Na oddział psychiatryczny w Lublinie są delegowane osoby wymagające leczenia krótkoterminowego, a ponadto obecności w ośrodku zamkniętym. Ten nowy rodzaj działań medycznych, obiera od jakiegoś czasu charakteru otwartego na otoczenie naturalne. Badania wykazują kojące działanie natury na zdrowie emocjonalne i psychiczne chorych, a także zwiększenie efektywności terapii zajęciowej i farmakologicznego leczenia.
Specjaliści udzielają nie tylko niezbędnej pomocy chorym, ale także ich bliskim. Często to oni są dodatkowo obciążeni ciężarami związanymi ze stanem pacjenta. Dlatego oddział psychiatryczny to nie tylko miejsce dla pacjentów z zaburzeniami.
Osoby, które potrzebują wsparcia emocjonalnego i cierpią z względu zaburzeń psychicznych, mogą udać się na oddział psychiatryczny w Lublinie. Placówki świadczące takie usługi, są finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.
Ten sposób leczenia diagnostycznego, terapeutycznego i farmakologicznego nadal wywołuje obawy w społeczeństwie, dlatego tak ważne jest uzmysłowienie sobie konieczności korzystania z takich usług dla poprawy formy emocjonalnej i psychicznej.
Zdrowie psychiczne i emocjonalne jest jednakowo ważne, jak fizyczne. Dlatego rozróżnia się ciągłe zainteresowanie różnymi sposobami leczenia i docieraniem do szerszego grona osób. Dlatego psychiatria obejmuje leczenie osób z różnych grup wiekowych w tym dzieci i starszych, odmienne sposoby kuracji, czy ukierunkowanie na konkretne zaburzenia.
Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę na oddziale psychiatrycznym wynosi 12 dni.
Aktualnie w Lublinie są 2 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: oddział psychiatryczny.
Tak. W województwie Lubelskim jeszcze jest 7 ośrodków, w których na NFZ udzielane jest świadczenie: oddział psychiatryczny.