1. Neurochirurg
  2. Lubelskie

Neurochirurg, Lublin

Logo NFZ

1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Lublinie

Logo NFZ

Centrum Medyczne Medisport

Logo NFZ

SPSK Nr 4 w Lublinie

SPSK Nr 4 w Lublinie na mapie
  • 529 dni Poradnia neurochirurgiczna
1.4/5
14 opinii
dr. K. Jaczewskiego 8
Lublin

Na dzień 21-03-2023 w Lublinie są 3 placówki udzielające na NFZ świadczenia neurochirurg. Najwięcej w dzielnicach Ponikwoda, Wieniawa i Śródmieście (po 1). Średni czas oczekiwania to 344 dni. Najkrócej czeka się 278 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 530 dni.

W województwie lubelskim są jeszcze 2 ośrodki, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest neurochirurg. Kolejka w nich wynosi średnio 346 dni.

Neurochirurg na NFZ w Lublinie - co musisz wiedzieć?

Neurochirurg zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu nerwowego, zarówno ośrodkowego, jak i obwodowego. Pacjent zostaje skierowany do poradni chirurgicznej zazwyczaj wtedy, gdy leczenie zachowawcze nie przynosi oczekiwanych efektów.

Do najczęściej występujących problemów, jakimi zajmuje się neurochirurg na NFZ w Lublinie należą: rwa kulszowa i udowa, choroby naczyniowe i nowotworowe ośrodkowego układu nerwowego, choroba Parkinsona oraz inne problemy z układem pozapiramidowym, choroby nerwów obwodowych oraz choroby zwyrodnieniowe i przeciążeniowe kręgosłupa, w tym złamania kompresyjne i dyskopatia, również pourazowe.

W trakcie konsultacji neurochirurgicznej neurochirurg z Lublina w pierwszej kolejności zajmuje się analizą wyników badań obrazowych, zbiera wywiad oraz przeprowadza badanie neurologiczne. Umożliwia to podjęcie decyzji o ewentualnym leczeniu neurochirurgicznym oraz metodach, jakie będą zastosowane. Ponadto lekarz może zlecić przeprowadzenie dodatkowych badań, takich jak TK, MRI, USG czy RTG. Stosowane metody leczenia uzależnione są od schorzenia, z jakim pacjent zgłosił się do poradni oraz jego nasileniem. Mogą być to metody małoinwazyjne, jak również leczenie operacyjne.

Aby umówić się na konsultację u neurochirurga na NFZ konieczne jest skierowanie wystawione np. przez lekarza rodzinnego.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek w Lublinie

Ile czeka się w Lublinie na wizytę w ramach NFZ u neurochirurga?

Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę u neurochirurga wynosi 344 dni.

Ile jest placówek w Lublinie, w których przyjmuje neurochirurg na NFZ?

Aktualnie w Lublinie są 3 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia przyjmuje neurochirurg.

Czy w Lubelskim gdzieś jeszcze przyjmują neurochirurdzy na NFZ?

Tak. W województwie Lubelskim jeszcze są 2 ośrodki, w których przyjmuje neurochirurg na NFZ.