1. Rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach stacjonarnych
  2. Dolnośląskie

Rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach stacjonarnych, Wrocław

Logo NFZ

Bonifraterskie Centrum Medyczne

Bonifraterskie Centrum Medyczne na mapie
  • 1512 dni Rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach stacjonarnych (oddział rehabilitacyjny)
5.0/5
5 opinii
Bierutowska 63
Wrocław
Logo NFZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im.J.Gromkowskiego

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im.J.Gromkowskiego na mapie
  • 462 dni Rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach stacjonarnych (oddział rehabilitacyjny)
2.7/5
46 opinii
Koszarowa 5
Wrocław
Logo NFZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu

Na dzień 23-04-2024 w mieście Wrocław są 3 placówki udzielające na NFZ świadczenia rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach stacjonarnych. Najwięcej w dzielnicach Karłowice i Psie Pole-Zawidawie (po 1). Średni czas oczekiwania to 758 dni. Najkrócej czeka się 374 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 1 516 dni.

W województwie dolnośląskim jest jeszcze 27 ośrodków, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach stacjonarnych. Kolejka w nich wynosi średnio 668 dni.

Rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach stacjonarnych na NFZ we Wrocławiu - co musisz wiedzieć?

W ramach rehabilitacji ogólnoustrojowej finansowanej przez NFZ we Wrocławiu udzielana jest pomoc chorym w warunkach stacjonarnych. Pacjenci kwalifikowani do rehabilitacji ogólnoustrojowej to osoby kontynuacje leczenie wymagają stosowania kompleksowych świadczeń rehabilitacyjnych oraz całodobowego nadzoru specjalistycznego oraz pielęgniarskiego tj. osobom po zabiegach operacyjnych, urazach czy w przypadku zaostrzenia chorób przewlekłych.

Rehabilitacja ogólnoustrojowa ma za zadanie wyleczenie lub zmniejszenie dysfunkcji narządu ruchu, przywrócenie możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej oraz psychicznej, a także zdolności do pracy i aktywności w życiu społecznym.

Skierowanie na rehabilitację może zostać wystawione przez specjalistę z oddziału urazowo-ortopedycznego, chirurgicznego, neurochirurgicznego, neurologicznego, reumatologicznego, chorób wewnętrznych, onkologicznego, ginekologicznego oraz urologicznego. W razie wystąpienia u pacjenta zaostrzenia choroby przewlekłej, skierowanie może wystawić również lekarz poradni: rehabilitacyjnej, urazowo-ortopedycznej, neurologicznej i reumatologicznej.

Przy zgłoszeniu pacjenta na oddział we Wrocławiu, specjalista z oddziału rehabilitacyjnego kwalifikuje chorego na podstawie skierowania oraz oceny jego stanu zdrowia.

Rehabilitacja ogólnoustrojowa we Wrocławiu trwa do 6 tygodni.