Ideą leczenia wad zgryzu nie jest jedynie korekcja linii uzębienia w celach estetycznych. Istnieje wiele zmian, których występowanie ogranicza kluczowe funkcje życiowe pacjenta. Gdy dana osoba cierpi z powodu deformacji zgryzu, może mieć komplikacje z przeżuwaniem, piciem, oddychaniem czy mówieniem. Dlatego duże znaczenie ma moment ingerencji ortodontycznej w jamę ustną chorego. Warto zaznaczyć, że ortodonta w Lublinie i innych miastach wykonuje refundowane zabiegi dla dzieci do 12 roku życia. Bez względu na to, czy dana osoba narzeka z powodu wad wrodzonych, czy nabytych może podjąć skuteczne leczenie w jednej z placówek publicznych w Lublinie.
Bazowym założeniem ortodoncji jest leczenie wad uzębienia cechujących się niemiarowym zgryzem. Zęby, które wyrastają pod nieodpowiednim kątem, mogą być modelowane za pomocą specjalistycznych aparatów ortodontycznych. Leczenie przy pomocy takich aparatów może być tymczasowe lub stałe. Ortodonta z Lublina decyduje o zaawansowaniu zmian zgryzu i zatwierdza decyzję o doborze aparatu.
Coraz więcej osób przykłada dużą uwagę do jakości uzębienia. Jest to niezwykle ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale ponadto zdrowotnych. Dlatego ortodonci w Lublinie kładą sobie za cel wspierać tych, którzy pragną zwiększyć jakość swojego uzębienia. Wizyta w jednej z placówek działających na zasadzie NFZ może w znacznej mierze przyczynić się do większego zadowolenia chorych.
Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę u ortodonty wynosi 67 dni.
Aktualnie w Lublinie jest 15 placówek, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia przyjmuje ortodonta.
Tak. W województwie Lubelskim jeszcze jest 21 ośrodków, w których przyjmuje ortodonta na NFZ.