1. Poradnia wad postawy
  2. Dolnośląskie

Poradnia wad postawy, Wrocław

Logo NFZ

Emc Instytut Medyczny

Emc Instytut Medyczny na mapie
  • 176 dni Poradnia wad postawy
1.7/5
7 opinii
Wejherowska 28/4
Wrocław
Logo NFZ

Oddział Fundacji "Promyk Słońca" Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjne, NZOZ

Oddział Fundacji "Promyk Słońca" Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjne, NZOZ na mapie
  • 175 dni Poradnia wad postawy
3.0/5
42 opinie
Swobodna 8a
Wrocław
Logo NFZ

Wrocławskie Centrum Zdrowia SPZOZ

Wrocławskie Centrum Zdrowia SPZOZ na mapie
  • 71 dni Poradnia wad postawy
1.6/5
7 opinii
Celtycka 15/17
Wrocław

Na dzień 18-05-2024 w mieście Wrocław są 3 placówki udzielające na NFZ świadczenia poradnia wad postawy. Najwięcej w dzielnicach Kozanów i Powstańców Śląskich (po 1). Średni czas oczekiwania to 143 dni. Najkrócej czeka się 75 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 181 dni.

W województwie dolnośląskim są jeszcze 4 ośrodki, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest poradnia wad postawy. Kolejka w nich wynosi średnio 125 dni.

Poradnia wad postawy na NFZ we Wrocławiu - co musisz wiedzieć?

Poradnia niepełnosprawności postawy ocenia oraz koryguje ułomności sylwetki takie jak: skolioza, lordoza, kifoza, koślawość, płaskostopie, dysplazja stawów biodrowych i inne u dzieci i młodzieży do lat 18.

Poradnia wad postawy przeprowadza konsultacje specjalistyczne oraz konsultacje fizjoterapeutyczne. Przychodnie posiadają możliwości do przeprowadzenia badań diagnostycznych m.in. badania RTG, USG, badanie na podoskopie, badania spirometryczne, a ponadto badania laboratoryjne, jakie są konieczne do dalszego leczenia. Wyniki badań są oceniane przez lekarza, który następnie kieruje chorego na leczenie rehabilitacyjne lub stwierdza konieczność przeprowadzenia zabiegu operacyjnego.

Lekarz może także przepisać ćwiczenia korekcyjne, które praktykuje się poza szpitalem. Poradnia wad postawy we Wrocławiu dobiera również wkładki ortopedyczne, korygujące wady stóp.

Poradnia skaz postawy oferuje usługi w ramach NFZ na podstawie skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu lub innego specjalisty, który ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek we Wrocławiu

Ile czeka się we Wrocławiu na wizytę w ramach NFZ w poradni wad postawy?

Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę w poradni wad postawy wynosi 143 dni.

Ile jest placówek we Wrocławiu, w których jest poradnia wad postawy na NFZ?

Aktualnie we Wrocławiu są 3 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: poradnia wad postawy.

Czy w Dolnośląskim gdzieś jeszcze są poradnie wad postawy na NFZ?

Tak. W województwie Dolnośląskim jeszcze są 4 ośrodki, w których na NFZ udzielane jest świadczenie: poradnia wad postawy.