1. Rehabilitacja
  2. Kujawsko-Pomorskie

Rehabilitacja, Bydgoszcz

Logo NFZ

NZOZ Centrum Medyczne Ikar

Logo NFZ

Akademickie Centrum Medyczne Wsg

Logo NFZ

Bydgoskie Centrum Diabetologii i Endokrynologii w Bydgoszczy

Bydgoskie Centrum Diabetologii i Endokrynologii w Bydgoszczy na mapie
1.5/5
10 opinii
K.K.Baczyńskiego 17
Bydgoszcz
Logo NFZ

Centrum Medyczne "Zachód"

Logo NFZ

Centrum Medyczne Bart-Med

Logo NFZ

Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka

Logo NFZ

Centrum Reumatologii i Rehabilitacji

Logo NFZ

Centrum Zdrowia Bydgoszcz Leśna Grupa Polskie Przychodnie

Logo NFZ

Fontes-Med

Fontes-Med na mapie
3.5/5
13 opinii
Marii Curie-Skłodowskiej 26
Bydgoszcz
Logo NFZ

NZOZ - Wielospecjalistyczna Przychodnia "Bartodzieje" w Bydgoszczy

Logo NFZ

NZOZ "Radwan"

Logo NFZ

NZOZ Centrum Medyczne "Nad Brdą"

Na dzień 27-11-2020 w Bydgoszczy są 32 placówki udzielające na NFZ świadczenia rehabilitacja. Najwięcej w dzielnicy Śródmieście (9), pozostałe ośrodki są m.in. w dzielnicach Bielawy (4), Bartodzieje (3), Kapuściska (3), Leśne (2) i Wyżyny (2). Średni czas oczekiwania to 96 dni. Najkrócej czeka się 0 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 363 dni.

W województwie kujawsko-pomorskim są jeszcze 164 ośrodki, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest rehabilitacja. Kolejka w nich wynosi średnio 74 dni.

Rehabilitacja ma na celu powrót do całkowitej lub częściowej sprawności osoby chorej lub pacjenta po operacji. W zależności od choroby pacjenta, wyróżnia się kilka form rehabilitacji: rehabilitację neurologiczną, ogólnoustrojową, pulmonologiczną, kardiologiczną.

Rehabilitacja w Bydgoszczy obejmuje wizyty w przychodniach rehabilitacyjnych, zakładach/ośrodkach rehabilitacji leczniczej dziennej, w tym dla dzieci, dział fizjoterapii, a także zespół rehabilitacji domowej. Rehabilitacja w warunkach domowych jest przeznaczona dla osób, którzy nie mogą poruszać się samodzielnie i nie mają możliwości dotarcia do ośrodka rehabilitacyjnego. Dotyczy m.in. pacjentów z ogniskowym uszkodzeniem mózgu, uszkodzeniem kręgosłupa, urazem kończyn dolnych. Rehabilitacja w Bydgoszczy w ośrodku przysługuje tym pacjentom, których stan zdrowia nie obejmuje fizjoterapii w warunkach ambulatoryjnych.

Aby skorzystać ze świadczeń rehabilitacyjnych w Bydgoszczy w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, wymagane jest skierowanie od lekarza, pracującego w ramach umowy z Funduszem.