1. Oddział ginekologiczny
  2. Dolnośląskie

Oddział ginekologiczny, Wrocław

Logo NFZ

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu na mapie
  • 241 dni Oddział ginekologii onkologicznej
2.3/5
60 opinii
Weigla 5
Wrocław
Logo NFZ

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii na mapie
  • 0 dni Oddział ginekologii onkologicznej
2.8/5
17 opinii
pl. Ludwika Hirszfelda 12
Wrocław
Logo NFZ

SPZOZ Ministerstwa Spraw Wewnętrznych we Wrocławiu

SPZOZ Ministerstwa Spraw Wewnętrznych we Wrocławiu na mapie
  • 190 dni Oddział ginekologiczny
2.3/5
3 opinie
Ołbińska 32
Wrocław

Na dzień 26-05-2024 w mieście Wrocław są 3 placówki udzielające na NFZ świadczenia oddział ginekologiczny. Najwięcej w dzielnicach Borek, Nadodrze i Powstańców Śląskich (po 1). Średni czas oczekiwania to 144 dni. Najkrócej czeka się 0 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 241 dni.

W województwie dolnośląskim jest jeszcze 1 ośrodek, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest oddział ginekologiczny. Kolejka w nim wynosi 0 dni.

Oddział ginekologiczny na NFZ we Wrocławiu - co musisz wiedzieć?

Każdy oddział ginekologiczny we Wrocławiu świadczy pomocy pacjentkom, które potrzebują całodobowej pieczy profesjonalnej ze względu na powikłania ciążowe. Zarówno kobiety czujące efekty patologicznych przemian występujących w drogach rozrodczych są kierowane właśnie do tego miejsca. Tam dokonywane są takie zabiegi jak: plastyka pochwy, zabiegi uwydatniające umiejętność utrzymania moczu (występująca szczególnie po połogu), czy eliminowanie niewydolności szyjki macicy poprzez szew interwencyjny. Do tego chore mogą oczekiwać na pomoc w zakresie bezpłodności.

Szpitalne oddziały ginekologiczne są wyspecjalizowane we wspomaganiu kobiet w ciąży przez ocenę, opiekę, leczenie i terapię. Zespół jest wykwalifikowany do radzenia sobie w przypadku chorób istoty ginekologicznej i pielęgnacji przyszłych matek. Oddział ginekologiczny we Wrocławiu i innych miastach często przyłączany jest z oddziałem położniczym.

Pacjentki spodziewające się dziecka są otaczane opieką polegającą ponadto na merytorycznym przygotowaniu do porodu. Jest to okres specyficzny dla matek, jak zarówno dla ojców. Pojawienie się dziecka połączone jest nie tylko z przejściem przez czas brzemienności i poród, ale obejmuje za sobą sztukę sprostania sobie w nowej roli życiowej.

Na oddziale ginekologicznym wykonuje się również zabiegi operacyjne skierowane do pacjentek z nowotworami lub niewydolnością narządów rodnych. Kategoryzują się do nich operacje usuwania macicy, mięśniaków, czy cesarskie cięcia.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek we Wrocławiu

Ile czeka się we Wrocławiu na wizytę w ramach NFZ na oddziale ginekologicznym?

Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę na oddziale ginekologicznym wynosi 144 dni.

Ile jest placówek we Wrocławiu, w których jest oddział ginekologiczny na NFZ?

Aktualnie we Wrocławiu są 3 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: oddział ginekologiczny.

Czy w Dolnośląskim gdzieś jeszcze są oddziały ginekologiczne na NFZ?

Tak. W województwie Dolnośląskim jeszcze jest 1 ośrodek, w których na NFZ udzielane jest świadczenie: oddział ginekologiczny.