1. Poradnia chorób metabolicznych
  2. Dolnośląskie

Poradnia chorób metabolicznych, Wrocław

Logo NFZ

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu na mapie
  • 657 dni Poradnia chorób metabolicznych
1.8/5
61 opinii
Borowska 213
Wrocław
Logo NFZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu na mapie
  • 223 dni Poradnia chorób metabolicznych
1.7/5
50 opinii
Kamieńskiego 73a
Wrocław

Na dzień 26-05-2024 w mieście Wrocław są 2 placówki udzielające na NFZ świadczenia poradnia chorób metabolicznych. Najwięcej w dzielnicach Gaj i Karłowice (po 1). Średni czas oczekiwania to 440 dni. Najkrócej czeka się 223 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 657 dni.

W województwie dolnośląskim jest jeszcze 1 ośrodek, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest poradnia chorób metabolicznych. Kolejka w nim wynosi 41 dni.

Poradnia chorób metabolicznych na NFZ we Wrocławiu - co musisz wiedzieć?

Poradnia chorób metabolicznych we Wrocławiu to specjalistyczna placówka, zajmująca się leczeniem zaburzeń w gospodarce lipidowej (wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów ), otyłości po zabiegach bariatrycznych, cukrzycy typu 2 oraz wrodzonych wad metabolicznych u dorosłych. Poradnia chorób metabolicznych z Wrocławia ma szerokiej klasy kompetencje do przeprowadzenia diagnozy w zakresie wad metabolizmu, a przy tym zapewnienie opieki absolutoryjnej. Dodatkowymi zadaniami placówki chorób metabolicznych z Wrocławia są wywiad lekarski, zlecenie badań np. morfologii, USG tarczycy, a także tętnic szyjnych i kończyn dolnych. Na pierwszą wizytę rozpoczynającą proces leczenia pacjent powinien zabrać ze sobą wyniki badań: morfologię krwi, badanie moczu, TSH, kreatyninę, transaminazę, a także lipidogram i poziom glukozy.

Leczeniem dzieci, zajmują się placówki chorób metabolicznych dla dzieci. W ich kompetencji jest leczenie najmłodszych chorych z wrodzonymi wadami metabolizmu, które to zostały postawione na podstawie nieprawidłowych wyników badań przesiewowych noworodków.

Przychodnie chorób metabolicznych we Wrocławiu udzielają świadczeń w ramach NFZ wyłącznie pacjentom ze skierowaniem od lekarza POZ lub specjalisty, który ma podpisana umowę z NFZ. Przy zapisie do poradni wymagane jest skierowanie oraz dokument z numerem PESEL.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek we Wrocławiu

Ile czeka się we Wrocławiu na wizytę w ramach NFZ w poradni chorób metabolicznych?

Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę w poradni chorób metabolicznych wynosi 440 dni.

Ile jest placówek we Wrocławiu, w których jest poradnia chorób metabolicznych na NFZ?

Aktualnie we Wrocławiu są 2 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: poradnia chorób metabolicznych.

Czy w Dolnośląskim gdzieś jeszcze są poradnie chorób metabolicznych na NFZ?

Tak. W województwie Dolnośląskim jeszcze jest 1 ośrodek, w których na NFZ udzielane jest świadczenie: poradnia chorób metabolicznych.