Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Endokrynolog
  3. Kraków

Endokrynolog Kraków prywatnie

Na dzień 25-02-2024 w Krakowie jest 7 lekarzy endokrynologów przyjmujących prywatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest jutro. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 289-319 złotych.

Endokrynolog Kraków prywatnie - co musisz wiedzieć?

Endokrynolog jest doktorem, zajmującym się różnymi zaburzeniami układu dokrewnego. Dziedzina medycyny, w której się specjalizuje, nazywa się endokrynologią. Dotyczy ona przemian funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego. Są nimi m.in.: tarczyca, trzustka, przysadka mózgowa lub jajniki. Endokrynolog na prywatnych wizytach zaczyna początkowy wywiad i obserwację, a później podejmuje dopasowane i sprecyzowane leczenie.

Lekarz wstępnie rozpoznaje czy dany gruczoł produkuje za mało hormonów, czy wręcz przeciwnie - zachodzi ich nadprodukcja. Zadaniem endokrynologa w Krakowie jest znalezienie przyczyny takiego stanu, jego kontrola oraz ewentualne leczenie. To bardzo zawiła dziedzina, więc nierzadko endokrynolodzy przyjmujący prywatnie posiadają inne specjalizacje. Do najczęściej leczonych przez lekarza zmian, należą m.in. choroby: tarczycy i przytarczyc, przysadki mózgowej, trzustki, nadnerczy, gruczołów płciowych (u obu płci) i zespoły androgenne (tj. łysienie, nadmierne owłosienie itp.). W razie wymogu podjęcia następnych działań, lekarz może wysłać pacjenta do innego specjalisty na dany zabieg.

Zanim udamy się na odpłatną wizytę do endokrynologa dobrze wpierw porozmawiać z lekarzem pierwszego kontaktu. Powodem do takiej wizyty mogą być np. nagłe zmiany masy ciała, nadmierne owłosienie lub trądzik, uderzenia gorąca, zaburzenia miesiączkowania (u kobiet), zbyt małe lub duże libido, czy skrajne problemy ze snem. Na badaniu warto pamiętać naszą historię medyczną. Powinniśmy także opisać choroby przewlekłe i leki przyjmowane w sposób stały.

Endokrynolodzy są również dostępni w innych miastach: BiałystokGdańskŁódźRzeszówWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również endokrynologa na NFZ w Krakowie.

Endokrynolog prywatnie - polecane artykuły

Palący problem - jak walczyć z nadkwasotą?

Palący problem - jak walczyć z nadkwasotą?
Czy życie z nadkwasotą musi boleć i piec? Jak skutecznie walczyć z uporczywymi dolegliwościami z żołądka i przełyku, by nie zaognić problemu oraz czy jest możliwa jednocześnie niezawodna i bezpieczna farmakoterapia?

Udar może mieć także trzydziestolatek

Udar może mieć także trzydziestolatek
Myślisz, że jak masz 25 czy 35 lat nie grozi ci udar mózgu? Jesteś w błędzie. Co roku 80 tys. osób w Polsce ma udar. Ok. 5 proc. z nich jest w młodym wieku. Zobacz, kto jest w grupie ryzyka.

Sport to zdrowie? Jak ćwiczyć, by sobie nie zaszkodzić

Sport to zdrowie? Jak ćwiczyć, by sobie nie zaszkodzić
Wiadomo, że ruch pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Jak jednak ćwiczyć, żeby osiągnąć najlepsze efekty? Eksperci polecają zasadę: 3 x 30 x 130. I podkreślają: w aktywności fizycznej najważniejsza jest systematyczność.