1. Poradnia osteoporozy
  2. Dolnośląskie

Poradnia osteoporozy, Wrocław

Logo NFZ

Osteon Ośrodek Leczenia Osteoporozy i Chorób Stawów

Osteon Ośrodek Leczenia Osteoporozy i Chorób Stawów na mapie
  • 278 dni Poradnia osteoporozy
1.0/5
1 opinia
Nowowiejska 100/1b
Wrocław
Logo NFZ

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu na mapie
  • 405 dni Poradnia osteoporozy
1.9/5
44 opinie
Borowska 213
Wrocław

Na dzień 19-05-2022 w mieście Wrocław są 2 placówki udzielające na NFZ świadczenia poradnia osteoporozy. Najwięcej w dzielnicach Gaj i Ołbin (po 1). Średni czas oczekiwania to 342 dni. Najkrócej czeka się 278 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 405 dni.

W województwie dolnośląskim jest jeszcze 1 ośrodek, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest poradnia osteoporozy. Kolejka w nim wynosi 84 dni.

Poradnie osteoporozy we Wrocławiu oferują badania densytometryczne oraz konsultacje lekarskie pod kątem osteoporozy oraz innych chorób cywilizacyjnych. Gabinety Lekarskie we Wrocławiu zapewniają kompleksową opiekę specjalistyczną osobom zagrożonym i chorym na osteoporozę. W placówkach wykonywane są badania laboratoryjne, pomagające w leczeniu i pełnej diagnozie. Poradnie wyposażone są w najlepszy sprzęt specjalistyczny dzięki, któremu można wykonać między innymi badanie gęstość minerałów składających się na kość. Badanie to wykonywane jest bezpłatnie, wyłącznie w przypadku gdy pacjent posiada skierowanie od lekarza specjalisty. Na podstawie badania densytometrycznego, lekarskiego i analitycznych, specjaliści diagnozują pacjenta i wykluczają lub potwierdzają osteoporozę oraz określane zostaje ryzyko złamania kości. Następnym krokiem staje się wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Poradnia realizuje świadczenia w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Do oddziału osteoporozy we Wrocławiu wymagane jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek we Wrocławiu

Ile czeka się we Wrocławiu na wizytę w ramach NFZ w poradni osteoporozy?
Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę w poradni osteoporozy wynosi 342 dni.

Ile jest placówek we Wrocławiu, w których jest poradnia osteoporozy na NFZ?
Aktualnie we Wrocławiu są 2 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: poradnia osteoporozy.

Czy w Dolnośląskim gdzieś jeszcze są poradnie osteoporozy na NFZ?
Tak. W województwie Dolnośląskim jeszcze jest 1 ośrodek, w których na NFZ udzielane jest świadczenie: poradnia osteoporozy.