1. Poradnia hepatologiczna
  2. Dolnośląskie

Poradnia hepatologiczna, Wrocław

Logo NFZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im.J.Gromkowskiego

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im.J.Gromkowskiego na mapie
  • 735 dni Poradnia hepatologiczna
2.8/5
41 opinii
Koszarowa 5
Wrocław
Logo NFZ

Wojewódzkie Centrum Medyczne "Dobrzyńska"

Wojewódzkie Centrum Medyczne "Dobrzyńska" na mapie
  • 656 dni Poradnia hepatologiczna
2.4/5
45 opinii
Dobrzyńska 21/23
Wrocław

Na dzień 18-05-2022 w mieście Wrocław są 2 placówki udzielające na NFZ świadczenia poradnia hepatologiczna. Najwięcej w dzielnicach Karłowice i Przedmieście Oławskie (po 1). Średni czas oczekiwania to 696 dni. Najkrócej czeka się 656 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 735 dni.

Poradnie hepatologiczne w mieście Wrocław obejmują swoją opieką pacjentów z chorobami wątroby, zajmują się profilaktyką oraz wczesnym wykrywaniem chorób takich jak autoimmunologiczne choroby wątroby, przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu A, B i C, toksyczne uszkodzenie wątroby, niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby (NAFLD), niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby (NASH), alkoholowe uszkodzenia wątroby, odczynowe zapalenie wątroby w przebiegi mononukleozy zakaźnej (EBV). Poradnie hepatologiczne w mieście Wrocław w swoim obszarze działań specjalizują się również w diagnostyce oraz leczeniu zmian ogniskowych wątroby, diagnostyka polekowych uszkodzeń wątroby i patologii wątroby i przewodu pokarmowego w chorobach zakaźnych i pasożytniczych.

Do poradni specjalistycznej wymagane jest skierowanie od lekarza internisty lub z innej poradni specjalistycznej (wypis ze szpitala nie jest skierowaniem do poradni). Poradnie hematologiczne przyjmują pacjentów ze skierowaniem od lekarza POZ lub innego specjalisty, który ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek we Wrocławiu

Ile czeka się we Wrocławiu na wizytę w ramach NFZ w poradni hepatologicznej?
Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę w poradni hepatologicznej wynosi 696 dni.

Ile jest placówek we Wrocławiu, w których jest poradnia hepatologiczna na NFZ?
Aktualnie we Wrocławiu są 2 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: poradnia hepatologiczna.

Czy w Dolnośląskim gdzieś jeszcze znajdują się poradnie hepatologiczne na NFZ?
Nie. Wszystkie ośrodki w województwie znajdują się .