Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Dermatolog
  3. Kraków

Dermatolog Kraków prywatnie

Na dzień 04-10-2023 w Krakowie jest 1 lekarz dermatolog przyjmujących prywatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 6 dni. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 250 złotych.

Dermatolog Kraków prywatnie - co musisz wiedzieć?

Dermatolog jest specjalistą specjalizującym się w diagnozowaniu przyczyn zmian skórnych, a następnie wdrażaniu właściwego metody leczenia. Dziedzina, którą zajmuje się dermatolog, nazywa się dermatologią. Jest ona bardzo szeroka, bo choć może wydawać się, że skóra i kłopoty z nią związane nie są tak zawiłe, to często stanowi ona start do rozpoznania różnego rodzaju innych schorzeń. Ponadto, wyspecjalizowany dermatolog bada schorzenia włosów czy paznokci. Dermatologię dzieli się na kliniczną i doświadczalną oraz jej pokrewne: wenerologię, kosmetologię, dermatologię dziecięcą albo medycynę estetyczną.

Schorzenia, które bada ten lekarz to m.in.: bielactwo, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik i jego odmiany, nowotwory skóry albo odleżyny. Dermatolog z Krakowa bada te problemy zdrowotne dokładnie je obserwując (ew. korzystając z pomocy dopasowanego dermatoskopu), a następnie kuruje przy pomocy np. przepisania właściwych antybiotyków, maści i kremów. Doradza również właściwy dla chorego tryb życia i czynności lub rzeczy, mogące powstrzymać rozwój schorzenia. W niektórych sytuacjach, które wymagają bardziej ukierunkowanej drogi leczenia, dermatolog daje pacjentowi skierowanie na zabieg laserowy (mając do czynienia ze sporymi przebarwieniami). Co więcej, może skierować chorego na operacyjny zabieg wyeliminowania zmiany skórnej. Taka sytuacja ma miejsce, gdy proste leczenie nie wróży poprawy, a stan schorzenia pogłębia się.

Wybierając się na wizytę do dermatologa w Krakowie, warto się wcześniej przygotować. Powinniśmy ustalić przyczynę naszej wizyty, wiedzieć od kiedy pojawiają się u nas drażniące problemy, czy odczuwamy z tego powodu jakieś różne dolegliwości (a jeśli tak, to jakie?) oraz podać specjaliście naszą dotychczasową historię medyczną. Tyczy się dawnych, poważnych chorób, tych dzisiejszych, a także leków, które przyjmujemy w sposób ciągły.

Prywatna wizyta u dermatologa LUXMED w Krakowie - często zadawane pytania

Jak dużo kosztuje prywatna wizyta u dermatologa w placówkach LUX MED w Krakowie?

Ceny prywatnych wizyt zaczynają się od 250 złotych.

Jak długo czeka się w Krakowie na prywatną konsultację dermatologa?

Najszybciej można zarejestrować się na odpłatną wizytę za 6 dni.

Jak wielu specjalistów dermatologów jest dostępnych w placówkach LUX MED w Krakowie?

W Krakowie dostępny jest 1 lekarz dermatolog.

Czy do odbycia komercyjnej wizyty u specjalisty dermatologa w Krakowie wymagane jest skierowanie?

Nie, prywatne wizyty nie wymagają uzyskania skierowania od innego lekarza.

Dermatolodzy są również dostępni w innych miastach: GdańskŁódźOlsztynPoznańRzeszówSzczecinWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również dermatologa na NFZ w Krakowie.

Dermatolog prywatnie - polecane artykuły

Czerniak – ryzykowna karnacja Polaków

Czerniak – ryzykowna karnacja Polaków
Czerniak może rozwinąć się u każdego. Polacy z powodu jasnej karnacji są narażeni na ten rodzaj nowotworu. Jednak usunięcie czerniaka, kiedy choroba nie jest jeszcze zaawansowana, pozwala na wyleczenie nawet 80 proc. chorych.

Ostrożnie stosujmy zabiegi z użyciem lasera

Ostrożnie stosujmy zabiegi z użyciem lasera
W laseroterapii, bez względu na to, co konkretnie chcemy osiągnąć, najważniejsze jest to, aby sobie nie zaszkodzić. Dlatego zawsze trzeba przestrzegać kilku zasad bezpieczeństwa. Sprawdźcie, kiedy nie wolno zgodzić się na taki zabieg.

Z odciskiem do podologa

Z odciskiem do podologa
Odciski czy deformacje paznokci, które nie wydają się poważnym problemem, mogą powodować ból uniemożliwiający normalne poruszanie się. Nie wszyscy wiedzą, że specjalistą, który w takiej sytuacji może pomóc, jest podolog. O wiele częściej wizyty u niego potrzebują kobiety.