Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Endokrynolog
  3. Kraków

Endokrynolog Kraków prywatnie

Na dzień 21-03-2023 w Krakowie jest 6 lekarzy endokrynologów przyjmujących prywatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest dziś. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 269 złotych.

Endokrynolog Kraków prywatnie - co musisz wiedzieć?

Endokrynolog jest doktorem, zajmującym się różnymi zaburzeniami układu dokrewnego. Dziedzina medycyny, w której się specjalizuje, nazywa się endokrynologią. Dotyczy ona przemian funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego. Są nimi m.in.: tarczyca, trzustka, przysadka mózgowa lub jajniki. Endokrynolog na prywatnych wizytach zaczyna początkowy wywiad i obserwację, a później podejmuje dopasowane i sprecyzowane leczenie.

Lekarz wstępnie rozpoznaje czy dany gruczoł produkuje za mało hormonów, czy wręcz przeciwnie - zachodzi ich nadprodukcja. Zadaniem endokrynologa w Krakowie jest znalezienie przyczyny takiego stanu, jego kontrola oraz ewentualne leczenie. To bardzo zawiła dziedzina, więc nierzadko endokrynolodzy przyjmujący prywatnie posiadają inne specjalizacje. Do najczęściej leczonych przez lekarza zmian, należą m.in. choroby: tarczycy i przytarczyc, przysadki mózgowej, trzustki, nadnerczy, gruczołów płciowych (u obu płci) i zespoły androgenne (tj. łysienie, nadmierne owłosienie itp.). W razie wymogu podjęcia następnych działań, lekarz może wysłać pacjenta do innego specjalisty na dany zabieg.

Zanim udamy się na odpłatną wizytę do endokrynologa dobrze wpierw porozmawiać z lekarzem pierwszego kontaktu. Powodem do takiej wizyty mogą być np. nagłe zmiany masy ciała, nadmierne owłosienie lub trądzik, uderzenia gorąca, zaburzenia miesiączkowania (u kobiet), zbyt małe lub duże libido, czy skrajne problemy ze snem. Na badaniu warto pamiętać naszą historię medyczną. Powinniśmy także opisać choroby przewlekłe i leki przyjmowane w sposób stały.

Prywatna wizyta u endokrynologa LUXMED w Krakowie - często zadawane pytania

Jak dużo kosztuje prywatna wizyta u endokrynologa w placówkach LUX MED w Krakowie?

Ceny prywatnych wizyt zaczynają się od 269 złotych.

Jak długo czeka się w Krakowie na prywatną konsultację endokrynologa?

Najszybciej można zarejestrować się na odpłatną wizytę jeszcze dziś.

Jak wielu specjalistów endokrynologów jest dostępnych w placówkach LUX MED w Krakowie?

W Krakowie dostępnych jest 6 lekarzy endokrynologów.

Czy do odbycia komercyjnej wizyty u specjalisty endokrynologa w Krakowie wymagane jest skierowanie?

Nie, prywatne wizyty nie wymagają uzyskania skierowania od innego lekarza.

Endokrynolodzy są również dostępni w innych miastach: GdańskŁódźRzeszówWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również endokrynologa na NFZ w Krakowie.

Endokrynolog prywatnie - polecane artykuły

Hormony wpływają na nasz nastrój

Hormony wpływają na nasz nastrój
Przygnębienie aż po skłonność do depresji w okresie przekwitania, czy zaburzenia emocjonalne towarzysząca wielu kobietom w ciąży – to w wielu przypadkach efekt hormonów, które znacząco wpływają na nasz nastrój.

Autyzm – jakie metody leczenia są skuteczne

Autyzm – jakie metody leczenia są skuteczne
Rodzice autystycznych dzieci próbują różnych metod leczenia, by pomóc swemu dziecku. Psychologowie ostrzegają, że należy je starannie dobierać, bo wiele z nich jest wciąż niedostatecznie sprawdzonych.

Składniki krwi

Składniki krwi
Krew jest płynem ustrojowym pełniącym funkcję układu transportowego i mechanizmu obrony w walce z infekcjami. W ciele każdego człowieka znajduje się ok. 5 - 5,5 litrów tego płynu. Poprzez krążenie krwi połączone są wszystkie komórki organizmu.