1. Oddział dermatologiczny
  2. Dolnośląskie

Oddział dermatologiczny, Wrocław

Logo NFZ

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu na mapie
  • 45 dni Oddział dermatologiczny
2.3/5
60 opinii
Weigla 5
Wrocław
Logo NFZ

SPSK Nr 1 we Wrocławiu

SPSK Nr 1 we Wrocławiu na mapie
  • 118 dni Oddział dermatologiczny
2.3/5
3 opinie
Chałubińskiego 1
Wrocław

Na dzień 27-05-2024 w mieście Wrocław są 2 placówki udzielające na NFZ świadczenia oddział dermatologiczny. Najwięcej w dzielnicach Borek i Plac Grunwaldzki (po 1). Średni czas oczekiwania to 82 dni. Najkrócej czeka się 45 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 118 dni.

Oddział dermatologiczny na NFZ we Wrocławiu - co musisz wiedzieć?

Oddziały dermatologiczne we Wrocławiu udzielają usługę w przypadku zmian patologicznych przysparzających uciążliwe dolegliwości skóry. Można w nich skorzystać z opieki medycznej i leczenia na podstawie umowy NFZ.

Skóra to organ, który stanowi pierwszą linię obrony ludzkiego organizmu. Ze względu na swoją okazałość i strategiczne znaczenie należy poważną uwagę zwrócić na jego prawidłowe funkcjonowanie.

Na oddział dermatologiczny z Wrocławia przenoszeni są pacjenci, którzy potrzebują poddać się badaniom diagnostycznym. Klasyfikują się do nich: dermatoskopia, wideodermatoskopia, kapilaroskopia, trichoskopia. Pozwalają one na całkowite zobrazowanie przemian skórnych i podjęcie decyzji o najskuteczniejszym uzdrawianiu. Wdrażany jest wtedy proces poprawy i regeneracji narządu różnymi procedurami. Jedną z nich jest kuracja fotodynamiczna, która umożliwia selektywne usuwanie zmian skórnych bez wywoływania nadmiernego bólu i uśmiercania zdrowych tkanek. Stosuje się ją w uzdrawianiu stanów przedrakowych i nowotworów. Wyróżnia się niesamowicie wysoką efektywnością i bezpieczeństwem.

Poniektóre choroby skóry wolno leczyć w realiach domowych. Wystarczy wówczas wizyta u dermatologa i przyjmowanie właściwych leków. Jednak może zajść potrzeba przejścia terapii lub zabiegu na wyspecjalizowanym oddziale dermatologicznym. Kategoryzują się do nich takie zmiany jak: choroby infekcyjne skóry, choroby alergiczne skóry, genodermatozy, stany przednowotworowe i nowotwory skóry, choroby włosów i paznokci.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek we Wrocławiu

Ile czeka się we Wrocławiu na wizytę w ramach NFZ na oddziale dermatologicznym?

Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę na oddziale dermatologicznym wynosi 82 dni.

Ile jest placówek we Wrocławiu, w których jest oddział dermatologiczny na NFZ?

Aktualnie we Wrocławiu są 2 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: oddział dermatologiczny.

Czy w Dolnośląskim gdzieś jeszcze znajdują się oddziały dermatologiczne na NFZ?

Nie. Wszystkie ośrodki w województwie znajdują się .