1. Neurochirurg
  2. Dolnośląskie

Neurochirurg, Wrocław

Logo NFZ

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu na mapie
  • 714 dni Poradnia neurochirurgiczna
1.8/5
26 opinii
Weigla 5
Wrocław
Logo NFZ

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej na mapie
  • 698 dni Poradnia neurochirurgiczna
1.8/5
28 opinii
Gen. Augusta Emila Fieldorfa 2
Wrocław
Logo NFZ

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu na mapie
  • 492 dni Poradnia neurochirurgiczna
2.0/5
35 opinii
Borowska 213
Wrocław
Logo NFZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu na mapie
  • 54 dni Poradnia neurochirurgiczna
1.4/5
27 opinii
Kamieńskiego 73a
Wrocław

Na dzień 25-10-2020 w mieście Wrocław są 4 placówki udzielające na NFZ świadczenia neurochirurg. Najwięcej w dzielnicach Borek, Gaj, Karłowice-Różanka i Leśnica (po 1). Średni czas oczekiwania to 490 dni. Najkrócej czeka się 54 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 714 dni.

Neurochirurg jest specjalistą zajmującym się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Pacjent kierowany jest do poradni chirurgicznej najczęściej wtedy, gdy leczenie zachowawcze nie przynosi oczekiwanych efektów.

Do najczęściej występujących problemów, jakimi zajmuje się neurochirurg na NFZ we Wrocławiu należą: rwa kulszowa i udowa, choroby naczyniowe i nowotworowe OUN (ośrodkowego układu nerwowego), choroba Parkinsona oraz inne problemy z układem pozapiramidowym, choroby nerwów obwodowych oraz choroby zwyrodnieniowe i przeciążeniowe kręgosłupa - dotyczy to również złamań kompresyjnych oraz dyskopatii, również pourazowych.

W trakcie konsultacji neurochirurgicznej neurochirurg z Wrocławia głównie zajmuje się analizą wyników badań obrazowych, zbiera wywiad oraz przeprowadza badanie neurologiczne. Dzięki temu możliwe jest podjęcie decyzji o ewentualnym leczeniu neurochirurgicznym i jego przebiegu. Dodatkowo lekarz może zlecić dodatkowe badania, takie jak TK, MRI, USG czy RTG. Stosowane metody leczenia zależą od problemu, z jakim zgłosił się pacjent oraz jego nasileniem. Mogą być to metody małoinwazyjne, jak również leczenie operacyjne.

Żeby umówić się na konsultację u neurochirurga na NFZ niezbędne jest skierowanie wystawione np. przez lekarza rodzinnego.