1. Oddział chorób płuc
  2. Dolnośląskie

Oddział chorób płuc, Wrocław

Logo NFZ

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii

Logo NFZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im.J.Gromkowskiego

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im.J.Gromkowskiego na mapie
  • 35 dni Oddział chorób płuc dla dzieci
2.7/5
46 opinii
Koszarowa 5
Wrocław

Na dzień 19-04-2024 w mieście Wrocław są 2 placówki udzielające na NFZ świadczenia oddział chorób płuc. Najwięcej w dzielnicach Gajowice i Karłowice (po 1). Średni czas oczekiwania to 9 dni. Najkrócej czeka się 0 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 35 dni.

W województwie dolnośląskim jest jeszcze 7 ośrodków, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest oddział chorób płuc. Kolejka w nich wynosi średnio 168 dni.

Oddział chorób płuc na NFZ we Wrocławiu - co musisz wiedzieć?

Warto przyjrzeć się szerokiej skali badań i metod leczenia, jakie proponuje oddział chorób płuc we Wrocławiu. Należą do nich sposoby radiologiczne, bakteriologiczne, czynnościowe i bronchoskopowe. Lekarze specjaliści posługują się jeszcze tomografią komputerową w celu ustalania chorób u osób dorosłych i dzieci. Głównie leczonymi chorobami na oddziale są: nowotwory płuc, astma oskrzelowa, sarkoidoza, zapalenie płuc i ropnie płucne.

Chorzy skarżący się na schorzenia i dolegliwości powiązane z oddychaniem mogą zgłosić się na oddział chorób płuc z Wrocławia. Świadczona jest tam pomoc z dziedziny pulmonologii. To dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem, profilaktyką i leczeniem wszelkich zmian w narządach uczestniczących w wymianie gazowej organizmu, w tym mutacji rakowych. Mechanizm oddychania i należytej saturacji krwi jest kluczowy do utrzymywania dobrego działania narządów wewnętrznych i utrzymania dobrego zdrowia fizycznego.

Każdy oddział pulmonologii we Wrocławiu posiada sprofilowaną kadrę pracowników, którzy chętni są udzielić pomocy lekarskiej. Jeśli chory zauważa zmiany występujące w sposobie oddychania, może postarać się o przyjęcie na oddział. W tym celu powinien udać się do lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty np. pulmonologa. W szczególności należy przyjrzeć się następującym objawom: płytki oddech, uczucie zmęczenia bez wysiłku fizycznego, ból podczas oddychania, wydobywające się dźwięki podczas oddychania, sinienie ust i okolicy oczu. Także osoby, które nałogowo palą papierosy lub są narażone na życie w dymie tytoniowym, mogą skorzystać z wizyty.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek we Wrocławiu

Ile czeka się we Wrocławiu na wizytę w ramach NFZ na oddziale chorób płuc?

Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę na oddziale chorób płuc wynosi 9 dni.

Ile jest placówek we Wrocławiu, w których jest oddział chorób płuc na NFZ?

Aktualnie we Wrocławiu są 2 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: oddział chorób płuc.

Czy w Dolnośląskim gdzieś jeszcze są oddziały chorób płuc na NFZ?

Tak. W województwie Dolnośląskim jeszcze jest 7 ośrodków, w których na NFZ udzielane jest świadczenie: oddział chorób płuc.