1. Poradnia medycyny paliatywnej
  2. Dolnośląskie

Poradnia medycyny paliatywnej, Wrocław

Logo NFZ

Bonifraterskie Centrum Medyczne

Bonifraterskie Centrum Medyczne na mapie
  • 0 dni Poradnia medycyny paliatywnej
brak opinii
+ dodaj opinię
Poświęcka 8a
Wrocław
Logo NFZ

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii na mapie
  • 0 dni Poradnia medycyny paliatywnej
2.8/5
17 opinii
pl. Ludwika Hirszfelda 12
Wrocław

Na dzień 23-05-2024 w mieście Wrocław są 2 placówki udzielające na NFZ świadczenia poradnia medycyny paliatywnej. Najwięcej w dzielnicy Powstańców Śląskich (1). Średni czas oczekiwania to 0 dni. Najkrócej czeka się 0 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 0 dni.

W województwie dolnośląskim jest jeszcze 11 ośrodków, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest poradnia medycyny paliatywnej. Kolejka w nich wynosi średnio 10 dni.

Poradnia medycyny paliatywnej na NFZ we Wrocławiu - co musisz wiedzieć?

Poradnie medycyny paliatywnej we Wrocławiu stawiają sobie za cel zrealizowania wygodnych warunków dla osób chorujących na nieuleczalne choroby, które niepoddają się leczeniu przyczynowemu i ograniczają życie pacjenta. Od początku powstania tej domeny medycyny zrobiono duże postępy w kwestii troski o chorych i m.in. umożliwienia im spokojnego procesu umierania.

Osoby, które ze względy na stan zdrowia są w stanie terminalnym, nie są skazane na cierpienie i ból. Medycyna wspierająca we Wrocławiu użycza wsparcia chorym w aspekcie opieki medycznej, emocjonalnej, psychicznej i duchowej. Dzięki temu umierający może praktycznie bezboleśnie doświadczać ostatnie dni życia.

Jednak zamysłem medycyny paliatywnej nie jest tylko opieka nad chorym w stanie agonalnym. Korzysta się z niej, gdy wyeliminowanie jednostki chorobowej, ze względu na jej zaawansowanie lub typ przekreśla powrót do pełni zdrowia. Oznacza to, że zespół skupia się na ograniczeniu bólu, usunięciu objawów, udzieleniu choremu komfortowych warunków oraz przedłużenie życia pacjenta.

Ośrodki funkcjonujące jako poradnie medycyny paliatywnej we Wrocławiu udzielają wsparcia podopiecznym na zasadzie umowy NFZ. Sprawnie ogranicza to wydatki na leczenie i także umożliwiaja pacjentowi perfekcyjną opiekę.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek we Wrocławiu

Ile czeka się we Wrocławiu na wizytę w ramach NFZ w poradni medycyny paliatywnej?

Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę w poradni medycyny paliatywnej wynosi 0 dni.

Ile jest placówek we Wrocławiu, w których jest poradnia medycyny paliatywnej na NFZ?

Aktualnie we Wrocławiu są 2 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: poradnia medycyny paliatywnej.

Czy w Dolnośląskim gdzieś jeszcze są poradnie medycyny paliatywnej na NFZ?

Tak. W województwie Dolnośląskim jeszcze jest 11 ośrodków, w których na NFZ udzielane jest świadczenie: poradnia medycyny paliatywnej.