1. Poradnia chirurgii ogólnej
  2. Śląskie

Poradnia chirurgii ogólnej, Katowice

Logo NFZ

Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii im. Dr Edwarda Hankego

Logo NFZ

Dominika Słomczyńska-Gaczek

Logo NFZ

Roman Elias

Logo NFZ

SPZOZ Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie

brak opinii
+ dodaj opinię
Strzelców Bytomskich 11
Chorzów
Logo NFZ

Alfa-Med

Logo NFZ

Avimed

Logo NFZ

CenterMed Katowice 2

3.5/5
6 opinii
Bocheńskiego 38a
Katowice
Logo NFZ

Centrum Medyczne Szopienice

1.5/5
2 opinie
Wiosny Ludów 24
Katowice
Logo NFZ

Centrum Medyczne Tommed Ośrodek Diagnostyki

Logo NFZ

Centrum Medyczne Tommed Ośrodek Diagnostyki

Logo NFZ

Danuta Wrońska

brak opinii
+ dodaj opinię
Stanisława Łętowskiego 16a
Katowice
Logo NFZ

Emc Silesia

Na dzień 02-04-2020 w Katowicach jest 45 placówek udzielających na NFZ świadczenia poradnia chirurgii ogólnej. Najwięcej w dzielnicy Śródmieście (7), pozostałe ośrodki są m.in. w dzielnicach Ligota-Panewniki (6), Piotrowice-Ochojec (4), Wełnowiec-Józefowiec (3), Dąb (2) i Szopienice-Burowiec (2). Średni czas oczekiwania to 44 dni. Najkrócej czeka się 0 dni, a u świadczeniodawcy z najdłużym czasem oczekiwania nabliższy wolny termin jest za 223 dni.

W województwie śląskim jest jeszcze 200 ośrodków, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest poradnia chirurgii ogólnej. Kolejka w nich wynosi średnio 58 dni.

Gabinety chirurgii ogólnej w Katowicach oferują zarówno wysokiej jakości konsultacje specjalistyczne, diagnostykę, leczenie schorzeń chirurgicznych, jak i leczenie stopy cukrzycowej. Oddziały chirurgii ogólnej w Katowicach specjalizują się w wykonywaniu specjalistycznych zabiegów z zakresu małej chirurgii między innymi takich jak, usuwanie zmian skóry: guzków skóry, torbieli, brodawek, kaszaków, zmian błon śluzowych oraz tkanek miękkich wraz z diagnostyką, która opiera się na wykonaniu badania histopatologicznego. Oprócz szeroko rozumianą profilaktyką miejsca te zajmują się przyszykowaniem i klasyfikacją pacjentów do operacji, a także ambulatoryjnego leczenia pooperacyjnego. W poradniach chirurgicznych można również usunąć pozostałości po zabiegu.

Poradnie Chirurgii Ogólnej w Katowicach świadczą usługi zarówno medyczne zarówno prywatnie jak i w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, na podstawie skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub innego, który ma podpisaną umowę z NFZ. Możliwe jest również skorzystanie z usług prywatnie według ustalonego przez poradnie harmonogramu. Wizyta prywatna nie wymaga skierowania od lekarza POZ.