1. Poradnia periodontologiczna
  2. Dolnośląskie

Poradnia periodontologiczna, Wrocław

Logo NFZ

Medyczne Centrum Innowacji Wrocław

Medyczne Centrum Innowacji Wrocław na mapie
  • 108 dni Poradnia periodontologiczna
3.3/5
47 opinii
Krakowska 26
Wrocław
Logo NFZ

NZOZ Stomatologia "Na Biskupinie"

NZOZ Stomatologia "Na Biskupinie" na mapie
  • 0 dni Poradnia periodontologiczna
2.4/5
40 opinii
Karola Olszewskiego 21
Wrocław
Logo NFZ

Prywatne Centrum Stomatologiczne

Prywatne Centrum Stomatologiczne na mapie
  • 0 dni Poradnia periodontologiczna
4.8/5
4 opinie
Gen. Józefa Bema 7/9
Wrocław

Na dzień 16-06-2024 w mieście Wrocław są 3 placówki udzielające na NFZ świadczenia poradnia periodontologiczna. Najwięcej w dzielnicach Biskupin, Ołbin i Przedmieście Oławskie (po 1). Średni czas oczekiwania to 4 dni. Najkrócej czeka się 0 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 12 dni.

Poradnia periodontologiczna na NFZ we Wrocławiu - co musisz wiedzieć?

Poradnie periodontologiczne we Wrocławiu świadczą specjalistyczne usługi w zakresie profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia chorób przyzębia (tkanek wokół zęba) i błony śluzowej jamy ustnej. Do głównych symptomów tych schorzeń należy krwawienie dziąseł oraz rozchwianie zębów.

Oddziały chorób błon śluzowych przyzębia we Wrocławiu przeprowadzają leczenie zachowawcze i chirurgiczne przyzębia i błon śluzowych, takich jak: kiretaż zamknięty i otwarty, plastyka przedsionka jamy ustnej. Przeprowadzają zabiegi usuwania kamienia naddziąsłowego i kamienia poddziąsłowego, szynowania zębów włóknem szklanym.

Do obowiązków oddziału należy ponadto rekonstrukcja protetyczna utraconych zębów i tkanek miękkich przyzębia: korony, mosty, protezy szkieletowe i szynoprotezy, leczenie wad wrodzonych tkanek miękkich jamy ustnej. Dodatkowo wykonywane jest laseroterapia biostymulacyjna oraz wykonywania przeszczepów dziąsłowych.

Poradnie Chorób Błon Śluzowych Jamy Ustnej z Wrocławia zajmują się dodatkowo profilaktyką onkologiczną, profilaktyką powikłań terapii onkologicznych oraz mają kompetencje do pobierania wycinków/biopsji.

Placówki Chorób przyzębia z Wrocławia świadczą usługi refundowane przez nieodpłatnie z zakresu kontraktu specjalistycznego w zakresie periodontologii, a także wszelkie usługi możliwe są do umówienia odpłatne.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek we Wrocławiu

Ile czeka się we Wrocławiu na wizytę w ramach NFZ w poradni periodontologicznej?

Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę w poradni periodontologicznej wynosi 4 dni.

Ile jest placówek we Wrocławiu, w których jest poradnia periodontologiczna na NFZ?

Aktualnie we Wrocławiu są 3 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: poradnia periodontologiczna.

Czy w Dolnośląskim gdzieś jeszcze znajdują się poradnie periodontologiczne na NFZ?

Nie. Wszystkie ośrodki w województwie znajdują się .