie miały menopauzę.

Jak zimą dbać o skórę

Jak zimą dbać o skórę
Co najbardziej doskwiera skórze zimą? Mróz, niskie temperatury, wiatr oraz... słońce! Najgorsze są zmiany temperatur: wychodzimy z ogrzewanego pomieszczenia (20-25 stopni) na mróz (minus 10). Trzydzieści stopni różnicy to dla skóry bardzo dużo - zareaguje skurczem naczyń krwionośnych, który uruchomi kolejne reakcje. Jeśli do tego mamy wrażliwą cerę, jej reakcje będą szybsze i mocniejsze, może dojść do podrażnienia, a skóra będzie nienaturalnie napięta, piekąca i swędząca.