1. Oddział nefrologiczny
  2. Dolnośląskie

Oddział nefrologiczny, Wrocław

Logo NFZ

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu

Logo NFZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im.J.Gromkowskiego

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im.J.Gromkowskiego na mapie
  • 28 dni Oddział nefrologiczny dla dzieci
2.7/5
47 opinii
Koszarowa 5
Wrocław
Logo NFZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu na mapie
  • 157 dni Oddział nefrologiczny
1.7/5
50 opinii
Kamieńskiego 73a
Wrocław

Na dzień 28-05-2024 w mieście Wrocław są 3 placówki udzielające na NFZ świadczenia oddział nefrologiczny. Najwięcej w dzielnicy Karłowice (2). Średni czas oczekiwania to 81 dni. Najkrócej czeka się 29 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 158 dni.

W województwie dolnośląskim jest jeszcze 1 ośrodek, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest oddział nefrologiczny. Kolejka w nim wynosi 61 dni.

Oddział nefrologiczny na NFZ we Wrocławiu - co musisz wiedzieć?

Publiczne oddziały nefrologiczne we Wrocławiu świadczą pomoc specjalistyczną chorym, którzy dostrzegają u siebie następujące reakcje organizmu: krew widoczna w moczu, a dodatkowo jego wielorazowe oddawanie w nocy, ból w strefach brzucha nasilający się podczas poruszania, obrzęk stóp dłoni i oczu, zwiększone ciśnienie tętnicze krwi. Naturalnie występowanie któregoś z tych symptomów nie musi znaczyć od razu dolegliwości nerek. Warto jednak być wrażliwym na nasz stan zdrowia i sprawdzać się dość wcześniej. Pozwoli to zapobiec stresującego i bolesnego leczenia inwazyjnego w rozwiniętym stadium dolegliwości.

Leczenie nerek i układu moczowego może dokonywać się na inne rodzaje. Inwazyjne formy terapii wykonywane są na oddziale urologii, natomiast leczeniem farmakologicznym zajmuje się nefrolog. Oddział nefrologiczny we Wrocławiu w placówkach publicznych udziela usługi medyczne na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W profilu poczynań lekarza nefrolog wchodzi scyntygrafia, USG i urografia. Na podstawie tych badań diagnostycznych podejmuje on zlecenia lecznicze związane z podawaniem adekwatnych leków. Schorzenia i dolegliwości, jakimi zajmuje się lekarz nefrolog to: kamica nerkowa, niewydolność nerek, nowotwory nerek i układu moczowego, a również niewydolność nerek. Aby uniknąć potrzebie poddania się operacji chirurgicznej, należy odpowiednio wcześnie udać się do lekarza. Dlatego nie wolno lekceważyć początkowych objawów.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek we Wrocławiu

Ile czeka się we Wrocławiu na wizytę w ramach NFZ na oddziale nefrologicznym?

Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę na oddziale nefrologicznym wynosi 81 dni.

Ile jest placówek we Wrocławiu, w których jest oddział nefrologiczny na NFZ?

Aktualnie we Wrocławiu są 3 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: oddział nefrologiczny.

Czy w Dolnośląskim gdzieś jeszcze są oddziały nefrologiczne na NFZ?

Tak. W województwie Dolnośląskim jeszcze jest 1 ośrodek, w których na NFZ udzielane jest świadczenie: oddział nefrologiczny.