1. Badania medycyny nuklearnej
  2. Kujawsko-Pomorskie

Badania medycyny nuklearnej, Bydgoszcz

Logo NFZ

Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka

Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka na mapie
  • 20 dni Badania medycyny nuklearnej
1.9/5
9 opinii
dr. Romanowskiej 2
Bydgoszcz
Logo NFZ

SPZOZ 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką

SPZOZ 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką na mapie
  • 39 dni Badania medycyny nuklearnej
1.5/5
18 opinii
Powstańców Warszawy 5
Bydgoszcz

Na dzień 25-10-2021 w Bydgoszczy są 2 placówki udzielające na NFZ świadczenia badania medycyny nuklearnej. Najwięcej w dzielnicach Leśne i Nowy Fordon (po 1). Średni czas oczekiwania to 30 dni. Najkrócej czeka się 20 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 39 dni.

W województwie kujawsko-pomorskim są jeszcze 3 ośrodki, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest badania medycyny nuklearnej. Kolejka w nich wynosi średnio 23 dni.

Medycyna nuklearna w Bydgoszczy zajmuje się bezpiecznym wykorzystaniem izotopów w rozpoznawaniu oraz terapii radioizotopowej chorób. W ramach tego działu medycyny, odbywane są badania, okazujące organy za pomocą różnych technik.

Badania medycyny nuklearnej w Bydgoszczy pozwalają sklasyfikować badany narząd od strony morfologicznej, a ponadto z punktu widzenia funkcji jaką pełni. Metoda ta mówi zarówno o budowie, jak i o czynnościach danego narządu.
Wskazaniem do wykonania badania są m.in. dysfunkcje mięśnia sercowego, choroby nowotworowe, podejrzenie przerzutów nowotworowych, krwawienie z przewodu pokarmowego. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia badania medycyny nuklearnej jest ciąża. Po zrealizowaniu badania radioizotopowego należy stronić od kontaktu z najmłodszymi do końca dnia. W sytuacji, gdy takiej możliwości nie ma, należy zachować należyty dystans, około 2 metrów. Dzięki temu nie narazi się dziecka na promieniowanie.

Z badania medycyny nuklearnej w Bydgoszczy można skorzystać w ramach NFZ na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza internistę lub lekarza poradni specjalistycznej, realizującego poradę profesjonalną w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek w Bydgoszczy

Ile czeka się w Bydgoszczy na wizytę w ramach NFZ w pracowni badań medycyny nuklearnej?
Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę w pracowni badań medycyny nuklearnej wynosi 30 dni.

Ile jest placówek w Bydgoszczy, w których jest badania medycyny nuklearnej na NFZ?
Aktualnie w Bydgoszczy są 2 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: badania medycyny nuklearnej.

Czy w Kujawsko-Pomorskim gdzieś jeszcze są pracownie badań medycyny nuklearnej na NFZ?
Tak. W województwie Kujawsko-Pomorskim jeszcze są 3 ośrodki, w których na NFZ udzielane jest świadczenie: badania medycyny nuklearnej.