Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Dermatolog
  3. Kraków

Dermatolog Kraków prywatnie

Na dzień 23-06-2024 w Krakowie jest 2 lekarzy dermatologów przyjmujących prywatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest jutro. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 279 złotych.

Dermatolog Kraków prywatnie - co musisz wiedzieć?

Dermatolog jest specjalistą specjalizującym się w diagnozowaniu przyczyn zmian skórnych, a następnie wdrażaniu właściwego metody leczenia. Dziedzina, którą zajmuje się dermatolog, nazywa się dermatologią. Jest ona bardzo szeroka, bo choć może wydawać się, że skóra i kłopoty z nią związane nie są tak zawiłe, to często stanowi ona start do rozpoznania różnego rodzaju innych schorzeń. Ponadto, wyspecjalizowany dermatolog bada schorzenia włosów czy paznokci. Dermatologię dzieli się na kliniczną i doświadczalną oraz jej pokrewne: wenerologię, kosmetologię, dermatologię dziecięcą albo medycynę estetyczną.

Schorzenia, które bada ten lekarz to m.in.: bielactwo, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik i jego odmiany, nowotwory skóry albo odleżyny. Dermatolog z Krakowa bada te problemy zdrowotne dokładnie je obserwując (ew. korzystając z pomocy dopasowanego dermatoskopu), a następnie kuruje przy pomocy np. przepisania właściwych antybiotyków, maści i kremów. Doradza również właściwy dla chorego tryb życia i czynności lub rzeczy, mogące powstrzymać rozwój schorzenia. W niektórych sytuacjach, które wymagają bardziej ukierunkowanej drogi leczenia, dermatolog daje pacjentowi skierowanie na zabieg laserowy (mając do czynienia ze sporymi przebarwieniami). Co więcej, może skierować chorego na operacyjny zabieg wyeliminowania zmiany skórnej. Taka sytuacja ma miejsce, gdy proste leczenie nie wróży poprawy, a stan schorzenia pogłębia się.

Wybierając się na wizytę do dermatologa w Krakowie, warto się wcześniej przygotować. Powinniśmy ustalić przyczynę naszej wizyty, wiedzieć od kiedy pojawiają się u nas drażniące problemy, czy odczuwamy z tego powodu jakieś różne dolegliwości (a jeśli tak, to jakie?) oraz podać specjaliście naszą dotychczasową historię medyczną. Tyczy się dawnych, poważnych chorób, tych dzisiejszych, a także leków, które przyjmujemy w sposób ciągły.

Dermatolodzy są również dostępni w innych miastach: GdańskŁódźOlsztynPoznańRzeszówSzczecinWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również dermatologa na NFZ w Krakowie.

Dermatolog prywatnie - polecane artykuły

Ostrożnie stosujmy zabiegi z użyciem lasera

Ostrożnie stosujmy zabiegi z użyciem lasera
W laseroterapii, bez względu na to, co konkretnie chcemy osiągnąć, najważniejsze jest to, aby sobie nie zaszkodzić. Dlatego zawsze trzeba przestrzegać kilku zasad bezpieczeństwa. Sprawdźcie, kiedy nie wolno zgodzić się na taki zabieg.

Dzieci powinny być muskane słońcem – radzą lekarze

Dzieci powinny być muskane słońcem – radzą lekarze
Nie powinniśmy przesadnie chronić dzieci przed ekspozycją na słońce. Pod wpływem jego promieni organizm wytwarza witaminę D. A tej – jak wskazują najnowsze badania – mają za mało nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć kompetencje lekarzy rodzinnych

Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć kompetencje lekarzy rodzinnych
Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć kompetencje lekarzy rodzinnych przez rozszerzenie katalogu badań, które mogliby zlecać pacjentom. Resort pracuje nad założeniami nowej ustawy dotyczącej podstawowej opieki zdrowotnej.