Ortopeda we Wrocławiu jest lekarzem specjalistą trudniącym się naturalnymi lub nabytymi chorobami, uszkodzeniami i wadami układu kostno-szkieletowo-mięśniowego. Specjaliści mogą przyjmować w ramach NFZ. Obowiązkowe jest do wizyty skierowanie od lekarza rodzinnego, z poradni albo ze szpitala.
Jakie ma możliwości lekarz ortopeda w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia?
Ortopeda z Wrocławia pracujący w przychodni zajmuje się między innymi leczeniem wad postawy (takich jak kifoza), zmian przeciążeniowych (takich jak łokieć tenisisty), schorzeń kręgosłupa (takich jak stenoza lędźwiowa) i schorzeń kości, czy stawów. Lekarz ortopeda ma możliwość zlecenia badań takich jak: rentgen, USG, MRI, TK, artroskopia i artrografia, które są niezbędne do postawienia prawidłowej diagnozy. Ortopeda zajmuje się także profilaktyką, szczególnie najmłodszych. Pierwsza wizyta u ortopedy powinna się odbyć kilka tygodni po urodzeniu.
Przed spotkaniem ze specjalistą warto przygotować dokumenty z poprzednich badań. Na wizytę najczęściej czeka się do kilku tygodni.
Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę u ortopedy wynosi 193 dni.
Aktualnie we Wrocławiu jest 25 placówek, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia przyjmuje ortopeda.
Tak. W województwie Dolnośląskim jeszcze jest 59 ośrodków, w których przyjmuje ortopeda na NFZ.