Stomatolog w Warszawie zajmujący się leczeniem w ramach Narodowy Fundusz Zdrowia potrafi zdiagnozować i wyleczyć rozmaite choroby zębów. Gabinet stomatologiczny podlegający pod tę instytucję zapewnia dobrą opiekę stomatologiczną podlegającą pełnej lub częściowej refundacji. Aby skorzystać z usługi lekarza w ramach bezpłatnej opieki zdrowotnej trzeba jedynie posiadać ubezpieczenie zdrowotne i zarejestrować się na wizytę.
Wykwalifikowany specjalista z Warszawy potrafi nie tylko załatać dziurę w zębie, jego pomoc jest także nieoceniona w przypadku mniej lub bardziej powszechnych chorób, takich jak paradontoza, zapalenie dziąseł, kamień nazębny czy utrata szkliwa. Tylko lekarz jest w stanie prawidłowo stwierdzić przyczynę uporczywego bólu. Nie powinno się zatem odwlekać wizyty w gabinecie, bo dostatecznie szybka diagnoza pozwoli zminimalizować ryzyko groźnych powikłań. Inaczej dentysta może podjąć decyzję o bezpiecznym wyrwaniu chorego zęba lub konieczności leczenia metodą kanałową.
Należy pamiętać, że wizyta u stomatologa to nie wyłącznie założenie plomby w przypadku próchnicy. W ramach świadczeń zapewnionych pacjentom ubezpieczonym w NFZ przysługują ponadto: kontrolne badanie lekarskie 3 razy w roku, zdjęcia rentegnowskie wewnątrzustne, pozbycie się kamienia nazębnego, usunięcie zęba jedno i wielokorzeniowego oraz leczenie zmian na błonie śluzowej jamy ustnej. Dzieci i młodzież do, które nie ukończyły} 18 roku życia mogą dodatkowo skorzystać z: lakowania zębów trzy miesiące, impregnacji zębiny zębów mlecznych, leczenia chorób przyzębia i leczenia ortodontycznego aparatem ruchomym do ukończenia przez dziecko 12 roku życia.
Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę u stomatologa wynosi 43 dni.
Aktualnie w Warszawie jest 156 placówek, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia przyjmuje stomatolog.
Tak. W województwie Mazowieckim jeszcze są 484 ośrodki, w których przyjmuje stomatolog na NFZ.