1. Oddział chorób płuc
  2. Lubelskie

Oddział chorób płuc, Lublin

Logo NFZ

SPSK Nr 4 w Lublinie

SPSK Nr 4 w Lublinie na mapie
  • 16 dni Oddział gruźlicy i chorób płuc
1.4/5
14 opinii
dr. K. Jaczewskiego 8
Lublin
Logo NFZ

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie na mapie
  • 3 dni Oddział chorób płuc dla dzieci
1.9/5
23 opinie
prof. Antoniego Gębali 6
Lublin
Logo NFZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie na mapie
  • 2 dni Oddział gruźlicy i chorób płuc
5.0/5
1 opinia
Zbigniewa Herberta 21
Lublin
Logo NFZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie na mapie
  • 4 dni Oddział chorób płuc
brak opinii
+ dodaj opinię
Sieroca 2b
Lublin

Na dzień 30-03-2023 w Lublinie są 4 placówki udzielające na NFZ świadczenia oddział chorób płuc. Najwięcej w dzielnicy Śródmieście (2). Średni czas oczekiwania to 6 dni. Najkrócej czeka się 2 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 16 dni.

W województwie lubelskim jest jeszcze 12 ośrodków, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest oddział chorób płuc. Kolejka w nich wynosi średnio 0 dni.

Oddział chorób płuc na NFZ w Lublinie - co musisz wiedzieć?

Warto przyjrzeć się obszernej gamie badań i sposobów działania, jakie świadczy oddział chorób płuc w Lublinie. Należą do nich sposoby radiologiczne, bakteriologiczne, czynnościowe i bronchoskopowe. Lekarze specjaliści posługują się dodatkowo tomografią komputerową w celu rozpoznawania chorób u osób dorosłych i dzieci. Głównie leczonymi chorobami na oddziale są: nowotwory płuc, astma oskrzelowa, sarkoidoza, zapalenie płuc i ropnie płucne.

Chorzy skarżący się na niedomagania i choroby powiązane z oddychaniem mogą zgłosić się na oddział chorób płuc z Lublina. Udzielana jest tam pomoc z dziedziny pulmonologii. To dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem, profilaktyką i leczeniem wszelkich zmian w organach uczestniczących w wymianie gazowej organizmu, w tym zmian rakowych. Proces oddychania i właściwej saturacji krwi jest zasadniczy do podtrzymywania prawidłowego funkcjonowania organów wewnętrznych i zachowania właściwego zdrowia fizycznego.

Którykolwiek oddział pulmonologii w Lublinie posiada wyspecjalizowaną kadrę pracowników, którzy zdecydowani są udzielić pomocy lekarskiej. Jeżeli pacjent doświadcza zmiany zachodzące w sposobie oddychania, może postarać się o przyjęcie na oddział. W tym punktu powinien udać się do lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty np. pulmonologa. W szczególności trzeba przyjrzeć się następującym objawom: płytki oddech, uczucie zmęczenia bez wysiłku fizycznego, ból podczas oddychania, wydobywające się dźwięki podczas oddychania, sinienie ust i okolicy oczu. Także osoby, które nałogowo palą papierosy lub są narażone na obcowanie w dymie tytoniowym, mogą skorzystać z wizyty.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek w Lublinie

Ile czeka się w Lublinie na wizytę w ramach NFZ na oddziale chorób płuc?

Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę na oddziale chorób płuc wynosi 6 dni.

Ile jest placówek w Lublinie, w których jest oddział chorób płuc na NFZ?

Aktualnie w Lublinie są 4 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: oddział chorób płuc.

Czy w Lubelskim gdzieś jeszcze są oddziały chorób płuc na NFZ?

Tak. W województwie Lubelskim jeszcze jest 12 ośrodków, w których na NFZ udzielane jest świadczenie: oddział chorób płuc.