1. Oddział dermatologiczny
  2. Dolnośląskie

Oddział dermatologiczny, Wrocław

Logo NFZ

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu na mapie
  • 64 dni Oddział dermatologiczny
2.0/5
40 opinii
Weigla 5
Wrocław
Logo NFZ

SPSK Nr 1 we Wrocławiu

SPSK Nr 1 we Wrocławiu na mapie
  • 75 dni Oddział dermatologiczny
brak opinii
+ dodaj opinię
Chałubińskiego 1
Wrocław
Logo NFZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu na mapie
  • 273 dni Oddział dermatologiczny
1.7/5
44 opinie
Kamieńskiego 73a
Wrocław

Na dzień 16-05-2022 w mieście Wrocław są 3 placówki udzielające na NFZ świadczenia oddział dermatologiczny. Najwięcej w dzielnicach Borek, Karłowice i Plac Grunwaldzki (po 1). Średni czas oczekiwania to 138 dni. Najkrócej czeka się 66 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 273 dni.

Oddziały dermatologiczne we Wrocławiu udzielają usługę w przypadku zmian patologicznych przysparzających uciążliwe dolegliwości skóry. Można w nich skorzystać z opieki medycznej i leczenia na podstawie umowy NFZ.

Skóra to organ, który stanowi pierwszą linię obrony ludzkiego organizmu. Ze względu na swoją okazałość i strategiczne znaczenie należy poważną uwagę zwrócić na jego prawidłowe funkcjonowanie.

Na oddział dermatologiczny z Wrocławia przenoszeni są pacjenci, którzy potrzebują poddać się badaniom diagnostycznym. Klasyfikują się do nich: dermatoskopia, wideodermatoskopia, kapilaroskopia, trichoskopia. Pozwalają one na całkowite zobrazowanie przemian skórnych i podjęcie decyzji o najskuteczniejszym uzdrawianiu. Wdrażany jest wtedy proces poprawy i regeneracji narządu różnymi procedurami. Jedną z nich jest kuracja fotodynamiczna, która umożliwia selektywne usuwanie zmian skórnych bez wywoływania nadmiernego bólu i uśmiercania zdrowych tkanek. Stosuje się ją w uzdrawianiu stanów przedrakowych i nowotworów. Wyróżnia się niesamowicie wysoką efektywnością i bezpieczeństwem.

Poniektóre choroby skóry wolno leczyć w realiach domowych. Wystarczy wówczas wizyta u dermatologa i przyjmowanie właściwych leków. Jednak może zajść potrzeba przejścia terapii lub zabiegu na wyspecjalizowanym oddziale dermatologicznym. Kategoryzują się do nich takie zmiany jak: choroby infekcyjne skóry, choroby alergiczne skóry, genodermatozy, stany przednowotworowe i nowotwory skóry, choroby włosów i paznokci.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek we Wrocławiu

Ile czeka się we Wrocławiu na wizytę w ramach NFZ na oddziale dermatologicznym?
Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę na oddziale dermatologicznym wynosi 138 dni.

Ile jest placówek we Wrocławiu, w których jest oddział dermatologiczny na NFZ?
Aktualnie we Wrocławiu są 3 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: oddział dermatologiczny.

Czy w Dolnośląskim gdzieś jeszcze znajdują się oddziały dermatologiczne na NFZ?
Nie. Wszystkie ośrodki w województwie znajdują się .