1. Poradnia foniatryczna
  2. Pomorskie

Poradnia foniatryczna, Gdańsk

Logo NFZ

NZOZ "Fona-Med"

NZOZ "Fona-Med" na mapie
  • 66 dni Poradnia foniatryczna
1.0/5
4 opinie
Kościuszki 20/1
Gdańsk Wrzeszcz
Logo NFZ

Specjalistyczny Ośrodek Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu Polskiego Związku Głuchych

Specjalistyczny Ośrodek Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu Polskiego Związku Głuchych na mapie
  • 14 dni Poradnia foniatryczna
3.7/5
3 opinie
Głogowska 11
Gdańsk VII Dwór
Logo NFZ

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne na mapie
  • 491 dni Poradnia foniatryczna
3.0/5
36 opinii
Smoluchowskiego 17
Gdańsk Aniołki

Na dzień 15-05-2020 w Gdańsku są 3 placówki udzielające na NFZ świadczenia poradnia foniatryczna. Najwięcej w dzielnicach Aniołki, VII Dwór i Wrzeszcz (po 1). Średni czas oczekiwania to 196 dni. Najkrócej czeka się 14 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 491 dni.

Placówka foniatryczna w Gdańsku udziela świadczeń z zakresu badania i opieki medycznej zaburzeń głosu i mowy u dzieci i dorosłych. Specjalista foniatra zajmuje się wrodzonymi wadami głosu i mowy oraz nabytymi schorzeniami w wyniku infekcji oraz poważnych chorób. Placówka foniatryczna w Gdańsku zajmuje się profilaktyką zawodowych schorzeń u osób, które zawodowo posługują się głosem u m.in. śpiewaków, aktorów, spikerów oraz nauczycieli. Do kompetencji poradni z Gdańska należy opieka medyczna schorzeń strun głosowych, wczesna diagnostyka zmian przedrakowych oraz nowotworowych krtani. W sytuacji podejrzenia choroby nowotworowej, medyk foniatra ma prawo zlecenia dalszej diagnostyki w tym kierunku. Lekarz foniatra może zastosować kilka możliwości leczenia: chirurgiczne, fizykoterapię, elektrostymulację oraz galwanizacje oraz terapię logopedyczną. Placówka foniatryczna w Gdańsku ma kompetencje do przygotowania dokumentacji dla komisji orzekającej o stwierdzeniu choroby zawodowej w zakresie narządu głosu.
Spotkanie w poradni foniatrycznej wskazana jest, gdy pacjent odczuwa zanik głosu, uczucie suchości w gardle, uczucie przeszkody w gardle oraz osoby, które często pochrząkują. Kontroli wymagają także osoby, które miały zabieg w obrębie gardła oraz szyi i borykają się z problemem głosu.
Poradnia foniatryczna w Gdańsku udziela konsultacji w ramach narodowej kasy chorych na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego lub innego lekarza, udzielającego świadczeń w ramach umowy Narodowego Funduszu Zdrowia.