Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Endokrynolog
  3. Gdańsk

Endokrynolog Gdańsk prywatnie

Na dzień 21-09-2023 w Gdańsku jest 5 lekarzy endokrynologów przyjmujących odpłatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest jutro. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 269 zł.

Endokrynolog Gdańsk prywatnie - co musisz wiedzieć?

Endokrynolog jest doktorem, zajmującym się różnymi zaburzeniami układu dokrewnego. Dziedzina medycyny, w której się obraca, nazywa się endokrynologią. Dotyczy ona zmian funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego. Są nimi m.in.: tarczyca, trzustka, przysadka mózgowa oraz jajniki. Lekarz na prywatnych wizytach zaczyna wstępny wywiad i obserwację, a potem podejmuje dopasowane i sprecyzowane leczenie.

Endokrynolog najpierw stwierdza czy w danym gruczole jest niedobór albo nadprodukcja hormonów. Zadaniem endokrynologa w Gdańsku jest odnalezienie przyczyny takiego stanu, jego kontrola oraz ewentualne leczenie. To bardzo skomplikowana dziedzina, więc nierzadko endokrynolodzy przyjmujący prywatnie mają inne specjalizacje. Do najczęściej leczonych przez specjalistę zmian, należą m.in. choroby: tarczycy i przytarczyc, przysadki mózgowej, trzustki, nadnerczy, gruczołów płciowych (u kobiet, jak i mężczyzn) oraz zespoły androgenne (tj. łysienie, nadmierne owłosienie itp.). W razie wymogu podjęcia dalszych badań, lekarz może wysłać potrzebującego do innego lekarza na dany zabieg.

Przed udaniem się na odpłatną wizytę do endokrynologa dobrze wpierw porozmawiać z lekarzem internistą. Powodem do tej wizyty mogą być np. nagłe zmiany masy ciała, nadmierne owłosienie lub trądzik, uderzenia gorąca, zaburzenia miesiączkowania (u kobiet), zbyt małe lub duże libido, czy skrajne problemy ze snem. W trakcie badania warto pamiętać naszą historię medyczną. Powinniśmy także wymienić choroby przewlekłe i leki przyjmowane w sposób stały.

Prywatna wizyta u endokrynologa LUXMED w Gdańsku - często zadawane pytania

Jak dużo kosztuje prywatna wizyta u endokrynologa w placówkach Grupy LUX MED w Gdańsku?

Ceny prywatnych porad zaczynają się od 269 zł.

Jak długo czeka się w Gdańsku na komercyjną wizytę u endokrynologa?

Najszybciej można zarejestrować się na odpłatną konsultację jutro.

Jak wielu specjalistów endokrynologów jest dostępnych w przychodniach LUX MED w Gdańsku?

W Gdańsku dostępnych jest 5 lekarzy endokrynologów.

Czy do odbycia komercyjnej wizyty u specjalisty endokrynologa w Gdańsku potrzebne jest skierowanie?

Nie, prywatne wizyty nie wymagają uzyskania skierowania od innego lekarza.

Endokrynolodzy są również dostępni w innych miastach: KrakówŁódźRzeszówWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również endokrynologa na NFZ w Gdańsku.

Endokrynolog prywatnie - polecane artykuły

Mleko matki - najwłaściwszy pokarm dla niemowlęcia

Mleko matki - najwłaściwszy pokarm dla niemowlęcia
Mleko matki to najwłaściwszy pokarm dla niemowlęcia. Zawiera składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju, chroni przed infekcjami, a w przyszłości zmniejsza ryzyko chorób cywilizacyjnych. Karmienie piersią buduje też więź między matką a dzieckiem.

Kiedy miłość staje się chorobą

Kiedy miłość staje się chorobą
Miłość wydaje się cudownym uczuciem: dodaje sił i sprawia, że całymi dniami bujamy w obłokach. Czasami jednak można kochać za bardzo, co prowadzi do zaniedbywania siebie, swoich spraw, bliskich. Niektórzy odrzuceni mogą być nawet agresywni. Można uzależnić się od miłości?

Poprawa humoru zawsze dobrze robi zdrowiu

Poprawa humoru zawsze dobrze robi zdrowiu
Podobno jedna minuta głośnego śmiechu zastępuje nam 45 minut relaksu. Nawet jeśli nie da się tego udowodnić z arytmetyczną precyzją, to nikt nie ma wątpliwości, że śmiech jest nie tylko przyjemny, ale i służy zdrowiu. Podpowiadamy, jak wyluzować i co zrobić, by poprawić sobie nastrój.