1. Proktolog
  2. Kujawsko-Pomorskie

Proktolog, Bydgoszcz

Niestety nie odnaleziono żadnych placówek spełniających wybrane warunki.

Najbliższe miasta Bydgoszcz ośrodki, w których jest proktolog to:

Polecane artykuły

Na dzień 11-08-2022 w Bydgoszczy jest 0 placówek udzielających na NFZ świadczenia proktolog.

Proktolog w Bydgoszczy to specjalista zajmujący się diagnostyką oraz leczeniem stanów chorobowych końcowego odcinka przewodu pokarmowego. Najczęściej w swojej praktyce ma do czynienia z różnego rodzaju stanami zapalnymi, nowotworami oraz problemami takimi jak szczelina odbytu i ropień okołoodbytniczy, a także żylakami odbytu, zwanymi hemoroidami.

By zapisać się na konsultację na NFZ u proktologa z Bydgoszczy potrzebne jest skierowanie, wystawione na przykład przez lekarza rodzinnego. Objawami, które powinny skłonić do wizyty są: ból okolicy odbytu i odbytnicy oraz pojawiający się w środkowym i dolnym pasie brzucha, zauważalne podczas siedzenia, leżenia lub poruszania się mrowienie i szczypanie, jak również zmiany w wyglądzie, kształcie czy konsystencji kału. Szczególnie alarmujące i bezwzględnie wymagające pilnej konsultacji lekarskiej jest pojawienie się krwi w kale i inne formy krwawienia z odbytu oraz nietrzymanie stolca. Symptomy te mogą świadczyć o wystąpieniu bardzo poważnych chorób.

Badanie proktologiczne obejmuje najczęściej badanie palpacyjne per rectum, metody wykorzystujące dedykowane wzierniki, takie jak angioskopia i rektoskopia oraz USG przezodbytnicze. W ramach przygotowania do wizyty u proktologa należy zaopatrzyć się w wyniki podstawowych badań, zarówno ogólnych, jak i dotyczących przewodu pokarmowego. Konieczne jest również zadbanie o higienę przed badaniem.