Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Laryngolog
  3. Poznań

Laryngolog Poznań prywatnie

Wg. stanu na dzień 07-12-2023 w Poznaniu jest 3 lekarzy laryngologów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 5 dni. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 265-279 zł.

Laryngolog Poznań prywatnie - co musisz wiedzieć?

Laryngologia jest specjalnością medyczną zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem chorób dotyczących gardła. Laryngolodzy specjalizują się w terapii dolegliwości takich jak: zapalenie krtani czy zapalenie ucha środkowego. Laryngolodzy przeprowadzają badania i analizy z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi takich jak endoskopy.

Laryngolog specjalizuje się w leczeniu schorzeń związanych z narządami głosu i oddychania, w tym chorób gardła, jamy nosowej, uch i szyi. Często diagnozuje i leczy zapalenie krtani, zapalenie zatok, polipy nosa, problemy z mówieniem i guzy szyi. W przypadku poważniejszych schorzeń, takich jak nowotwór krtani, laryngolog może współpracować z innymi specjalistami w celu zapewnienia najlepszej możliwej opieki.

Laryngolog prywatnie w Poznaniu może zlecić szereg badań, aby postawić trafną diagnozę pacjenta. Mogą to być m.in. audiometria, fiberoskopowe badanie gardła, laryngoskopowe badaniestrun głosowych, czaszki. Wszystko to pozwala dokładnie zobrazować kondycję układu oddechowego i głosowego.

Do laryngologa powinno się udać, gdy pojawiają się objawy problemów z gardłem, językiem, słuchem oraz nosem. W przypadku bólu gardła, suchości w gardle, problemów z wypowiadaniem się, stłumionego głosu oraz zatkanego nosa należy skonsultować się z laryngologiem. Warto pamiętać, że wiele chorób gardła i uszu może mieć poważne konsekwencje, dlatego wczesna diagnoza i leczenie jest bardzo istotne.

Laryngolodzy są również dostępni w innych miastach: BydgoszczGdańskKatowiceKrakówRzeszówWarszawa.

W serwisie znajdziesz również laryngologa na NFZ w Poznaniu.

Laryngolog prywatnie - polecane artykuły

Co zrobić, gdy szumi w uszach?

Co zrobić, gdy szumi w uszach?
Szumy uszne to dźwięki, które mogą być słyszane w jednym, obojgu uszach lub w głowie, a czasami i w uszach, i w głowie jednocześnie. Osoby, które skarżą się na szumy uszne mówią, że słyszą różne dźwięki między innymi piski, dzwonienie, dudnienie, gwizdy, szelesty.

Krzywa przegroda nosowa - jak sobie z nią poradzić

Krzywa przegroda nosowa - jak sobie z nią poradzić
U większości ludzi przegroda nosowa jest w jakimś stopniu skrzywiona. Najczęściej nie powoduje to żadnych problemów. Ale nie zawsze. Jeśli są problemy z oddychaniem, mamy poczucie zatkania w jednej części nosa, często doświadczamy krwawień z nosa, często przydarza się zapalenie zatok, lepiej udać się do laryngologa. W końcu od jakości tego, jak oddychamy, zależy praca wszystkich układów w naszym organizmie.

Kiedy inni mówią niewyraźnie i mamroczą

Kiedy inni mówią niewyraźnie i mamroczą
Czy na pewno dobrze słyszysz? Wiele osób jest przekonanych, że nie ma poważniejszych problemów ze słuchem, a kłopoty ze zrozumieniem, co mówią inni, tłumaczą tym, że ich rozmówcy mówią zbyt cicho lub niewyraźnie. Na ogół jednak tak nie jest.