1. Oddział położniczo-ginekologiczny
  2. Dolnośląskie

Oddział położniczo-ginekologiczny, Wrocław

Logo NFZ

Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu

Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu na mapie
  • 139 dni Oddział położniczo-ginekologiczny
1.0/5
1 opinia
Warszawska 2
Wrocław
Logo NFZ

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu

Logo NFZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu na mapie
  • 196 dni Oddział położniczo-ginekologiczny
1.7/5
50 opinii
Kamieńskiego 73a
Wrocław

Na dzień 17-05-2024 w mieście Wrocław są 3 placówki udzielające na NFZ świadczenia oddział położniczo-ginekologiczny. Najwięcej w dzielnicach Brochów, Gaj i Karłowice (po 1). Średni czas oczekiwania to 115 dni. Najkrócej czeka się 49 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 202 dni.

W województwie dolnośląskim jest jeszcze 18 ośrodków, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest oddział położniczo-ginekologiczny. Kolejka w nich wynosi średnio 73 dni.

Oddział położniczo-ginekologiczny na NFZ we Wrocławiu - co musisz wiedzieć?

Coraz lepiej urządzone oddziały położniczo-ginekologiczne we Wrocławiu skłaniają pacjentki do skorzystania z oferowanych usług. Zdrowie dróg rodnych, a także należyte prowadzenie ciąży i poród są bardzo istotne dla kobiet, jak i dla personelu.

Charakterystyka danej jednostki zapewnia kompletną obsługę odwiedzających je kobiet. Dla tych, które przygotowują się do porodu, wypracowano wiele metod rodzenia. Poza standardowymi sposobami wyróżnić można jeszcze rodzenie w wodzie i porody rodzinne. Personel respektuje i słucha próśb ciężarnej i stara się ze wszelkich swoich możliwości zapewnić jej właściwe warunki i kontrolę. Oddział położniczo-ginekologiczny we Wrocławiu jest skłonny przyjmować propozycje pacjentki, jeśli nie są one w sprzeczności z zaleceniami lekarskimi.

W obszar świadczonych usług medycznych wchodzi również badanie i leczenie zmian chorobowych w obrębie dróg rozrodczych. W tym czasie mogą następować np. nieprawidłowe krwawienia. Ich przyczyny są powiązane z występowaniem polipów, nadżerek i innych zmian. Oddziały położniczo-ginekologiczne we Wrocławiu dysponują możliwością badania i leczenia narządu rodnego. W tym celu przeprowadza się pobrania wycinka ścisłej części pochwy czy macicy i badanie histopatologiczne.

Zagrożeniem dla zdrowia jest także występowanie uporczywych stanów zapalnych dróg rozrodczych. Ich obecność wynika np. z ran zachodzących w pochwie czy macicy. Występują również z powodu poronienia zakaźnego przez zainfekowanie płodu lub macicy. Wszystkie te zmiany leczone są na oddziałach położniczo-ginekologicznych.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek we Wrocławiu

Ile czeka się we Wrocławiu na wizytę w ramach NFZ na oddziale położniczo-ginekologicznym?

Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę na oddziale położniczo-ginekologicznym wynosi 115 dni.

Ile jest placówek we Wrocławiu, w których jest oddział położniczo-ginekologiczny na NFZ?

Aktualnie we Wrocławiu są 3 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: oddział położniczo-ginekologiczny.

Czy w Dolnośląskim gdzieś jeszcze są oddziały położniczo-ginekologiczne na NFZ?

Tak. W województwie Dolnośląskim jeszcze jest 18 ośrodków, w których na NFZ udzielane jest świadczenie: oddział położniczo-ginekologiczny.